کد خبر: 791767 A

استقلال 5 جای خالی در لیست 18 نفره بزرگسالان خود دارد

به گزارش ایلنا،استقلال برای لیگ نوزدهم هنوز کامل نشده و در چند پست حساس نیاز به خریدهای تازه دارد.هرچند آبی پوشان 6 سهمیه لیگ برتری خودشان را با خرید بازیکن در پست‌های مختلف پرکرده‌اند، اما هنوز در لیست بزرگ‌سالان و البته سهمیه خریدهای خارجی جای کافی برای اضافه شدن بازیکنان جدید وجود دارد و تنها محدودیت آندره آ استراماچونی و مدیران باشگاه این است که باید خارج از لیگ برتر به دنبال ترمیم نقاط ضعف خودشان  باشند. 

5 جای خالی در لیست استقلال

در حال حاضر استقلال 5 جای خالی در لیست 18 نفره بزرگسالان خود دارد.حسین حسینی،محمد دانشگر،وریا غفوری،سیاوش یزدانی،میلاد باقری،مسعود ریگی،فرشید باقری،فرشید اسماعیلی،داریوش شجاعیان،آرش رضاوند،علی دشتی،مرتضی تبریزی و شیخ دیاباته 13 بازیکن بزرگ‌سال استقلال را تشکیل می‌دهند.میلاد زکی پور هم تنها سهمیه زیر 25 سال آبی پوشان است. رضا آذری، سجاد آقایی،مهدی قائدی،محمد بلبلی،عارف غلامی،شاهین طاهرخانی،مهدی نوراللهی، زکریا مرادی،سینا خادم پور و امیرحسین کارگر هم 10 سهمیه زیر 23 سال آبی پوشان را تشکیل می‌دهند. به‌عبارت‌دیگر با احتساب گلر سوم تیم،تعداد بازیکنان استقلال تا اینجا به 25 نفر می‌رسد.

جای‌های خالی برای چه کسانی است؟

از 5 جای خالی باقی‌مانده به‌احتمال‌زیاد یکی به علی کریمی هافبک دفاعی آبی پوشان می‌رسد که گفته می‌شود برای تمدید قرارداد به توافق رسیده و به‌زودی قراردادش امضا خواهد شد. این‌که 4 جای خالی به چه بازیکنانی می‌رسد هنوز قطعی و مشخص نشده، اما پست‌هایی که قرار است در آن‌ها بازیکن جذب شود معلوم و پیدا است. همان‌طور که بهزاد غلامپور و جواد زرینچه اعلام کرده‌اند، خرید یک دروازه‌بان دیگر نظر و تصمیم استراماچونی است. به‌این‌ترتیب گزینه موردنظر آبی‌ها دیر یا زود با استقلالی‌ها قرارداد می‌بندد.دومین جای خالی هم برای یک دفاع چپ حفظ‌شده است.برای این پست هم بازیکنان زیر 23 سال مدنظر هستند و هم حرف از یک خرید آسیایی است.جای خالی سوم هم برای هافبک طراح و جانشین آیاندا پاتوسی حفظ‌شده است. این بازیکن هم قرار است یکی از 4 سهمیه خارجی آبی پوشان باشد. جای خالی چهارم هم یا خالی می‌ماند یا به یک دفاع راست تازه‌وارد خواهد رسید.

کریمی سهمیه زیر 25 سال

زکی پور تنها سهمیه زیر 25 سال استقلال است. آرمین سهرابیان و محسن کریمی هم 2 سهمیه دیگر زیر 25 سال استقلال بودند که هر دو با نظر استراماچونی کنار گذاشته شدند. دیگر بازیکنان استقلال در این لیست قرار نمی‌گیرند.البته صحبت از بازگشت محسن کریمی به لیست آبی پوشان است و شاید او که قبل از اردوی ترکیه در لیست مازاد قرارگرفته بود دوباره وارد لیست شود. به‌هرحال حضور او جدا از بار مالی احتمالی، مشکلی برای لیست استقلال ایجاد نمی‌کند. استقلالی‌ها هنوز نتوانسته‌اند دفاع چپ جذب کنند و شاید سراغ امید نورافکن بازیکن 22 ساله خودشان در فصل گذشته بروند و او را به‌صورت قرضی یا قطعی برگردانند. بازگشت امید لیست بزرگ‌سالان استقلال را هم پر نمی‌کند و می‌تواند در لیست زیر 25 یا 23 سال جای بگیرد. به‌هرحال باید دید کادر فنی و مدیریت باشگاه 5 تا 7 جای خالی که در لیست آبی‌ها وجود دارد و 3 سهمیه خرید خارجی شامل یک بازیکن آسیایی و 2 بازیکن غیر آسیایی را چطور مدیریت می‌کنند.

      

  

 

استقلال اندره آ استراماچونی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر