کد خبر: 789899 A

فوتبال باید در مسیر المپیک مورد حمایت قرار بگیرد

مدیر تیم ملی فوتبال امید ایران با اشاره به نشست های مشترکی که پیش از این با کمیته ملی المپیک داشته اظهار داشت:بدون تردید فوتبال در مسیر صعود به المپیک هیچ تفاوتی با سایر رشته ها ندارد و باید مورد حمایت همه جانبه قرار بگیرد.

به گزارش ایلنا و به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، حمید استیلی با بیان این مطلب گفت:فدراسیون فوتبال به وظیفه و دین خودش در قبال تیم های ملی مختلف عمل کرده و با وجود تمام مشکلات مالی و محدودیت ها می بینیم تیم های رده های سنی مختلف مدام در تورنمنت های برون مرزی و مسابقات بین المللی شرکت می کنند. برنامه های تیم ملی امید هم در حال پیگیری است با این وجود موضوع تیم المپیک با سایر تیم های ملی تفاوت دارد و کمیته ملی المپیک هم در این زمینه باید نقش آفرین باشد. اینطور نباشد که فدراسیون فوتبال در تامین هزینه ها و نیازهای تیم المپیک تنها بماند، به هر صورت این تیم قرار است برای ورزش کشور افتخار آفرین باشد و برای کسب یک سهمیه تاریخی تلاش کند.

مدیر تیم ملی امید با اشاره به ارائه برنامه آماده سازی تیم المپیک گفت:برنامه ما آماده شده و طی هفته آینده رسما تحویل مسئولین محترم کمیته ملی المپیک می شود. پیش از این هم بارها نشست های مشترکی با اقای صالحی امیری و همکارانشان در این زمینه داشته ایم که بر ضرورت حمایت از این تیم تاکید شد. امسال رشته های مختلف ورزشی وارد رقابت های انتخابی المپیک می شوند و کمیته ملی المپیک به همراه وزارت ورزش از تمامی فدراسیون ها در این مسیر حمایت خواهد کرد تا بیشترین سهمیه برای کشور کسب شود. فوتبال هم هیچ تفاوتی با سایر رشته ها ندارد و باید در مسیر کسب سهمیه مورد حمایت قرار بگیرد. البته با حمایت فدراسیون فوتبال برنامه های ما متوقف نشده و همچنان تدارک لازم را در نظر داریم اما در این مسیر باید حمایت وزارت ورزش و کمیته المپیک هم در تیم امید احساس شود که قطعا از هر نظر موجب بالا رفتن روحیه تیم و بهبود شرایط خواهد شد. به نظر من در این زمینه نباید هیچ تفاوتی وجود داشته باشد و انتظار ما این است که فوتبال هم مورد حمایت جدی قرار بگیرد.

حمید استیلی فدراسیون فوتبال ایران تیم امید ایران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر