کد خبر: 792472 A

رئیس کمیته فنی و توسعه فوتبال گفت: معیار حضور در تورنمنت های چین و کافا کسب تجربه و محک خوردن بازیکنان نوجوان بود.

به گزارش ایلنا و به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال؛ مرتضی محصص- رئیس کمیته فنی و توسعه فوتبال گفت: بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته فدراسیون فوتبال، بازیکنان در دو تیم مجزا تمرین می‌کنند و به مسابقات مختلف اعزام می‌شوند تا از ظرفیت بهترین ها بهره مند شویم.یک تیم دیگر هم جز این دو تیم،در قالب تیم نونهالان در اردوهای مختلف شرکت می کند تا در بحث پشتوانه سازی برای تیم نوجوانان اقدام شود.در واقع دو تیم اصلی و یک تیم در سایه در حال تمرین و حضور در اردو برای راه یافتن به تیم ملی نوجوانان هستند.وی ادامه داد:تیم نوجوانانی که پس از حضور گروه دیگر بازیکنان در چین در کافا شرکت کرد،شروع خوبی داشت. و دو برد برابر ازبکستان و تاجیکستان داشتیم و یک باخت برابر افغانستان. حریفانی که شکست دادیم ساده نبودند. ازبکستان یکی از حریفان خوب ما بود.

وی ادامه داد : اگر صرفا به خاطر نتیجه در مسابقات دوستانه و یا تورنمنت های مختلف شرکت می کنیم باید بگویم که ملاک ما اصلا کسب نتیجه نیست. مهمترین هدف ما موفقیت در مقدماتی AFC است. باید پس از بررسی و صحبت با کادر فنی برنامه ریزی و نقاط ضعف و قوت تیم را ارزیابی کرد. در واقع نتیجه فنی مهم است نه نتیجه بازی های دوستانه.

محصص در ادامه بیان کرد: حضور در تورنمنت های مختلف تجربه خوبی است که بازیکنان سنجیده شوند و عیار تیم دست سرمربی بیاید و مشکلات و ضعف و قوت تیم را متوجه شود. به نظر من زمانی می توان تیم نوجوان و عملکردش را ارزیابی کرد که شاهد بازی آنها در مقدماتی قهرمانی اسیا به میزبانی همدان باشیم. در واقع عیار تیم نوجوانان در همدان مشخص می شود.به طور حتم اکنون کادر فنی اطلاعات و ارزیابی دقیقی از تک تک نفرات دارد و این موضوع برای حضور در مسابقات کمک زیادی می کند.

فدراسیون فوتبال مرتضی محصص
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر