کد خبر: 795105 A

خادم الشریعه با کسب یک نورم استاد بزرگی و افزایش 23 واحد ریتینگ به کار خود در رقابت‌های شطرنج آزاد هونان چین پایان داد.

به گزارش ایلنا و به نقل از روابط عمومی فدراسیون شطرنج، دور نهم (پایانی) رقابت‌های آزاد هونان در چین صبح امروز برگزار شد و سارا خادم الشریعه نماینده شطرنج ایران برابر استاد بزرگ چینی با ریتینگ 2585 به تساوی رسید.

خادم الشریعه با این تساوی مجموع امتیازات خود را به عدد 5 رساند و با ایستادن بر روی جایگاه شانزدهم به کار خود پایان داد. در پایان این رقابت‌ها گانگولی از هند (2638) با کسب 7 امتیاز قهرمان شد و پس از او یویانگی از چین (2736) و باسم امین از مصر (2707) با 6. 5 امتیاز در رده‌های دوم و سوم ایستادند.

خادم الشریعه در رقابت‌های آزاد هونان در چین یکی از بهترین عملکردهای خود را داشت. نماینده شطرنج ایران در این رقابت‌ها، علاوه بر شکست ناپذیری موفق به کسب یک نورم استاد بزرگی و افزایش 23 واحد ریتینگ شد. با این افزایش ریتینگ خادم الشریعه در رده‌بندی زنده شطرنج بازان بانوان جهان به رده پانزدهم صعود کرد.

نکته قابل توجه این مسابقات آنجا بود که خادم الشریعه در هر 9 دور با حریفانی قوی‌تر از خودش بازی کرد. او برابر 6 استاد بزرگ 2600+ (شامل یک سوپراستاد بزرگ) ، یک پیروزی و پنج تساوی به دست آورد. سه حریف دیگر نیز استادان بزرگ با ریتینگ نزدیک به 2600 بودند که آن‌ها را نیز متوقف کرد.

فدراسیون شطرنج سارا خادم الشریعه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر