کد خبر: 792189 A

شیخ جایگیری خوبی دارد اما از او توقع تکنیکی بودن را نداشته باشید

پیشکسوت استقلال این روزها هدایت قشقایی شیراز را بر عهده گرفته است.

به گزارش ایلنا، رضا عنایتی سرمربی تیم قشقایی شیراز منتظر تماس استقلالی‌هاست تا بتواند با آنها یک دیدار دوستانه برگزار کند.با کاپیتان سابق استقلال در خصوص شرایط تیمش و همچنین استقلال و حضور شیخ دیاپاته در جمع آبی‌پوشان دقایقی به صحبت پرداختیم.

 

* قرار بود یک بازی دوستانه را مقابل استقلال برگزار کنید؟

ما نامه‌نگاریهای لازم را انجام داده‌ایم و منتظر پاسخ استقلال هستیم. هواداران استقلال در شیراز از ما خواستند تا این تیم را به این شهر دعوت کنیم تا مقابل آنها یک دیدار دوستانه داشته باشیم. همان‌طور که می‌دانید نزدیک به هشت سال است که استقلال به شیراز نیامده و هواداران این تیم در این شهر هم دوست دارند بازیکنان محبوبشان را از نزدیک ببینند. امیدوارم این اتفاق بیفتد و بتوانیم مقابل استقلال بازی کنیم.

 

* از شرایط تیمتان راضی هستید؟

ما خیلی تلاش کردیم تا با وسواس زیادی بازیکن بگیریم و خدا را شکر به نسبت در این امر موفق بودیم. امیدوارم بتوانیم با این بازیکنان در لیگ شرایط خوبی داشته باشیم.

 

* فکر می‌کنید بتوانید در پایان مسابقات به لیگ برتر صعود کنید؟

هر 18 تیم لیگ یک می‌خواهند به لیگ برتر صعود کنند. ما راه سختی در پیش داریم و امیدوارم که همه مسئولان استان کمک کنند تا فصل آینده یک تیم در لیگ برتر داشته باشیم.

 

* از قرعه‌کشی و برنامه مسابقات رضایت دارید؟

قرعه بدی نصیب‌مان نشده است. هفته اول مسابقات باید با مس کرمان در شیراز بازی کنیم. به هر حال مسابقات دوره‌ای است و همه تیم‌ها باید با یکدیگر بازی کنند. مهم این است که بتوانیم از همان ابتدا امتیازات لازم را جمع‌آوری کنیم.

 

* کمی هم در خصوص استقلال صحبت کنید؟ فکر می‌کنید استراماچونی در استقلال موفق شود؟

دورادور اخبار استقلال را دنبال می‌کنم. مربی جوان و با انرژی به استقلال آمده و تا حدودی هم توانسته به این تیم سر و سامان بدهد. به شخصه پیش‌بینی می‌کنم استقلال امسال سال بهتری را در پیش داشته باشد.

 

* از این تیم بازیکن هم مد نظرتان هست؟

از امیدهای این تیم دو، سه بازیکن را مد نظر داریم که نامه‌نگاریهای لازم را هم انجام داده‌ایم و منتظر پاسخ استقلال در این باره هستیم.

 

* نزدیک به 18 بازیکن از تیم جدا شده‌اند و خیلی‌ها می‌گویند این به ضرر استقلال است؟

به هر حال نصف دوران آماده‌سازی تیم هماهنگی بین بازیکنان است و با توجه به اینکه 18 بازیکن از تیم جدا شده‌اند کار کمی سخت است اما امیدوارم که کادر فنی در بهتر شدن شرایط تیم موفق باشد.

 

* خیلی‌ از کارشناسان معتقدند که استقلال در تیمش بزرگتر ندارد؟

بزرگتر بودن به سن و سال نیست و به شخصیت افراد و خود بازیکنان بستگی دارد. دیگر دوران آن بزرگترهای تاثیرگذار که به نوعی عصای دست مربیان بودند تمام شده است.

 

* یک بازیکن جدید به استقلال آمده به اسم شیخ دیاپاته که خیلی‌ها او را حلال مشکلات این تیم می‌دانند. نظرتان چیست؟

سال قبل سفری به امارات داشتم و این بازیکن را در الامارات دیدم. بسیار بازیکن چارچوب‌شناسی است. جایگیری فوق‌العاده خوبی دارد اما از او توقع تکنیکی بودن را نداشته باشید. فصل گذشته مشکل استقلال عدم حضور یک بازیکن تمام‌کننده بود که به اعتقاد من شیخ امسال می‌تواند آن را حل کند.

استقلال رضا عنایتی قشقایی شیراز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر