کد خبر: 789876 A

وقتی مهاجم باکیفیت جذب نمی‌شود!

استقلالی‌ها شیخ دیاباته را با سروصدای زیاد به ایران آورده‌اند و پرسپولیسی‌ها هم به دنبال جذب یک مهاجم خارجی گلزن هستند.

به گزارش ایلنا،چند مهاجم خارجی آخری که پرسپولیس و استقلال خریده‌اند، نتوانسته‌اند انتظارات را برآورده کنند. استقلال و پرسپولیس برای لیگ نوزدهم تصمیم گرفته‌اند با حضور یک مهاجم خارجی خط حمله‌ی خود را تکمیل کنند. استقلالی‌ها شیخ دیاباته را با سروصدای زیاد به ایران آورده‌اند و پرسپولیسی‌ها هم به دنبال جذب یک مهاجم خارجی گلزن هستند. باوجوداینکه دو تیم پرطرفدار پایتخت امید بسته‌اند به درخشش مهاجم خارجی برای لیگ نوزدهم اما اکثر مهاجمان خارجی که اخیراً به این دو تیم آمده‌اند، عملکرد قابل‌قبولی نداشته‌اند. در این گزارش عملکرد سه مهاجم آخری که دو تیم پرطرفدار پایتخت جذب کرده‌اند را بررسی کرده‌ایم.

اوکراینی‌ها برگشتی

برای لیگ شانزدهم دو بازیکن بی‌کیفیت اوکراینی به جمع شاگردان برانکو ایوانکوویچ اضافه شدند. ولادیمیر پریموف یکی از این دو بازیکن بود که برای گلزنی به‌عنوان مهاجم به پرسپولیس آمد اما عملکرد بسیار ضعیفی در این تیم داشت. پریمیوف 10 بازی برای پرسپولیس انجام داد که در این 10 بازی موفق نشد برای سرخ‌پوشان پایتخت گلی به ثمر برساند. این مهاجم اوکراینی فقط یک گل زد که آن گل هم در جام حذفی بود.

ناکام مشترک

گادوین منشا در لیگ هفدهم از جمع پیکانی‌ها جدا شد و با سروصدای زیاد به جمع سرخ‌پوشان پایتخت پیوست. او در لیگ قهرمانان آسیا عملکرد قابل‌قبولی داشت اما هیچ‌وقت نتوانست درخشش خود در پیکان را در پرسپولیس تکرار کند. منشا که گل صعود پرسپولیس به نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان آسیا را به الدحیل قطر زد یک و نیم‌فصل در جمع سرخ‌پوشان پایتخت حضور داشت. منشا 42 بار در لیگ برتر برای پرسپولیس به میدان رفت که در این 42 بازی 5 گل برای پرسپولیسی‌ها به ثمر رساند و 3 بار هم به هم‌تیمی‌های خود پاس‌گل داد تا عملکرد او به‌عنوان یک مهاجم در پرسپولیس قابل‌قبول نباشد. هرچند او در لیگ قهرمانان نمره قبولی گرفت.

منشا در پایان نیم‌فصل اول لیگ هجدهم از پرسپولیس کنار گذاشته شد و به‌عنوان بازیکن آزاد راهی رقیب سنتی آن‌ها استقلال شد. او در استقلال هم نتوانست انتظارات را برآورده کند و در یک نیم‌فصل فقط یک گل برای آبی‌های پایتخت به ثمر رساند و 3 پاس‌گل هم به هم‌تیمی‌های خود داد.

جانشین ضعیف

مامه تیام یکی از بهترین مهاجمان خارجی‌ای است که به فوتبال ایران آمد. او در نیم‌فصل حضور خود در استقلال توانست عملکرد قابل‌قبولی در این تیم داشته باشد و با ترک استقلال انتظار می‌رفت مهاجم خارجی‌ای که جایگزین او می‌شود بتواند کیفیت فنی تیام را داشته باشد اما الحاجی گرو که جایگزین تیام در استقلال شد نتوانست عملکرد خوبی در این تیم داشته باشد. گرو که در ابتدای لیگ هجدهم به استقلال تهران آمد در حالی ایران را ترک کرد که در یک نیم‌فصل حتی موفق نشد یک گل در لیگ برتر به ثمر برساند. گرو فقط یک گل برای استقلال در جام حذفی به ثمر رساند که آن گل هم از روی نقطه پنالتی بود. در پایان نیم‌فصل اول لیگ هجدهم با توجه به اینکه استقلالی‌ها از این مهاجم رضایت نداشتند، گرو مجبور شد از جمع شاگردان وینفرد شفر آلمانی جدا شود.

نیم‌فصل نه‌چندان درخشان

استقلالی‌ها که دو بازیکن کم کیفیت خارجی در ابتدای لیگ هجدهم جذب کرده بودند، در نیم‌فصل دوم با کنار گذاشتن این دو بازیکن چند خارجی دیگر را به جمع بازیکنان خود اضافه کردند. یکی از بازیکنانی که به جمع آبی‌های پایتخت اضافه شد، ایسما بود. ایسما در 13 بازی‌ای که برای استقلال در لیگ برتر به میدان رفت عملکرد بدی نداشت اما درخشان هم نبود. درنهایت کار خود با استقلال را با 3 گل زده و یک پاس‌گل در لیگ برتر به پایان رساند. حضور ایسما در استقلال نیم‌فصل بیشتر طول نکشید و این بازیکن در لیگ نوزدهم در فوتبال ایران حضور ندارد.

ناکامی با یک گل در لیگ

پرسپولیسی‌ها در نیم‌فصل دوم لیگ هجدهم ماریو بودیمیر کروات را به ایران آوردند. این مهاجم قدبلند که با سروصدای زیاد به جمع سرخ‌پوشان پایتخت پیوسته بود، تقریباً نتوانست انتظارات را برآورده کند و فقط 2 گل برای پرسپولیس به ثمر رساند. بودیمیر یک گل در لیگ قهرمانان آسیا زد و دومین گل او برای پرسپولیس، گل قهرمانی سرخ‌ها در لیگ برتر مقابل پارس جنوبی جم بوده است. این مهاجم کروات در پایان فصل و با توجه به اینکه برانکو ایوانکوویچ هم پرسپولیس را ترک کرده بود از این تیم جدا شد. برانکو اعتقاد زیادی به بودیمیر داشت و در صورت ماندن در پرسپولیس این بازیکن را حفظ می‌کرد.

 

استقلال پرسپولیس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر