کد خبر: 794623 A

پیش بازی ذوب آهن - الاتحاد؛

ذوب آهن و الاتحاد امشب در ابوظبی امارات به مصاف هم می‌روند.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، ذوب آهن و الاتحاد در دیدار رفت از مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا امشب در ابوظبی به مصاف هم خواهند رفت. این دیدار به میزبانی الاتحاد برگزار می‌شود ولی مطابق دیدارهای اخیر فوتبال ایران و عربستان به دلیل مناقشاتی که صورت گرفته در زمین بی‌طرف قرار است انجام شود.

 

14 مرداد 1398 ساعت 20:30

ورزشگاه زعبیل ابوظبی

داور: مانینگ از چین

 

این دو تیم در شرایطی پا به مسابقه امروز می‌گذارند که دور جدید لیگ فوتبال ایران و عربستان هنوز شروع نشده و هم ذوب آهن و هم الاتحاد در جریان آماده‌سازی پیش فصل خود پا به این مسابقه می‌گذارند.

الاتحاد در رقابتهای فصل گذشته لیگ عربستان به رتبه دهم دست یافت و با کسب رتبه دوم گروه به این مرحله صعود کرد. این تیم در تابستان 7 بازیکن جدید به خدمت گرفته است که مهم‌ترین آنها دو هافبک هجومی است که از رقابتهای باشگاهی برزیل و شیلی جذب الاتحاد عربستان شده است.

ذوب‌آهن هم که فصل گذشته در رتبه ششم لیگ برتر جای گرفت در نقل و انتقالات تابستانی 3 بازیکن کلیدی خود یعنی رشید مظاهری، محمدرضا حسینی و کریستین اوساگونا را از دست داد و از طرفی 3 بازیکن سرباز این تیم یعنی احسان پهلوان، مهدی مهدی‌پور و دانیال اسماعیلی‌فر به این تیم برگشته‌اند.

 

به گزارش وب سایت نود، تیم‌های ذوب‌آهن و الاتحاد در شرایطی در دیدار رفت مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا 2019 به مصاف هم می‌روند که رقابت‌های باشگاهی در دو کشور ایران و عربستان آغاز نشده است. دیدارهای مرحله یک هشتم نهایی در منطقه غرب آسیا، برخلاف ادوار پیشین که در خرداد ماه برگزار می‌شد به علت حضور تیم ملی قطر در کوپا آمریکا به مرداد موکول شد و این بازی به نوعی آغازگر فصل فوتبالی در دو قدرت برتر فوتبال غرب آسیاست.

 

مقایسه وضعیت دو تیم

ذوب‌آهن فصل گذشته را با رتبه ششم به پایان رساند ولی این تیم هرچقدر به روزهای پایانی لیگ نزدیکتر شد به آمادگی بیشتری رسید و توانست به عنوان تیم نخست مرحله گروهی به این مرحله صعود کند. ذوب‌آهن در نقل و انتقالات تابستانی 3 بازیکن شاخص خود یعنی رشید مظاهری، محمدرضا حسینی و کریستین اوساگونا را از دست داد ولی این تیم با بازگشت 3 بازیکن سرباز خود (احسان پهلوان، مهدی مهدی‌پور و دانیال اسماعیلی‌فر) جان تازه‌ای گرفته است. 

الاتحاد در رقابتهای فصل گذشته لیگ عربستان به رتبه دهم دست یافت و با کسب رتبه دوم گروه به این مرحله صعود کرد. این تیم در تابستان 7 بازیکن جدید به خدمت گرفته است که مهم‌ترین آنها دو هافبک هجومی است که از رقابتهای باشگاهی برزیل و شیلی جذب الاتحاد عربستان شده است.

ذوب آهن و الاتحاد عربستان در لیگ قهرمانان آسیا 2010 با همگروه بودند که ذوب آهن در خانه این تیم را یک بر صفر شکست داد و در زمین حریف به تساوی 2-2 دست یافت. ذوب‌آهن در آن فصل توانست نایب قهرمان شود. ذوب آهن مجموعاً 13 بار با تیم‌های عربستانی دیدار داشته که حاصل آن 7 پیروزی برای ذوب‌آهن 3 مساوی و 3 پیروزی برای تیم‌های عربستانی بوده است. ذوب‌آهن دو بار در مراحل حذفی با تیم‌های عربستانی دیدار داشته که در هر دو بار موفق به صعود شده است. الاتحاد نیز 15 بار با تیمهای ایرانی دیدار داشته که حاصل آن 7 برد 2 تساوی و 6 شکست بوده است. از آخرین دیدار الاتحاد با تیم‌های ایرانی 3 فصل می‌گذرد. این تیم در 5 تقابل آخر با تیم‌های ایرانی به 4 پیروزی دست یافته است.

آخرین حضور منصوریان در مرحله یک هشتم نهایی با خاطره تلخ شکست 6 بر یک مقابل العین همراه بود ولی این مربی تنها مربی تیم‌های ایرانی است که با 3 تیم مختلف موفق به صعود مرحله حذفی لیگ قهرمانان شده است. این مربی رکورد خاصی دارد که او را به پیروزی در این دیدار حساس امیدوار می‌سازد. منصوریان با 6 بار غلبه بر تیم‌های عربستانی، رکورددار شکست دادن تیمهای این کشور بین مربیان تیم‌های ایرانی است. این مربی در 7 تقابلی که با تیمهای عربستانی داشته، تنها در یک بازی، در دور برگشت مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا 2015 با نفت با نتیجه دو بر یک مغلوب الاهلی شد که این نتیجه مانع صعود نماینده ایران به مرحله بعد نشد.

لیگ قهرمانان آسیا ذوب آهن اصفهان الاتحاد عربستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر