کد خبر: 795225 A

توضیحات رئیس کمیته تدوین مقررات در خصوص قوانین انضباطی فیفا:

رییس کمیته حقوقی و تدوین مقررات فدراسیون فوتبال گفت: تطبیق مقررات فیفا با تایید مجمع عمومی صورت می‌گیرد.

به گزارش ایلنا، احمدرضا براتی در گفت و گو با سایت فدراسیون فوتبال اظهار داشت: مقررات انضباطی فیفا در خصوص مسابقاتی که زیر نظر فیفا برگزار می‌شود و نیز سایر مواردی که کمیته انضباطی و کمیته اخلاق فیفا صلاحیت ورود و صدور حکم دارند، اجرا می‌شود و همه فدراسیون‌های عضو فیفا مشمول آن می‌باشند و این فدراسیون‌ها موظف هستند در مورد برخی مواد که فیفا انطباق با آن‌ها را برای فدراسیون‌های ملی الزامی اعلام نموده، مقررات انضباطی خود را با مقررات انضباطی فیفا تطبیق نمایند.

براتی افزود: اگرچه سیاست ما در فدراسیون فوتبال، انطباق حداکثری با مقررات فیفا است اما هیچ الزامی برای کپی کردن کلمه به کلمه مقررات فیفا وجود ندارد بلکه صرفا در مورد برخی مواد خاص که در خود مقررات فیفا الزامی اعلام شده است باید مقررات خود را با مقررات فیفا تطبیق دهیم.

رییس کمیته حقوقی و تدوین مقررات فدراسیون در ادامه افزود: در مورد مقررات انضباطی جدید فیفا باید به این مسئله توجه کرد که این مقررات حدود یک ماه است که منتشر شده و البته بنده پیش از این در خصوص مقررات جدید توضیحات تفصیلی (لینک) از طریق سایت فدراسیون فوتبال و در تاریخ 21 تیر ارائه دادم. از سویی بخش قابل توجهی از این مقررات در آیین نامه‌های انضباطی و اخلاق ما دیده شده و در حال حاضر هم از طریق کمیته‌های مختلف اجرا می‌شود. همچنین تطبیق کامل مقررات انضباطی فوتبال کشورمان با آیین نامه جدید فیفا مستلزم صرف مدت زمانی است که بتوانیم با در نظر داشتن مقررات و الزامات ملی و داخلی، الزامات بین المللی را نیز در آن اعمال نماییم و البته از آنجایی که اصلاح مقررات انضباطی در صلاحیت مجمع عمومی است لذا تا قبل از تشکیل مجمع نمی‌توان انتظار تغییر مقررات را داشت.

فدراسیون فوتبال احمدرضا براتی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر