کد خبر: 798049 A

فدراسیون ورزش کارگری طی اساسنامه جدید خود برنامه‌های مفیدی در پیش دارد.

به گزارش ایلنا، فدراسیون ورزش کارگری از بدو تاسیس تا کنون همواره دارای دو بازوی اجرایی فعال و اثرگذار بوده که هر کدام نقش به سزایی را در پیشبرد اهداف مورد نظر ایفا نموده اند. انجمن ها و هیأت های ورزشی کارگران همواره بدون هیچگونه چشمداشتی یار و یاور همیشگی ورزش کارگری بوده و نهایت تلاش و اهتمام خود را در برگزاری رویدادهای ورزشی کارگران بکار گرفته‌اند.

از این رو فدراسیون ورزش کارگری در سال گذشته با هدف متناسب سازی و تقویت انجمن های ورزشی مطابق با جامعه هدف تعداد انجمن های ورزشی کارگران را به 27 انجمن تقلیل داد.20 انجمن بعنوان انجمن‌های فعال و 7 انجمن به عنوان انجمن‌های در حال توسعه حاصل همفکری و خرد جمعی و تصمیم کارگروه تخصصی فدراسیون در این زمینه بوده است.

طبق اساسنامه پیشین فدراسیون ورزش کارگری، روسای انجمن ها، اعضای اصلی مجامع انتخاباتی و عمومی فدراسیون را تشکیل می دادند و عملا نقش هیات های ورزشی در تصمیم گیری های کلان نادیده انگاشته شده بود.از اینرو اردیبهشت 97،جواد رمضی که آن زمان سرپرستی این فدراسیون را برعهده گرفته بود جهت رفع این نقیصه وعده ای را به روسای هیات های ورزشی در خصوص عضویت آنان در مجامع فدراسیون داده بود.

در همین راستا جلساتی با محور اصلاح اساسنامه فدراسیون برگزار و پس از ساعت ها بحث و بررسی پیرامون آن،بالاخره پیشنهاد این موضوع از سوی رئیس فدراسیون با طرح در جلسات هیئت رئیسه مورد موافقت اعضاء قرار گرفته و در نهایت در مجمع عمومی مورخ 98/04/31 فدراسیون مورد تصویب قرار گرفت.

این رخداد موجب تشکیل موجی از ابراز رضایت هیأت های ورزشی گردیده و نوید بخش آینده ای روشن و امید بخش برای ورزش جامعه بزرگ کار و تلاش کشور خواهد بود.با تصویب اصلاح اساسنامه،از این پس هیأت های ورزشی به عضویت مجامع انتخاباتی و عمومی فدراسیون در آمده و دارای حق رای و تصمیم گیری در این مجامع می باشند.اما این تنها اتفاق خوب برای هیأت ها نبود.

یک هفته پس از تصویب اساسنامه، مرحله دوم واریز درآمدهای فدراسیون از محل اجرای طرح عضوگیری ورزشکاران به حساب 23 استانی که شماره حساب خود را به فدراسیون اعلام کرده بودند واریز شد.این امر با هدف تقویت بنیه مالی هیأت های ورزشی و با مجوز وزارت ورزش و جوانان از سال گذشته آغاز گردید.

خبر خوب دیگر ایجاد دسترسی برای هیات های استانی در وب سایت فدراسیون ورزش کارگری جهت درج اخبار ورزشی مربوط به هر استان می باشد که این امر موجب ایجاد زنجیره خبری و اتصال شبکه گسترده جامعه بزرگ و مردمی کار و تلاش کشور خواهد شد.

                                                                                       

مبین بهداد- مدیر روابط عمومی فدراسیون ورزش کارگری

فدراسیون ورزش کارگری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر