کد خبر: 797730 A

از جمله بازیکنانی که این فصل هرگز در اروپا موفق نبوده‌اند، می‌توان به چهار بازیکن ایرانی حاضر در لیگ بلژیک اشاره کرد. سه ایرانی که در شارلروا حضور دارند و یکی که عضو بروژ است.

به گزارش ایلنا، حضور در فوتبال اروپا، به هر قیمتی که شده. این اتفاق را طی سال‌های اخیر به وضوح دیده‌ایم. بازیکنانی که با هزار امید و آرزو به اروپا می‌روند تا پیشرفت کنند اما هرگز چنین اتفاقی را تجربه نمی‌کنند. 

مشکل برقراری ارتباط با مربی و بازیکنان به دلیل عدم آشنایی با زبان یکی از دلایل وقوع این اتفاق است. دلیل دوم هم می‌تواند عدم تطبیق‌پذیری با نظم و انضباط و البته فوتبال حرفه‌ای باشد که در ایران فقط نامش را یدک می‌کشیم.

از جمله بازیکنانی که این فصل هرگز در اروپا موفق نبوده‌اند، می‌توان به چهار بازیکن ایرانی حاضر در لیگ بلژیک اشاره کرد. سه ایرانی که در شارلروا حضور دارند و یکی که عضو بروژ است. امید نورافکن، علی قلی‌زاده و یونس دلفی مثلث ایرانی‌های شارلروا را تشکیل می‌دهند. آنها در تیمی عضویت دارند که مهدی بیات مدیر آن است. مدیری ایرانی که به تازگی ریاست فدراسیون‌فوتبال بلژیک را نیز به‌دست آورده.

این سه بازیکن، در حالی که سه هفته از لیگ بلژیک - ژوپیلرلیگ - گذشته، هنوز موفق نشده‌اند حتی به لیست 18 نفره این تیم راه پیدا کنند. شارلروا در هفته نخست لیگ بلژیک مقابل گنت به تساوی یک بر یک رسید که نام این سه بازیکن را در لیست ندیدیم. آن‌هم در شرایطی که میلاد محمدی برای خنت بازی کرد و به عنوان بازیکن ذخیره فرصت حضور در زمین را به‌دست آورد.

هفته دوم شارلروا میهمان کورتریک بود که دو تیم به تساوی یک بر یک رضایت دادند. باز هم لیست بازی را که دیدیم، نام نورافکن، قلی‌زاده و دلفی به چشم‌مان نخورد. بازیکنان جوان ایرانی که هر سه با ترسیم آینده‌ای روشن به بلژیک رفتند اما فعلاً که طعم بازی در فصل 2020-2019 لیگ بلژیک را به‌دست نیاورده‌اند. هفته سوم هم همان ‌آش و همان کاسه. شارلروا نخستین پیروزی خود را در غیاب بازیکنان ایرانی و مقابل آنتورپ جشن گرفت. نه تنها مثلث ایرانی شارلروا در ترکیب حضور نداشتند بلکه نام‌شان در لیست 18 نفره هم نبود. حضور این 3 بازیکن در بلژیک خلاصه شده به عکس‌های یادگاری که با ژست‌های مختلف کنار هم می‌اندازند و البته تصاویری از رستوران‌هایی که می‌روند. نه خبری از بازی هست و نه حتی حضور امیدوارکننده در لیست.

این اتفاق دقیقاً برای کاوه رضایی در بروژ رقم خورده و مهاجم ایرانی و گرانقیمت این تیم فرصت عرض‌اندام پیدا نمی‌کند. بروژ در هفته نخست لیگ بلژیک مقابل بورن به پیروزی 3 بر یک رسید، هفته دوم سنت‌ترویدن را با 6 گل مغلوب کرد و هفته سوم هم برابر اوستنده به برتری 2 بر صفر رسید. در هر 3 بازی کاوه رضایی نه در زمین حضور داشت و نه روی نیمکت ذخیره‌ها. جالب اینکه مهاجم ایرانی و 27 ساله در لیگ اروپا هم برابر دیناموکیف در لیست بروژ قرار نگرفت. همان دیداری که در مرحله مقدماتی لیگ قهرمانان اروپا برگزار شد و بروژ در بلژیک به برتری یک بر صفر رسید.

خبر جدید از کاوه رضایی، غیبت او در سفر بروژ به اوکراین است. همان اتفاقی که طی 4 بازی اخیر برای مهاجم ایرانی رقم خورده و او از لیست بروژ جا مانده. موضوعی که یک بار دیگر کاوه رضایی را به خروج از بروژ و انتقال قرضی به شارلروا نزدیک می‌کند. مسأله‌ای که شاید در روزهای آینده قطعی شود و کاوه را دوباره با پیراهن سفید و مشکی شارلروا ببینیم.

امید نورافکن و یونس دلفی دو بازیکن مؤثر و کلیدی تیم امید محسوب می‌شوند که هنوز مشخص نیست آیا می‌توانند فرهاد مجیدی را در مسیر سخت صعود به المپیک همراهی کنند یا نه؟ این دو بازیکن که در شارلروا مورد توجه کریم بلهوسین فرانسوی قرار ندارند، فعلاً نمی‌دانند آیا قادرند برای تیم امید در مرحله نهایی مقدماتی المپیک بازی کنند یا نه اما نکته‌ای که مشخص است اینکه آنها در تیم باشگاهی خود فرصت حضور در ترکیب پیدا نمی‌کنند و همین می‌تواند بخت آنها را برای حضور در تیم امید افزایش بدهد.

از سویی دیگر علی قلی‌زاده و کاوه رضایی هم هستند که شانس حضور در تیم ملی بزرگسالان را دارند اما با شرایطی که برای آنها پیش آمده، شاید مارک ویلموتس خیلی راحت از نام آنها بگذرد و بازیکنانی را به اردو دعوت کند که در شرایط بازی قرار دارند. همین مسائل کار 4 لژیونر ایرانی حاضر در لیگ بلژیک را سخت می‌کند، مگر اینکه ظرف هفته‌های آینده به ترکیب تیم‌شان برسند و برای شارلروا و بروژ بازی کنند.

کاوه رضایی امید نورافکن علی قلی زاده
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر