کد خبر: 801160 A

با موافقت استاندار خراسان شمالی؛

محمدعلی شجاعی استاندار خراسان شمالی از حضور قطعی یک تیم از این استان در لیگ برتر کشتی آزاد خبر داد.

به گزارش ایلنا و به نقل از روابط عمومی فدراسیون کشتی، عبدالمهدی نصیرزاده رئیس سازمان لیگ با تأیید این خبر گفت: روز پنج شنبه مسئولان سازمان لیگ فدراسیون دیداری را با محمدعلی شجاعی استاندار خراسان شمالی داشتند و در این دیدار، مقرر شد که یک تیم از این استان در رقابت‌های لیگ برتر کشتی آزاد حضور داشته باشد.

نصیرزاده تصریح کرد: در این جلسه که امید علوی زاده، رییس اداره ورزش و جوانان بجنورد هم حاضر بود، دکتر محمدعلی شجاعی استاندار خراسان شمالی وعده داد این استان در رشته‌های کشتی آزاد و فرنگی در لیگ برتر سال 98 تیم داری کند. البته حضور نماینده این استان در لیگ کشتی آزاد قطعی اعلام شد و در کشتی فرنگی هم با وجود علاقه استاندار خراسان شمالی، قطعی شدن موضوع به بعد از بررسی‌های لازم موکول شد.

نصیرزاده اظهار داشت: دکتر شجاعی خودش از جامعه ورزش بوده و خیلی خوب مسائل ورزشی را درک می‌کند. ایشان سال‌ها خزانه دار کمیته المپیک، رییس فدراسیون تیراندازی با کمان و عضو کنفدراسیون تیراندازی با کمان آسیا بوده و شناخت عمیقی از رشته‌های مختلف ورزشی دارند. 

وی افزود: در دیداری که داشتیم دکتر شجاعی ضمن ابراز علاقه برای حضور در لیگ گفتند: حتما دوست داریم استان خراسان شمالی در لیگ برتر کشتی تیمداری کند و من از مسئولان امر می‌خواهم که این موضوع را پیگیری کنند. ضمن اینکه خواستار این هستیم میزبانی این استان در لیگ برتر کشتی به شهرهای مختلف استان واگذار شود.

نصیرزاده گفت: در ادامه این جلسه شجاعی که ارتباط خوبی هم با رییس فدراسیون کشتی دارد، به صورت تلفنی با علیرضا دبیر صحبت کرد و قرار بر این شد فدراسیون کشتی نیز از هیچ کمکی در راستای تعالی ورزش اول کشور در این استان دریغ نکند.

رئیس سازمان لیگ در پایان خاطرنشان کرد: استقبال خوبی از سوی استان‌های مختلف و باشگاههای متفاوت برای حضور در لیگ برتر کشتی و آزاد فرنگی شده است. تاکنون 16 تیم برای حضور در لیگ کشتی آزاد و 12 تیم برای حضوردر لیگ برتر کشتی فرنگی اعلام آمادگی کرده‌اند. با این حال ما شاخصه‌هایی برای ورود تیم‌ها به لیگ برتر داریم و اینطور نیست که صرفا اعلام آمادگی هر تیم مجوزی برای حضور آن در لیگ باشد. یکی از مهمترین شاخصه‌هایی که می‌سنجیم، حمایت همه جانبه مسئولان شهری و استانی از یک تیم است. در جلسه با استاندار خراسان شمالی، دکتر شجاعی از تیم داری این استان در لیگ کشتی حمایت کرد و این ارزش بسیار بالایی دارد. دنبال این هستیم که تعداد تیم‌ها کاهش یابد، اما کیفیت لیگ‌های کشتی آزاد و فرنگی را افزایش دهیم.

فدراسیون کشتی محمدعلی شجاعی عبدالمهدی نصیرزاده
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر