کد خبر: 800654 A

الزامات حضور خبرنگاران و سرمربیان تیم ها برای حضور در مسابقات لیگ برتر فوتبال از سوی مدیر روابط عمومی سازمان لیگ تشریح شد.

به گزارش ایلنا به نقل از سایت رسمی فدراسیون، حجت الله بهمنی- مدیر روابط عمومی سازمان لیگ در این خصوص گفت: طبق الزامات کنفدراسیون فوتبال آسیا، از این فصل تمام رسانه های فعال حاضر در فوتبال باید از طریق سایت سازمان لیگ ثبت نام کرده تا کارت های پوشش خبری خود را دریافت کنند. ضمن اینکه خبرنگاران تا پایان هفته دوم می توانند از کارت های خبری فصل پیش خود استفاده کنند و در مهلت باقیمانده اقدام به ثبت نام کنند و از هفته سوم رقابتهای لیگ برتر پیش رو باید با IDکارت جدید در محل مسابقات به منظور پوشش اخبار حضور داشته باشند.


وی ادامه داد: با توجه به قوانین و مقررات کنفدراسیون فوتبال آسیا، زمان برگزاری نشست های خبری 15 دقیقه می باشد و از این پس با توجه به این الزامات زمان کنفرانس خبری قبل و بعد از بازی به مدت 15 دقیقه خواهد بود.


بهمنی گفت: مدیران روابط عمومی هیات های فوتبال استانهای میزبان به عنوان مدیران رسانه ای محلی در جلسات حضور داشته و برگزاری این نشست ها بر عهده آنها خواهد بود. ضمن اینکه پرسش ها در نشست های خبری فقط و فقط باید مربوط به موضوع رویداد مرتبط که مباحث مربوط به بازی است باشد و در صورتی که سوالات متفرقه مطرح شود به رسانه تذکر داده می شود و در صورت تکرار کارت پوشش خبری آنها گرفته می شود.لذا مربیان و بازیکنان هم می توانند درباره موضوع رویداد مرتبط به اظهارنظر بپردازند و اظهارنظر خارج از مباحث بازی مطابق قوانین امکان پذیر نیست.


مدیر روابط عمومی سازمان لیگ در ادامه بیان کرد: طبق الزامات AFCسرمربیانی که در نشست خبری به هر دلیلی حضور ندارند نیز جریمه خواهند شد که این جرایم از هفته اول رقابتهای لیگ لحاظ می شود.
وی در پایان گفت: باتوجه به اینکه حق تولید محتوا حقوق باشگاهها و فدراسوین فوتبال است، خبرنگاران اجازه تصویربرداری و یا پخش زنده مراسم را نداشته و اگر مایل به پوشش اخبار به صورت زنده و آنلاین هستند باید با سازمان اقتصادی فوتبال مذاکره کنند تا مجوز های لازم در این زمینه گرفته شود. در واقع تمامی موارد فوق از قوانین، مقررات و الزامات AFC بوده و رسانه ها در فصل جدید مسابقاتی لیگ ملزم به اجرای آن هستند.

کارت پوشش خبری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر