کد خبر: 790210 A

رئیس اتحادیه باشگاه‌های کشور گفت: من به مسئولان فدراسیون فوتبال هم حق می‌دهم که بخواهند الزامات AFC را اجرا کنند. آن‌ها به خاطر اینکه تماشاگران را به ورزشگاه راه دادیم، به ما داور هم ندادند!

به گزارش ایلنا، محمدی بعد از بازی پرسپولیس و سایپا در جام شهدا گفت: در ابتدا که بحث برگزاری چهارمین دوره جام شهدا مطرح شد، آقای تاج تاکید کرد که این جام به خاطر شهدا با شکوه برگزار شود. همه همکاری کردند اما روز دوشنبه در جلسه شورای تامین، دوستان گفتند به شرطی موافقت می‌کنیم که بازی بدون تماشاگر شود. ما هم گفتیم اگر پرسپولیس موافقت کند مشکلی ندارد اما فوتبال بدون حضور تماشاگر معنی ندارد.

وی افزود: فرماندار، نماینده مجلس و شهردار شهرقدس گفتند هر کمکی می‌کنیم که بازی با تماشاگر باشد. آقای تاج و دوستانش در سازمان لیگ هم گفتند چون ما الزامات AFC را ابلاغ کردیم، ورزشگاه باید دارای گیت الکترونیکی، دوربین مداربسته و بلیت الکترونیکی باشد. این ورزشگاه هم دارای دوربین مداربسته بود اما گیت الکترونیکی و بلیت الکترونیکی نداشت. در نتیجه ما درخواست کردیم چون بازی دوستانه است تماشاگران باشند اما تاج تاکید کرد که ما نمی‌توانیم از شروط خودمان عدول کنیم.

رئیس اتحادیه باشگاه‌های کشور یادآور شد: ما تاکید کردیم که تعدادی کمی از هواداران حضور داشته باشند که باز هم مخالفت کردند. تقریبا این موضوع باعث ایجاد تنش شد و دو، سه تیم انصراف دادند و ما تیم‌های جدید را اضافه کردیم. گفتند اگر می‌خواهید مسابقه‌ای را برگزار کنید، نباید هواداری باشد. ما گفتیم برای ما فرقی ندارد. تا عصر امروز تماشاگر نبود اما به خاطر تماشاگرانی که آمده بودند، تصویب کردند که تماشاگران باشند. دوستان فدراسیون فوتبال هم به تیم‌ها نامه زدند که اگر با تماشاگر بود، بازی نکنید. تاج خودش جانباز است ولی این قدر سخت گیری کرد.

محمدی درباره استفاده از داوران پیشکسوت در این رقابت‌ها خاطرنشان کرد: من به مسئولان فدراسیون فوتبال هم حق می‌دهم که بخواهند الزامات AFC را اجرا کنند. آن‌ها به خاطر اینکه تماشاگران را به ورزشگاه راه دادیم، به ما داور هم ندادند!

مسئول برگزاری جام شهدا درباره تجمع هواداران مقابل ورزشگاه گفت: فدراسیون فوتبال به خاطر الزامات خودش تاکید داشت که تماشاگران نباشند اما شورای تامین موافق بود. اگر اجازه می‌دادند زودتر درهای ورزشگاه را باز کنیم، جلوی ورزشگاه هم تجمعی وجود نداشت.

وی در پایان افزود: از هر چهار تیمی که در این جام حضور داشتند تشکر می کنم. از سردار غفور، مدیرعامل سایپا، عرب مدیرعامل پرسپولیس و ... هم تشکر می‌کنم که با حضور در این رقابت‌ها موافقت کردند.

باشگاه های کشور رقابت فدراسیون فوتبال فرماندار مدیرعامل پرسپولیس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر