کد خبر: 790685 A

تورنمنت بین المللی "جام الحسن" اردن 2019؛

در پایان رقابت‌های تورنمنت بین المللی "جام الحسن" اردن ملی‌پوشان تکواندو کشورمان موفق به کسب یک مدال طلا و 2 نقره در این میدان شدند.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی فدراسیون تکواندو، هفتمین دوره تورنمنت بین المللی جام الحسن اردن در رده سنی بزرگسال امروز (جمعه - 4 مردادماه) در امان اردن برگزار شد.

مردان ملی پوش تکواندو کشورمان با ترکیب آرمین هادی پور (وزن 58- کیلوگرم)،  فرزان عاشورزاده (وزن 63- کیلوگرم) و سجاد مردانی (87+ کیلوگرم) به منظور ارتقاء امتیاز در سال پیش از بازی های المپیک 2020 - توکیو و کسب سهمیه، در این رویداد حضور پیدا کرده بودند که در نهایت موفق به کسب یک مدال طلا (هادی پور) و 2 نقره (عاشورزاه – مردانی) شدند.

آرمین هادی‌پور در وزن 58- کیلوگرم ابتدا به مصاف نماینده اردن رفت و پیش از زمانی قانونی و در پایان راند دوم این هوگوپوش را 25 بر یک شکست داد؛ در ادامه نماینده عمان را 20 تایی (28 بر 8) کرد و راهی نیمه نهایی شد.آرمین در نیمه نهایی هوگوپوش پاکستان را 27 بر 3  در پایان راند دوم شکست داد و در فینال نیز باید با نماینده تایلند مبارزه می‌کرد که با انصرف حریف برنده اعلام شد و عنوان قهرمانی را کسب کرد.

فرزان عاشورزاده در وزن 63- کیلوگرم در گام نخست نماینده عربستان را 12بر 2 شکست داد، در ادامه هوگوپوش اردن را با نتیجه 33 بر 9 از رو برداشت. فرزان در نیمه نهایی برابر دیگر نماینده اردن قرار گرفت و با نتیجه 10 بر 5 پیروز شد اما در فینال نتیجه را به تکواندوکار ترکیه 7 بر 6 واگذار کرد و مدال نقره این رویداد را کسب کرد.

 سجاد مردانی در وزن 87+ کیلوگرم ابتدا به مصاف هوگوپوش الجزایر رفت و با نتیجه 28 بر 6 به برتری رسید، در ادامه نماینده اردن را 33 بر 21 شکست داد و راهی فینال شد. سجاد در فینال نتیجه را برابر دیگر نماینده اردن 19 بر 11 واگذار کرد و بر سکوی نایب قهرمانی ایستاد.

هدایت نفرات اعزامی برعهده علی محمد بسحاق است.

گفتنی است؛ این رقابت‌ها G1 است و به نفر اول 10 امتیاز، نفر دوم 6 امتیاز و نفرات سوم 3.60  امتیاز در راستای افزایش رنکینگ وکسب سهمیه المپیک تعلق می‌گیرد.

تکواندو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر