کد خبر: 793599 A

مدافع راست آبی‌ها در حالی در ترکیب این تیم تبدیل به یک سلبریتی شده است که شباهتی به سایر سبلریتی‌های فوتبال ما ندارد.

به گزارش ایلنا، یک کتاب دستش گرفته و یک گوشه نشسته و می‌خواند. نه اینکه سرش به کار خودش باشد، می‌خواند که ببیند و بشناسد. درباره او اما چنین تصویری بی‌اداست. اطوارهای مرسوم را ندارد. خودش است: وریا غفوری.

شاید در میان تمام بازیکنان امروز استقلال او بیشتر از همه سلبریتی باشد اما به سبک خودش، نه مثل همه با آن مسخر‌گی‌ها. با چهره‌ای جدی و با دغدغه‌های خودش که واقعی ا‌ست و شبیه دغدغه‌های سلبریتی‌ها نیست. جملاتش، اعتراضش و دغدغه‌هایش باورپذیرند، واقعی‌اند و خودش انگار با آنچه می‌گوید زندگی کرده و فراموشش نمی‌شود. زندگی امروزش را جریانی برای فراموشی نمی‌داند، فرصتی برای یادآوری می‌داند و فرصتی برای اینکه صدای بلندتری برای بقیه باشد.

فوتبالش هم واقعی ا‌ست، با تمام قلب. با تمام آنچه از اسمش بر می‌آید، مثل وریا، قوی، مثل یک چکش آهنین. وقتی در آستانه جام جهانی رویایش به باد می‌رود، چیزی برایش تمام نمی‌شود. دوباره می‌جنگد و اعتماد مربی را به دست می‌آورد و دوباره برمی‌گردد و می‌درخشد. او برای همین کار ساخته شده و انگار لازم بود آن خط خوردن ناگهانی‌اش از تیم ملی در آستانه جام جهانی رقم بخورد تا بهتر شناخته شود، نه فقط خودش، بلکه نوع رفتارش و جنس برخوردش با آن شکست بزرگ.

استقلال باید خوشحال باشد که چنین چهره‌ای دارد، بازیکنی که هم از نظر فنی ستاره است و هم در کارزارهای مردمی طرفی را می‌گیرد که امیدوارکننده است، اینکه هنوز از دل فوتبال هم چهره‌هایی برای ورود به گفت‌وگوهای جدی درمی‌آیند و محکم حرف می‌زنند. وریا غفوری را می‌توانید دوست داشته باشید، فارغ از رنگ پیراهن تیمش، فارغ از جوهای مرسوم هواداری، همانطور که دیدیم در روزهای بلند شدن صدایش به اعتراض‌هایی که هر شهروندی زیر لب می‌گفت یا در حساب کاربری شخصی‌اش می‌نوشت، همه از وریا حمایت کردند، که بگذارید حرفش را بزند، او پسری از سنندج است، حق دارد سنگینی بار کولبرها را روی شانه خودش حس کند.

لیگ که شروع شود، عرصه‌ای برای تماشای همین‌هاست. پسرهای جذاب فوتبال، که با هرکدام‌شان داستانی داریم، که با هر کدام‌شان صحنه‌ها و حرف‌ها و واکنش‌ها و شوت‌ها و گل‌ها و غم‌هایی را پشت سر گذاشته‌ایم. در هر صحنه دوباره برداشتی تازه ساخته می‌شود. مجموعه‌ای از تمام این تصویرها همان چیزی است که اسمش را فوتبال گذاشته‌ایم. تمام اینها، نه فقط بخشی. وریا غفوری از جمله کسانی است که مجموعه جالبی از ماجراها را برای ساختن تصویری از خود دارد. پس بیراه نیست که در آستانه لیگ منتظر درخشش دوباره‌اش باشیم، آن هم در استقلالی که تا بخواهید چهره عوض کرده و بازیکنی مثل وریا می‌تواند پیوند بین چهره‌های تازه و هوادار باشد. شاید استراماچونی این تصویرهایی را که ما از وریا در ذهن داریم، در ذهن نداشته باشد، نشناسد، نداند، با او هنوز زندگی نکرده باشد اما خیلی زود می‌فهمد که یک نفر در تیمش با قلبش بازی می‌کند. همین - فعلا- کافی است.

 

لیگ برتر فوتبال استقلال تهران وریا غفوری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر