کد خبر: 801004 A

پیراهن شهرخودرو مشابه آث‌رم ایتالیاست / یوزپلنگ به تیم ملی برمی‌گردد

رئیس برند آل اشپورت در خاورمیانه به ابهامات درباره طراحی و تهیه البسه ورزشی تیم‌های لیگ برتری و تیم ملی فوتبال ایران پاسخ داد.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، در هفته جاری از پیراهن‌های جدید تیم شهرخودرو در مشهد رونمایی شد و امروز هم طرح جدید پیراهن‌های سرخابی‌های پایتخت که تحت نظارت کمپانی آل اشپورت تولید می‌شود لو رفت.  کیفیت پیراهن‌ تیم‌های لیگ برتری همیشه یکی از مسائلی بود که بیشتر از سایر موارد مورد توجه قرار گرفته است. اگرچه اسپانسر سابق تیم ملی دوباره با پایان همکاری آدیداس با تیم ملی همکاری می‌کند و قرار است طرح جدیدی برای شاگردان مارک ویلموتس ارائه کند اما پیراهن‌هایی که این کمپانی برای لیگ نوزدهم آماده کرده مورد هجمه هواداران باشگاه‌های تحت قرارداد با آل اشپورت قرار گرفته است. در این راستا با وحید جعفری، نماینده خاورمیانه آل اشپورت تماس گرفتیم و مشروح صحبت‌های او را در ادامه می‌خوانید:

لباس های شهر خودرو شبیه آثرم ایتالیاست

آن افرادى که درباره لباس شهرخودرو صحبت می‌کنند بگویند طرح و جنس لباس را از نزدیک دیدند یا فقط عکسش را دیدند؟؟ این لباس شبیه همان لباسی است که آث‌رم ایتالیا می‌پوشد. این پیراهن یکی از خوش‌دیزاین‌ترین پیراهن‌های ماست. مغرضین عزیز اگر این پیراهن را از نزدیک ببیند فکر می‌کنم از قضاوت ناعادلانه در مورد البسه پشیمان شوند. 

این را می‌گویم که بدون شک متریالی که برای تولید این لباس استفاده شده است یکی از بهترین موادهای حال حاضر دنیاست. اما متاسفانه به دلیل در خطر افتادن منافع برخى افراد این حرف‌ها و حدیث در عرصه ورزش علیه ما هست. همان اتفاقی که سرمربی تیم ملی در گذشته رقم زد اکنون باب شده است من برای خدمت به فوتبال ورزش کشورم اینجا هستم و با قدرت کارمان را به امید خدا پیش خواهیم برد. 

3

دوباره تاکید می‌کنم طراحی که برای پیراهن تیم شهر خودرو انجام شده است یکی از بروزترین و آخرین دیزاین‌های کمپانی آل اشپورت است. شما شک نداشته باشید هر کدام از افرادی که دوست دارند روی این طراحی ایراد بگذارند با مشاهده آن از نزدیک پشیمان خواهند شد. بازیکنان شهر خودرو کاملا از کیفیت و متریال این پیراهن‌ها راضى هستند و میتوانید از آنها سوال کنید.

آن زمان که نزدیک به 10 سال پیش آث‌رم ایتالیا کاپای ایتالیا می‌پوشید آن طراحی‌اش در دنیا صدا کرد و زبانزد همه بود و همه بازیکنان به دنبال چنان طراحی بودند. افرادى که مغرضانه به ما حمله ور شدند و منتظر ایراد هستند در اولین بازی‌ای که تیم‌ها این پیراهن‌ها را بر تن کنند مشاهده می‌کنند که از لحاظ کیفیت و زیبایى پس از چاپ شماره و لگوی باشگاه چقدر خوب خواهد بود. 

۱۰ تیم لیگ برتری با ما قرارداد دارند

آل اشپورت می‌تواند در هر جایی از دنیا یک خط تولید داشته باشد و تحت لایسنس و تحت نظارت این شرکت لباس‌هایش را تولید کند و این لباسها نیز تحت لیساس آلمان هست حدود 10 تیم لیگ برتری در حال حاضر با ما قرارداد دارند هیچ کدام از لباس‌های ما شبیه یکدیگر نیستند و همه آنها باهم تفاوت دارند. شما ببینید آدیداس و نایک یک طراحی می‌کند و آن طراحی نقش برتر سالشان می‌شود. برای مثال رئال مادرید همان لباس‌ها را می‌پوشد و چند باشگاه دیگر هم از آن استفاده می‌کنند اما رنگ‌های آنها متفاوت است. ما به عنوان یک کمپانی آلمانی طراحی‌های متفاوتی داریم اما نمی‌شود که برای 10 تیم 10 طرح متفاوت داشته باشیم.

طرح ما را بنجل می‌نامند

 کاتولوگ‌هایی که در اختیار داشتیم را به فدراسیون ارائه کردیم تا طرح زیبایی برای تیم ملی در نظر بگیریم اما این طرح‌ها را بنجل نامیدند متاسفانه عده اى هستند که مانع از پیشرفت ورزش می‌شوند و به دنبال سهم‌خواهی خود هستند. هر شرکتی کاتالوگی دارد که به صورت سالانه منتشر می‌شود آن کاتولوگ اختصاصی آن شرکت است و هر تیمی آن را بخواهد برمی‌دارد و در غیراینصورت اگر طرح اختصاصی بخواهد آن به صورت اختصاصی طراحی می‌شود. برای مثال ما الان طرح یوزپلنگ که برای نقش بستن آن روی پیراهن تیم ملی مدنظر است یک طرح اختصاصی است و شرکت‌هایی مثل آل‌اشپورت، نایکی یا آدیداس آن را در کاتالوگ سالانه خود ندارند.

طرح اختصاصی ۱۲۰ روز زمان می‌برد

ما گفتیم که برای نیم فصل دوم فرصت برای طراحی اختصاصی هست اما به این خاطر که طراحی اختصاصی حداقل 120 روز زمان می‌برد اعلام کردند که برای نیم فصل اول نمی‌توانیم این کار را انجام بدهیم وقتی باشگاه قراردادش را 20 روز مانده به شروع لیگ می‌بندد ما چطور طراحی اختصاصی انجام بدهیم و به نیم فصل اول برسانیم. این قانون کار است و قراردادهای ما حرفه‌ای است وقتی طرف من که باشگاه است به تعهدات خودش عمل نمی‌کند آن زمان باز هم مورد حمله و هجمه قرار می‌گیرند . 

قرار بود مراسم معارفه لباس سرخابی‌ها برگزار شود

مساله مهم در مورد دوباشگاه استقلال و پرسپولیس این است که برای فصل جدید مراسم رونمایی از پیراهنشان را انجام ندادند و متاسفانه در این مساله توپ را به زمین ما می‌اندازند. من برای رونمایی پیراهن این دو تیم برنامه‌های متفاوتی داشتم و می‌شد منبع درآمد خیلی خوبی برای این دو تیم باشد اما این طور نشد . رستوران گردان برج میلاد را هماهنگ کرده بودیم تا رونمایى پیراهن استقلال و پرسپولیس مراسمی برگزار کنیم اما هماهنگی‌ از سوی باشگاه‌ها صورت نگرفت. ما البسه هوادارى را تولید کردیم تا در اختیار هواداراى عزیز قرار دهیم و سودش هم عاید باشگاه‌ها  میشد که متاسفانه این اتفاق نیفتاد. من آ‌دمی نیستم که به کسی باج بدهم و برای قراردادم پایبند هستم. یک سری اتفاقات در ایران وجود دارد که همه آن به دلیل رفتارهای مربى سابق تیم ملى است و اعتقاد داشته از برند بد بگوید و در حال حاضر در اذهان عمومی از آل‌اشپورت یک لباس نامرغوب و بی‌کیفیت ساخته است.در این وضعیت اقتصادی و نبودن برندهای بزرگ در ایران تصمیم دارم به باشگاه‌ها کمک کنم و حدود 30، 40 میلیارد برای آنها کمک اقتصادی کرده‌ایم ما مجوز رسمی و قانونی برای تولید داخلی داریم و هدف داریم که البسه مناسب و باکیفیت به باشگاه‌ها بدهیم اما آدم‌هایی که به دنبال منافع شخصی خودشان هستند به دنبال کارشکنى هستند که متاسفانه آنها اندازه سر سوزنی هم دلشان به حال فوتبال نمی‌سوزد. به راحتی می‌توان از 20 یا 30 میلیون هواداری که این دو تیم دارند درآمدزایی کنند اما پتانسیل به این خوبی را نادیده می‌گیرند. اگر آنها نمی‌توانند من خودم مسئولیت این کار را می‌پذیرم اما فقط ما حمایت می‌خواهیم. من چندین بار به این دو باشگاه اعلام کردم و درخواست کردم که یک کنفرانس خبری یا ایونتی برگزار کنند تا به صورت رسمی و شکیل لباس خود را معرفی کنند. من تجربه این کار را دارم و پلن آن را هم مطرح کردم. 

2

پاسخ به کپی آل اسپورت از لباس منچستریونایتد و تاتنهام

در دنیا ممکن است برندها الگوبرداری کنند اما کپی نمی‌کنند. البسه فعلی که در اختیار دو باشگاه قرار گرفته در شرایط فورس به دلیل فاصله زمانی تاریخ قرارداد تا شروع لیگ برتر بود که مسؤولین استقلال و پرسپولیس از طرح های موجود انتخاب کرده اند و توافق نمودیم که با ارائه طرح از طرف باشگاهها به ما طراحی خاص هر دو باشگاه از نیم فصل دوم در اختیارشان قرار دهیم. قطعا البسه‌ها برای نیم فصل دوم کپی نخواهد بود و فقط و فقط مختص هر دو باشگاه خواهد بود.

1

یوزپلنگ به لباس تیم ملی برمی‌گردد

الان در خدمت تیم ملی هم هستیم یک مدتی از لباس‌های آدیداس استفاده کردند و در حال حاضر با آ‌ل‌اشپورت قرارداد دارند در حال حاضر از لباس‌هایی که داریم در اختیار تیم ملی قرار می‌دهیم و برای طرح اختصاصی هم هماهنگ شده هر زمانی که طرح نهایی به ما اعلام شود ظرف 120 روز آن را تحویل می‌دهیم. این طور پیش بینی شده که دوباره طرح یوزپلنگ به پیراهن تیم ملی برگردد. باشگاه‌هاو فدراسیون فوتبال باید در کنار ما باشند تا با مبارزه با البسه هاى فیک تیم‌هاى خود بتوانند البسه با کیفیت در اختیار هواداران قرار داده و درآمدزایى کنند.

استقلال پرسپولیس آل‌ اشپورت وحید جعفری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر