کد خبر: 789808 A

گزارش ویژه AFC از مرحله انتخابی بازی‌های المپیک

کنفدراسیون فوتبال آسیا در گزارش مشروحی به بررسی رقابت های انتخابی بازی های المپیک 2020 توکیو پرداخته است.

به گزارش ایلنا و به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، در بخشی از این گزارش ابتدا با اشاره به رقابت ورزشکاران جهان برای کسب سهمیه المپیک آمده است: شمارش معکوس برای آغاز رقابت سرنوشت ساز ورزشکاران برگزیده جهان در مسیر کسب سهمیه المپیک آغاز شده اما فوتبالیست های آسیا خیلی زودتر از آغاز رقابت ها با آزمون دشواری در این مسیر روبرو می شوند.

چهار تیم آسیایی با احتساب ژاپن، میزبان بازی ها در بخش مردان مسابقات فوتبال المپیک حضور خواهند یافت. همچنین ژاپن در بخش بانوان نیز یکی از 3 نماینده فوتبال آسیا خواهد بود.

هر دو تورنمنت انتخابی(بانوان و آقایان) مسیر دراماتیکی  در فوتبال آسیا داشته است. راه صعود به المپیک در بخش بانوان در ماه نوامبر 2018 آغاز شد در حالی که مرحله انتخابی در بخش مردان از ماه مارس سال 2019 شروع شد و مسابقات نهایی در آغاز سال 2020 برگزار خواهد شد تا نمایندگان قاره انتخاب شوند.

در بخش مردان که رقابت ها با حضور تیم های زیر 23 سال برگزار می شود، مسابقات با حضور 44 تیم در مرحله انتخابی برگزار شد که در 11 گروه رقابت کردند و تیم های نخست گروه ها به همراه تیم های برتر دوم و تایلند، میزبان بازی ها در دور نهایی ژانویه سال 2020 حضور خواهند یافت.

سرنوشت تیم های انتخابی قاره آسیا در مرحله نهایی رقابت‌ها به میزبانی تایلند مشخص می شود جایی که تنها 3 تیم برتر مسابقات جایگاه خودشان را در توکیو ثبت خواهند کرد. برندگان بازی های نیمه نهایی که در فینال حضور دارند به همراه برنده جایگاه سوم در رده بندی مجوز صعود به المپیک را کسب می کنند هرچند اگر ژاپن به مرحله نیمه نهایی صعود کند حضور هر 4 تیم پایانی در المپیک قطعی خواهد شد.

بازی های فوتبال در رقابت های المپیک توکیو در 22 و 23 جولای سال 2020 در بخش های بانوان و آقایان آغاز خواهد شد.

آسیا پیش از این موفق به کسب 4 مدال در رقابت های فوتبال المپیک شده ، چین و ژاپن در سال های 1996 و 2012 در بخش بانوان مدال نقره به دست آوردند. همچنین ژاپن در سال 1968 و کره جنوبی در المپیک 2012 مدال برنز بخش مردان را از آن خود کردند.

المپیک کنفدراسیون فوتبال آسیا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر