کد خبر: 794120 A

سرمربی اسبق استقلال تهران گفت: استقلال همیشه بوی قهرمانی می دهد. تیمی که پر افتخار باشد، همیشه بوی قهرمانی می‌دهد.

صمد مرفاوی در گفت و گو با ایلنا، درخصوص عملکرد آندره آ استراماچونی پس از دو ماه فعالیت در استقلال گفت: درخصوص آقای استراماچونی همه بر اساس شنیده‌ها قضاوت می‌کنند و افرادی که در تمرینات حضور یافته‌اند و تاکتیک او را مشاهده کرده‌اند می‌توانند بگویند که چطور سرمربی است. آن چیزی که اکنون مشخص است، این است که تیم به موقع کار خود را انجام داده و به صورت منظم آماده شده اند. دیر اضافه شدن بازیکنان، مشکلات بیرونی تیم است و نباید به سرمربی ارتباط داد. شاخص ترین موضوع در تیم شروع تمرینات و ادامه به صورت منظم است و هماهنگی در حال انجام است.

مرفاوی درباره بازیکنان جدیدی که به استقلال پیوسته‌اند گفت: این نیاز و خواسته هر سرمربی است که با بازیکنان مورد علاقه خودش کار کند و طبیعتا استراماچونی هم اینگونه سرمربی است. او با توجه به بازیکنانی که مورد پسند خودش بود به باشگاه اعلام می‌کند تا برای جذب‌شان اقدام کنند. اینکه چرا یک بازیکن ستاره هست یا نیست به سرمربی مربوط می‌شود. خیلی از بازیکنان معمولی می‌توانند در یک ترکیب که سرمربی به آن اعتماد دارد نقش بسزایی داشته باشند. اینکه استقلال از لیگ یک بازیکن جذب کند نشان می‌دهد که سرمربی روی همه ابعاد تمرکز دارد. عملکرد آنها در بازی‌های دوستانه نشان می‌دهد که سرمربی به انتخابش ایمان داشته باشد یا خیر. امیدوارم همه بازیکنان این تیم موفق باشند و برای سربلندی تیم تلاش کنند.

سرمربی اسبق استقلال درباره اینکه با اعلام شماره پیراهن‌های جدید اظهارنظرهای فراوانی در این باره صورت رگفته گفت: این مسائل در تیم‌های بزرگ همیشه مورد توجه است. اینکه کدام بازیکن لیاقت فلان شماره را دارد یا نه، بحث دیگری است اما اینطور حرف‌ها نباید برای یک فصل تمرکز یک بازیکن را بهم بزند. مثلا قائدی شماره 10 را پوشیده؛ این شاید برای او اتفاق جدیدی باشد و بتواند برای تلاش و رشدش تاثیرگذار باشد یا نه مورد هجمه طرفداران قرار بگیرد و نتواند خوب کار کند. در اینگونه مسائل باید همیشه جنبه مثبت ماجرا را ببینیم تا برای یک اتفاق ساده حواشی فراوان ایجاد نشود.

صمد مرفاوی در این خصوص که آیا استقلال را این فصل مدعی قهرمانی می‌داند یا خیر گفت: استقلال همیشه بوی قهرمانی می دهد. تیمی که پر افتخار باشد، همیشه بوی قهرمانی می‌دهد. یک تیم برای قهرمانی به فاکتورهای زیادی نیاز دارد. عملکرد استقلال در بازی‌های دوستانه موفقیت
آمیز بوده؛ باید منتظر شروع مسابقات باشیم تا ببینیم عملکرد استقلال چطور خواهد بود.

صمد مرفاوی استقلال تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر