کد خبر: 796759 A

نگاهی به ترین‌های ذوب‌آهن در تاریخ لیگ برتر

مهدی رجب‌زاده با 300 بازی رکورددار بازی پیراهن ذوب‌آهن در تاریخ لیگ برتر است.

به گزارش ایلنا، ذوب‌آهن یکی از 5 تیمی است که در هر 18 فصل لیگ برتر بازی کرده این تیم علی‌رغم آنکه در بسیاری از دوره‌های لیگ مدعی جدی قهرمانی بوده در کسب جام توفیقی نداشته است. این تیم را باید قوی‌ترین تیمی دانست که تاکنون قهرمان لیگ برتر نشده است. در شرایطی که در هفته‌های پیش‌رو فصل جدید لیگ آغاز خواهد شد، ترین‌های این تیم در تاریخ لیگ برتر بررسی شده است.

پرافتخارترین بازیکن حال حاضر: محمدرضا خلعتبری

همان‌طور که اشاره شد ذوب‌آهن هنوز موفق به قهرمانی در لیگ برتر نشده است. در بین بازیکنان حال حاضر این تیم تنها محمدرضا خلعتبری سابقه قهرمانی در لیگ برتر را دارد. خلعتبری که در نیم‌فصل دوم فصل گذشته به ذوب‌آهن بازگشت در لیگ چهاردهم به همراه سپاهان لیگ شد

باسابقه‌ترین: مهدی رجب‌زاده

مهدی رجب‌زاده با 300 بازی رکورددار بازی پیراهن ذوب‌آهن در تاریخ لیگ برتر است اما این رکورد اگر اتفاق خاصی نیفتد در این فصل شکسته خواهد شد. قاسم حدادی‌فر کاپیتان ذوب‌آهن 299 بار برای ذوب‌آهن بازی کرده و تنها با 2 بازی این رکورد را خواهد شکست. حدادی‌فر از لیگ چهارم تاکنون به‌جز 2 فصل در ذوب‌آهن حضورداشته و رکورددار بیشترین تعداد فصل بازی در ذوب‌آهن در تاریخ لیگ برتر محسوب می‌شود.

بهترین گلزن: مهدی رجب‌زاده

برخلاف رکورد بیشترین تعداد بازی، رجب‌زاده رکورد دست‌نیافتنی از زدن گل با پیراهن ذوب‌آهن دارد. او 90 گل برای ذوب‌آهن به ثمر رسانده که بیشترین تعداد گلی است که یک بازیکن با پیراهن یک تیم در تاریخ لیگ برتر به ثمر رسانده است. در بین بازیکنان حال حاضر ذوب‌آهن، محمدرضا خلعتبری با 34 گل، بهترین آمار را دارد.

بیشترین کلین‌شیت: رشید مظاهری

محمد رشید مظاهری با 57 کلین‌شیت رکورددار بیشترین کلین‌شیت در ذوب‌آهن در تاریخ لیگ برتر است. این دروازه‌بان در این فصل از تیم اصفهانی جدا شد. محمدباقر صادقی این فرصت را دارد که پس از چند فصل دروازه‌بان اول ذوب‌آهن شود. این سنگربان 14 کلین‌شیت برای ذوب‌آهن داشته است. یوسف بهزادی که در این فصل به عضویت ذوب‌آهن درآمده 9 بازی موفق به بسته نگه‌داشتن دروازه‌اش در لیگ برتر داشته است.

ذوب‌آهن اصفهان محمدرضا خلعتبری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر