کد خبر: 792177 A

کالدرون تیمش را بهتر بشناسد

ازنظر پیشکسوت پرسپولیس کالدرون کار سختی در پیش دارد چراکه جانشین مربی پرافتخاری به نام برانکو شده و هواداران پرسپولیس باید به او زمان بدهند تا بتواند افکارش را در تیم پیاده کند.

به گزارش ایلنا،مرتضی کرمانی مقدم پیشکسوت تیم پرسپولیس معتقد است که اسکلت این تیم حفظ‌شده و فقط در خط حمله نیاز به جذب بازیکن دارد تا تیم کامل شود و بتواند باقدرت وارد لیگ شده و مثل چند سال گذشته مدعی باشد و عنوان قهرمانی‌اش را حفظ کند. 

 

* پرسپولیس در جام شهدا دو بازی با سایپا و نیروی زمینی انجام داد. این بازی‌ها را چطور دیدید؟

بازی‌های بدی نبود و محک خوبی بود تا کالدرون تیمش را بهتر بشناسد. این تورنمنت دوستانه باعث شد تا کالدرون هم تیم‌های مقابل را و هم تیم خودش را بهتر بشناسد. البته می‌توانست با نفرات بهتر بازی کند و قهرمان شود ما زیاد هم مهم نیست. به‌هرحال با بیشتر بازیکنان تیم آشنا شد و محک بدی نبود.

 

* بیرانوند مقابل سایپا گل بدی خورد. چرا دروازه‌بانی در این سطح باید چنین گل بدی بخورد؟

این چیزها در فوتبال پیش می‌آید. البته بچه‌ها یک مدت از بازی‌ها دور بوده‌اند و این اتفاقات دربازی‌های دوستانه زیاد مهم نیست. بیرانوند یکی از عوامل قهرمانی پرسپولیس بوده و نباید زیاد به این مسائل اهمیت داد.

 

* پرسپولیس در خط حمله کمبود مهاجم دارد. این مسئله برای تیم مشکل‌ساز نمی‌شود؟

صد در صد مشکل‌ساز می‌شود و حتماً باید دو تا مهاجم خارجی خوب بخرد تا خط حمله تیم قوی شود. الان مشکل ما فقط خط حمله تیم است که باید تقویت شود.

 

* کالدرون اعلام کرده وحید امیری می‌تواند به‌عنوان مهاجم بازی کند. امیری واقعاً می‌تواند مهاجم باشد؟

فکر نمی‌کنم. وحید امیری یک بازیکن رونده است که باید فضا داشته باشد و اگر به‌عنوان مهاجم بازی کند نمی‌تواند کارایی بالایی داشته باشد. وحید بازیکن خوب و توانمندی است اما یک‌عمر کناره‌های زمین بازی کرده و سخت است که الان به‌عنوان مهاجم جا بیفتد.

 

* در این مدت کار کالدرون را چطور دیدید؟

الان خیلی زود است قضاوت کنیم. باید یک مقدار بگذرد اما تیم ما تیم خوبی است و اسکلت خودش را حفظ کرده و کالدرون مشکل خاصی نباید داشته باشد.

 

* لیگ هم معلوم نیست چه زمانی شروع می‌شود. در این رابطه چه نظری دارید؟

چه بگویم. ما تنها کشوری هستیم که این مشکلات را داریم و انشاا... زودتر تکلیف لیگ برتر روشن شود.

 

* تاج اعلام کرده این مشکلات به خاطر تجهیز ورزشگاه‌ها است.

اگر به خاطر این موضوع باشد که خوب است. باید زودتر تصمیم می‌گرفتند و لیگ به‌موقع شروع می‌شد چون چند ماه است که لیگ تمام شده و فرصت داشتند و اگر واقعاً به خاطر تجهیز استادیوم‌ها است زیاد مشکلی ندارد که لیگ چند روز دیرتر شروع شود و ما به این چیزها عادت کرده‌ایم.

 

* حضور کالدرون، دنیزلی و استراماچونی چه تأثیری روی لیگ ما خواهد داشت؟

صد در صد این‌ها روی فوتبال ما تأثیر دارند. از دنیزلی شناخت دارم و خاطرات خوبی با پرسپولیس دارد و با فوتبال ایران آشنا است. مربیان خوب مثل برانکو که آمد و تأثیرگذار بود می‌توانند به فوتبال ما کمک کنند و این‌ها هم به نفع فوتبال ما تأثیر خواهند داشت و باعث رشد و پیشرفت فوتبال ما می‌شوند و جذابیت لیگ را بالا می‌برند.

 

* کدام تیم‌ها را مدعی می‌دانید؟

مثل همیشه پرسپولیس، استقلال، سپاهان و تراکتور مدعی هستند. شهر خودرو هم تیم خوبی است و می‌تواند مدعی باشد و هر چه مدعیان بیشتر باشند فوتبال ما جذاب‌تر می‌شود.

 

* پرسپولیس می‌تواند امسال هم قهرمانی‌اش را تکرار کند؟

پرسپولیس امسال هم می‌تواند مدعی باشد و قهرمانی‌اش را تکرار کند چون نفراتش را حفظ کرده و فقط باید خط حمله‌اش را تقویت کند.

 

پرسپولیس مرتضی کرمانی مقدم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر