کد خبر: 796556 A

حکم محرومیت تماشاگران پرسپولیس در سایت فدراسیون دچار تغییر شده است.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، قرعه‌کشی رقابت‌های لیگ برتر هفته گذشته انجام شد و یکی از مواردی که پس از این موضوع مورد بحث قرار گرفت، محرومیت‌های انضباطی پایان فصل گذشته بود که باید در هفته ابتدایی فصل جدید اعمال شود و محرومیت تماشاگران پرسپولیس از یک دیدار خانگی یکی از این موارد بود.

طبق آنچه اعلام شده بود، پرسپولیس هفته اول در ورزشگاه آزادی میزبان پارس جنوبی است و به نظر می‌رسید محرومیت تماشاگران سرخ در این بازی انجام می‌شود ولی سایت باشگاه پرسپولیس ساعتی پیش اعلام کرد این حکم تعلیقی بوده و اجرایی نمی‌شود.

بعد از این ادعای عجیب سایت باشگاه، سری به سایت فدراسیون فوتبال زدیم تا حکم اعلام شده را بررسی کنیم و متوجه شدیم متن این حکم روی سایت تغییر کرده و با آنچه در زمان خودش منتشر شده بود متفاوت است. به این شکل که در آن زمان حکم محرومیت قطعی اعلام شده بود و حالا به تعلیقی تغییر پیدا کرده است.

photo_۲۰۱۹-۰۸-۱۰_۱۵-۴۷-۱۷

 

تصویر بالا حکم قبل از تغییر است و تصویر پایین همان حکم در همان خبر به صورت تغییر پیدا کرده است:

 

Screenshot_2019-08-10 اعلام رای دیدار پرسپولیس و سپاهان در هفته 27 لیگ برتر و جام حذفی

این تصویری است که با مراجعه به سایت فدراسیون و باز کردن خبر مربوط به حکم بازی پرسپولیس - سپاهان با آن مواجه می‌شویم. این خبر به شکل جدید و تغییر یافته در دسترس قرار دارد و به دلیل اینکه جایگزین خبر قبلی شده، اصل خبر دیگر در دسترس نیست و اینطور به نظر می‌رسد که خبر مربوطه از ابتدا به همین شکل بوده است. ولی با مراجعه به چند سایت و خبرگزاری که در همان تاریخ خبر فدراسیون را روی خروجی خود قرار دادند می‌توان پی برد که بخش داخل پرانتز که نشان از تعلیقی بودن حکم دارد در آن زمان در متن حکم موجود نبوده است.

خبر مربوطه که در آن زمان روی خروجی خبرگزاری ایلنا قرار گرفت

همچنین تعدادی از خبرگزاری‌ها و سایت‌های خبری این خبر را پوشش دادند:

Screenshot_2019-08-10 خبرگزاری فارس - کمیته انضباطی سپاهان، پرسپولیس و 7 بازیکن و مربی را نقره داغ کرد محرومیت بازیکن استقل[...]

Screenshot_2019-08-10 اعلام آرای انضباطی سپاهان- پرسپولیس محرومیت سپاهان، پرسپولیس و 7 بازیکن دو تیم

 

Screenshot_2019-08-10 خبرگزاری فارس - کمیته انضباطی سپاهان، پرسپولیس و 7 بازیکن و مربی را نقره داغ کرد محرومیت بازیکن استقل[...]

 

بدین ترتیب شواهد نشان می‌دهد که حکم صادر شده و اعلام شده در خروجی سایت رسمی فدراسیون فوتبال در آن زمان به همین شکلی بوده است که در رسانه‌ها پوشش داده شده است و قسمت مربوط به تعلیقی بودن آن بعدا تغییر یافته و اضافه شده است.

البته زمان تغییر ایجاد شده روی سایت فدراسیون مشخص نیست ولی به هر جهت اعمال تغییر روی خبری که در خروجی سایت رسمی فدراسیون قرار گرفته اقدامی خارج از عرف است، خصوصاً اگر این خبر مربوط به موارد حساسی از جمله احکام انضباطی باشد که منشاء حقوقی دارد و معمولاً اگر اشتباهی در نگارش و اعلام خبر وجود داشته باشد مجدداً طی اصلاحیه و در یک خبر جدید اطلاع رسانی خواهد شد. همانطور که هیچکدام از رسانه‌های معتبر کشور تا امروز که سایت باشگاه پرسپولیس اعلام کرد متوجه این تغییر نشده‌اند.

لازم به ذکر است که این تغییر در مورد تیم سپاهان هم پس از مدتی اعمال شد و محرومیت این تیم هم به حالت تعلیق در آمد.

پرسپولیس لیگ برتر فوتبال
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر