کد خبر: 793226 A

امیدوارم استراماچونی طلسم را بشکند

کاپیتان سابق استقلال می گوید ابیها امسال با جذب بازیکنان جدید مدعی قهرمانی خواهند بود.

به گزارش ایلنا،شاهرخ بیانی کاپیتان سابق استقلال که این روزها در خارج از کشور مشغول استراحت است، می‌تواند امسال طلسم را شکسته و یک عنوان قابل قبول را به دست بیاورد.با هافبک سابق استقلال که با این تیم عنوان قهرمانی را هم در آسیا کسب کرده است در خصوص شرایط این روزهای استقلال و استعفای معاون ورزشی این باشگاه همکلام شدیم.

 استقلال را پیگیری می‌کنید؟

بالاخره استقلال تیمی بوده که سالهای جوانی‌مان را در آن گذراندیم و قطعا همیشه پیگیر شرایطش هستیم. من فکر می‌کنم شرایط استقلال بد نیست. بازیکنان خوبی جذب تیم شده‌اند و آنها حرفهای زیادی برای گفتن خواهند داشت.

 خیلی‌ها می‌گویند این بازیکنان در حد استقلال نیستند؟

مربی در این باره باید پاسخگو باشد که چه بازیکنانی به درد او در لیگ می‌خورند. مربی استقلال قطعا چیزهایی در این بازیکنان دیده که خواهان جذب آنها شده است و من فکر می‌کنم استراماچونی حرفه‌ای‌تر از آن است که در خصوص جذب بازیکن اشتباهی انجام بدهد.

 شما زمانی خودتان کاپیتان استقلال بودید. امسال هم استقلال اکثر بازیکنان بزرگش از تیم جدا شدند. چه نظری در این باره دارید؟

به هر حال این بازیکنان باید روزی از تیم می‌رفتند. نظر مربی استقلال این بوده که این بازیکنان در افکار تاکتیکی‌اش حضور نداشته باشند. البته که من بعید می‌دانم رحمتی و منتظری با نظر استراماچونی از تیم جدا شده باشند زیرا که او در بدو ورودش شناختی از بازیکنان ایرانی نداشته است.

هواداران استقلال این فصل انتظار قهرمانی دارند؟

به هر حال انتظار آنها بعد از شش سال به حق است. امیدوارم استراماچونی بتواند این طلسم را بشکند و امسال یک عنوان خوب با استقلال کسب کند. به نظر من در این فصل استقلال توانایی قهرمان شدن را دارد.

 یک مربی ایرانی هم در کادر فنی این تیم وجود ندارد؟

این اتفاق به سود استقلال نیست زیرا که اولا مربی ایرانی باید در کادر حضور داشته باشد و در کنار این مربی خارجی کسب تجربه کند. ثانیاً مربی ایرانی باید رابط کادر فنی و بازیکنان باشد و نظرات مربی را به بازیکنان منتقل کند.

خطیر هم از پست معاونت ورزشی استعفا داد؟

به هر حال ایشان صلاح را در این دانسته که از استقلال برود. شاید نتوانسته در فضای مدیریتی استقلال موفق‌آمیز کار کند.

 اما او انتقاداتی را نسبت به مدیران گذشته استقلال نیز داشته است؟

باید ببینید از کدام مدیران انتقاد کرده است. آنطور که من شنیدم ایشان کنایه‌هایی را هم به مدیریت فتح‌الله‌زاده کردند اما این را باید بگویم که کارنامه فتح‌الله‌زاده در این سالها مشخص است و نمی‌توان به آن خرده گرفت. آخرین قهرمانی استقلال در لیگ در زمان مدیریت فتح‌الله‌زاده بوده است.

 

استقلال شاهرخ بیانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر