کد خبر: 792725 A

منتخب مازادها مقابل تیم لیگ نوزدهم

اینکه استقلال استراماچونی با چه ارنجی به میدان خواهد رفت بر همه پوشیده است

به گزارش ایلنا،شاید در طول تاریخ لیگ برتر به‌ندرت دیده‌شده که تیمی به‌اندازه استقلال این فصل ریزش داشته باشد؛ به‌طوری‌که تاکنون بیش از 15 بازیکن از این تیم جداشده‌اند و تعداد افراد کوچ کرده از بازیکنان حاضر در اردو و تمرینات بیشتر است! البته که این چیزها خیلی ملاک نیست و مثلاً اجرای همین ایده طی فصل اول حضور امیر قلعه‌نویی در استقلال در لیگ دوم حرفه‌ای منجر به تشکیل یک تیم تاریخی و طلایی برای آبی‌ها شد.

باوجوداین، حداقل روی کاغذ شاهد شرایط عجیبی هستیم؛ وضعیتی که در آن به نظر می‌رسد ترکیب منتخب تیم مازادها و جداشده‌های استقلال، می‌تواند حریفی قوی و قلدر برای تیم فعلی استراماچونی باشد. البته امیرحسین فتحی، مدیرعامل آبی‌ها اخیراً در اظهارنظری جنجالی مدعی شده بسیاری از بازیکنانی که در این تابستان از استقلال جدا شدند «ستاره» نبودند، اما شاید تأمل در این مطلب، چنین نگرشی را به چالش بکشد.

برای تیم مازادها و جداشده‌ها سیستم 2-4-4 لوزی و برای تیم فعلی چینش 2-4-4 خطی را برگزیده‌ایم. نیازی به توضیح نیست که تا زمان آغاز فصل و رونمایی از تفکرات فنی استراماچونی، ایده‌های ما در حد حدس و گمان است. شاید او فردا تیمی را به زمین فرستاد که آرایش و نفرات تشکیل‌دهنده آن به‌کلی با آنچه ما نوشته‌ایم متفاوت بود.

منتخب جداشده‌ها (2-4-4 لوزی)

دروازه‌بان: مهدی رحمتی، مدافعان: پژمان منتظری، روزبه چشمی، فرشاد محمدی‌مهر، آرمین سهرابیان، هافبک‌ها: امید نورافکن، طارق همام، محسن کریمی، آیاندا پاتوسی، مهاجمان: روح‌ا... باقری، اللهیار صیادمنش. تازه این تیم می‌تواند ذخیره‌هایی مثل گادوین منشا و ایسما هم داشته باشد. آنچه مسلم است اینکه اگر همین‌الان این تیم را وسط لیگ برتر ول‌کنید، مدعی جدی کسب سهمیه آسیایی خواهد بود، اما به شکل عجیبی همه این بازیکنان از استقلال جدا شدند. در برخی موارد باشگاه مایل به جدایی بود، اما در مورد بازیکنانی همچون منتظری، نورافکن و پاتوسی، تلاش استقلال برای حفظ نفرات موجود به‌جایی نرسید.

ترکیب فعلی (2-4-4 خطی)

اینکه استقلال استراماچونی با چه ارنجی به میدان خواهد رفت بر همه پوشیده است، اما ترکیبی که انتظار می‌رود برای شروع لیگ نوزدهم فیکس شود، می‌تواند چیزی نزدیک به این باشد: دروازه‌بان: حسین حسینی، مدافعان: وریا غفوری، میلاد زکی‌پور، سیاوش یزدانی، محمد دانشگر، هافبک‌ها: علی کریمی، فرشید باقری، فرشید اسماعیلی، داریوش شجاعیان، مهاجمان: مرتضی تبریزی و شیخ دیاباته. بدیهی است که نفراتی مثل آرش رضاوند، مهدی قائدی، علی دشتی، محمد بلبلی و ... هم می‌توانند به این ترکیب اضافه شوند. حالا به نظر شما اگر این تیم با منتخب مازادها مصاف بدهد، کدام «استقلال» برنده خواهد شد؟ هرچند معادلات فوتبال هیچ‌وقت روی کاغذ رقم نمی‌خورد و چه‌بسا انگیزه و عطش جوانان فعلی بر اسم‌ورسم برخی جداشده‌های پرحاشیه بچربد.

استقلال اندره استراماچونی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر