کد خبر: 795500 A

حکم کمیته انضباطی علیه بازیکن والیبال پیکان باعث شده این باشگاه تهدید به کناره‌گیری از لیگ کند.

به گزارش ایلنا، تیم والیبال پیکان به عنوان پرافتخارترین تیم ایران، فدراسیون را تهدید کرده که از حضور در رقابت‌های لیگ برتر کنار می‌کشد. تهدیدی که منشأ آن حکم کمیته انضباطی درباره پاسور تیم پیکان است. این حکم مسئولان تیم پیکان را حسابی عصبانی کرده، تا جایی‌که معتقدند این اتفاقی که افتاده، نتیجه یک رفتار سیاسی است. بازیکن پیکان با وجود اینکه هنوز با این تیم قرارداد داشته، با شهرداری ارومیه قرارداد منعقد کرده و همین باعث شده که پیکان به کمیته انضباطی شکایت کند اما گویا حکم کمیته انضباطی عجیب بوده و همین موضوع واکنش تند مسئولان پیکان را در پی داشته است.

شروع ماجرا برمی‌گردد به برگزاری لیگ ملت‌های والیبال و زمانی که تیم ملی ایران در ارومیه حضور داشته است. گویا در آن روزها مسئولان شهرداری ارومیه در محل اردوی تیم ملی حاضر می‌شوند و به جواد کریمی پیشنهاد می‌دهند. تفاوت مبلغ پیشنهادی که ارومیه‌ای‌ها به این ملی‌پوش والیبال می‌دهند با چیزی که مبلغ قرارداد کریمی با پیکان بوده، زیاد است و همین باعث شده تا کریمی پاسخ مثبت بدهد. گویا مبلغ قرارداد این بازیکن با پیکان 300 میلیون تومان است اما شهرداری ارومیه مبلغ 800 میلیون تومان را پیشنهاد داده و به همین خاطر کریمی «بله» را گفته و جالب است که این قرارداد در محل هتل تیم ملی منعقد شده است.

شاید به نوعی اولین تخلف دقیقاً همین جا اتفاق افتاده که مسئولان هیأت به هتل رفته‌اند و قرارداد در هتل ثبت شده است در حالی‌که باید در هیأت والیبال ارومیه ثبت می‌شده! حالا بماند که چرا با بازیکنی که قرارداد داشته صحبت شده است.

مسئولان باشگاه پیکان بعد از اطلاع از این موضوع به کمیته انضباطی شکایت می‌کنند اما حکم کمیته انضباطی آنقدر عجیب است که دقیقاً در همین جا پای مسائل سیاسی باز می‌شود.

از سوی کمیته انضباطی، جواد کریمی هشت جلسه از حضور در رقابت‌های لیگ محروم شده و در نهایت به عنوان بازیکن شهرداری ارومیه شناخته شده است.

در این شرایط است که مسئولان پیکان به هر دو بخش این حکم اعتراض دارند. اگر قراردادی بوده و کریمی با وجود قرارداد داشتن با پیکان، با ارومیه هم قرارداد بسته، خب طبیعی است که این بازیکن به پیکان تعلق دارد. نکته دوم این است که چرا باید این بازیکن محروم شود. اعتراض مسئولان پیکان این است که این بازیکن باید جریمه مالی شود و در اختیار پیکان باشد تا باشگاه از محرومیت او ضرر نکند.

این اعتراض زمانی پررنگ‌تر می‌شود که مسئولان پیکان به حکمی که کمیته انضباطی برای سلیم چپرلی صادر کرده، استناد می‌کنند. این بازیکن هم شرایط مشابهی دارد اما با سایپا قرارداد بسته است. گویا در زمان عقد قرارداد سلیم به سایپایی‌ها گفته که رضایتنامه‌اش را می‌گیرد اما خیلی زود پیش قراردادی که گرفته را پس داده است. در این مورد کمیته انضباطی باز هم محرومیت هشت جلسه‌ای را در نظر گرفته است اما عنوان کرده که سلیم بازیکن پیکان به حساب می‌آید.

با این شرایط سوالی که پیش آمده، این است که چطور در شرایط مشابه، در ارتباط با تیم بعدی بازیکنان مورد بحث، دو حکم کاملاً متفاوت صادر شده است؟

در پاسخ به این سؤال پای نماینده مجلس ارومیه وسط می‌آید که گویا با مسئولان ظاهری و واقعی فدراسیون والیبال صحبت کرده است و اصرار داشته از تیم والیبال ارومیه حمایت کنند و حالا این شائبه وجود دارد که شاید این حکم، در اثر این فشارها بر تیم پیکان اعمال شده است.

پیش‌بینی که در این رابطه وجود دارد این است که در صورت رفتن جواد کریمی به ارومیه، فدراسیون والیبال بعد از مدتی به واسطه ملی‌پوش بودن و البته به استناد دلایل مختلف او را می‌بخشد!

نکته جالب دیگری که در این رابطه وجود دارد این است که وقتی از معاون ورزش قهرمانی وزارت ورزش در یک برنامه تلویزیونی در این مورد پرسیده می‌شود، او سریع می‌گوید که مسئولان پیکان می‌توانند به کمیته استیناف شکایت کنند. او در حالی به این موضوع واکنش نشان می‌دهد که هنوز خبر حکم اطلاع رسانی نشده بود و حالا سؤال این است معاون وزیر ورزش که اصرار دارد در امور داخلی والیبال ورود نمی‌کند، چطور در جریان حکم کمیته انضباطی والیبال است؟

به هر حال اینها از جمله مواردی است که فدراسیون والیبال را بابت این اتفاق زیر سؤال می‌برد و حالا باید دید در روزهای آینده چه اتفاقی می‌افتد و آیا کمیته استیناف رأی را بر می‌گرداند.

تیم والیبال پیکان لیگ برتر والیبال ایران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر