کد خبر: 789661 A

در چارچوب رقابت های جام جهانی والیبال جوانان، تیم ملی ایران به مصاف ایتالیا رفت که در نهایت با نتیجه سه بر یک بازنده شد اما با این حال این تیم مدعی قهرمانی محسوب می شود.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی فدراسیون والیبال، تیم والیبال جوانان ایران در دومین مسابقه خود در مرحله دوم رقابت‌های والیبال جوانان جهان از ساعت ۱۸ امروز (سه‌شنبه) در سالن اصلی مجموعه ورزشی عیسی اسپورت به مصاف تیم مدعی ایتالیا رفت. قضاوت این دیدار حساس بر عهده خوزه لوییس باریوس (داور اول) از آرژانتین و پائولو لوییس بیل (داور دوم) از برزیل بود.

 

جوانان والیبالیست ایران در این بازی با لباس قرمز رنگ به میدان رفتند و ایتالیایی‌ها نیز لباس سرمه‌ای رنگ بر تن کرده بودند. عطایی برای این دیدار تیمش را با ترکیب اولیه امیرحسین اسفندیار، امیرمحمد فلاحت‌خواه، مرتضی شریفی، پوریا یلی، امیرحسین توخته، مهران فیض‌امام دوست و محمدرضا حضرت‌پور (لیبرو) به میدان فرستاد.

 

ست اول:

 

اولین امتیاز این بازی را مهران فیض برای تیم ایران کسب کرد. در ادامه این بازیکن سرویس زیبایی را روانه زمین تیم ایتالیا کرد که با دفع ناقص بازیکن ایتالیا روبرو شد و شریفی هم این دفع ناقص را تبدیل به امتیاز کرد، اما در ادامه بازیکنان ایتالیا این ۲ امتیاز را جبران کردند و بازی به تساوی کشیده شد.

 

سومین امتیاز ایتالیا با سرویس پرشی بازیکن این تیم به دست آمد. اسفندیار در دفع این توپ ناکام بود این تساوی امتیازات تا امتیاز ۴ هم ادامه داشت، اما سرویس ضعیف شریفی امتیاز پنجم را به تیم ایتالیا هدیه داد و ایتالیایی‌ها امتیاز ششم را با دفاع روی تور به دست آوردند. تیم ایتالیا در شرایطی صاحب ۷ امتیاز شد که ۳ امتیاز را روی سرویس‌های بازیکن ایران کسب کرد. در اولین وقت استراحت فنی تیم ایتالیا با نتیجه ۸ بر ۶ از تیم ایران پیش بود.

 

دفاع روی تور ایتالیا اجازه نداد اسپک یلی تبدیل به امتیاز برای ایران شود و در ادامه هم شریفی به سرنوشت یلی دچار شد تا تیم ایران با نتیجه ۱۱ بر ۷ از تیم ایتالیا عقب بیفتد. پس از وقت استراحتی که عطایی درخواست کرد بازیکنان ایران ۲ امتیاز از ۴ امتیازی که از تیم ایتالیا عقب بودند را جبران کردند. بازی در شرایطی دنبال شد که تیم ایران همچنان ۳ امتیاز از تیم ایتالیا عقب بود، اما یلی با کسب ۱۳ امتیاز تیم ایران، این فاصله را به ۲ رساند و در ادامه کسب ۲ امتیاز پیاپی توسط بازیکنان ایران باعث شد دو تیم در امتیاز ۱۵ برابر شوند، اما این تیم ایتالیا بود که زودتر به امتیاز ۱۶ رسید. پس از دومین وقت استراحت فنی مهران فیض موفق شد روی پاس سرعتی فلاحت خواه امتیازات تیم ایران را به ۱۶ برساند و یلی هم هفدهمین امتیاز را برای تیم ایران کسب کرد. هر دو تیم تا امتیاز ۱۸ برابر بودند و نوزدهمین امتیاز توسط شریفی به دست آمد. این بازیکن با یک جای خالی توانست امتیاز ۲۰ را برای تیم ایران به دست آورد این در حالی‌است که تیم ایتالیا ۱۸ امتیازی بود و همین مسئله باعث شد سرمربی ایتالیا تقاضای وقت استراحت کند. پس از این وقت استراحت ایتالیایی‌ها ۲ امتیاز پیاپی کسب کردند تا هر دو تیم در امتیاز ۲۰ برابر شوند. سرویس بازیکن ایتالیا را حضرت‌پور نتوانست دفع کند و تیم ایران با نتیجه ۲۱ بر ۲۰ از تیم ایتالیا عقب افتاد. یک اشتباه دیگر از بازیکنان ایران ایتالیا را به امتیاز ۲۲ رساند.

 

دفاع روی تور فلاحت‌خواه باعث شد دو تیم یک بار دیگر برابر شوند. امتیاز ۲۳ را یلی کسب کرد و اختلاف امتیازی تیم ایران با ایتالیا به صفر رسید، اما یک سرویس اشتباه دیگر از بازیکنان ایران باعث شد امتیاز تیم ایتالیا به ۲۴ برسد و در ادامه هم تیم ایتالیا صاحب بیست و پنمین امتیاز خود شد. این ست را تیم ایران با نتیجه ۲۵ بر ۲۳ واگذار کرد.

 

تا پایان ست اول پوریا یلی با کسب ۷ امتیاز، امتیازآورترین بازیکن ایران بود.

 

ست دوم:

 

در ست دوم اولین سرویس را اسفندیار زد، اما سرویس او به تور خورد تا اولین امتیار ست دوم نصیب تیم ایتالیا شود. در ادامه ایتالیایی‌ها ۲ امتیاز دیگر کسب کردند و با نتیجه ۳ بر صفر از تیم ایران پیش افتادند. ایتالیایی‌ها دست‌بردار نبودند و با نتیجه ۵ بر یک از تیم ایران پیش افتادند و ششمین امتیاز این تیم هم روی سرویس زیبای بازیکن ایتالیایی کسب شد. شاگردان عطایی برای جبران مافات ۳ امتیاز پیاپی کسب کردند تا نتیجه بازی ۶ بر ۴ به سود تیم ایتالیا شود. در اولین وقت استراحت فنی تیم ایتالیا با نتیجه ۸ بر ۴ از تیم ایران پیش افتاد. این فاصله امتیازی تا زمانی که تیم ایتالیا به امتیاز دهم رسید نیز ادامه پیدا کرد، اما شاگردان عطایی موفق شدند در امتیاز ۱۱ با تیم ایتالیا برابر شوند. دوازدهمین امتیاز تیم ایران را یلی کسب کرد تا برای اولین‌بار در ست دوم تیم ایران از حریفش پیش بیفتد. در حالی که هر دو تیم در امتیاز ۱۳ برابر بودند، اما اسپک یلی دفاع شد تا ایتالیا به امتیاز ۱۴ برسد

 

در ادامه هر دو تیم برابر پیش می‌رفتند، اما تیم ایتالیا زودتر به امتیاز ۱۶ رسید. حضرت‌پور در دفع توپ ناموفق بود و تیم ایران با نتیجه ۱۸ بر ۱۵ از تیم ایتالیا عقب افتاد. با کسب نوزدهمین امتیاز تیم ایتالیا با نتیجه ۱۹ بر ۱۵ از تیم ایران پیش افتاد. این فاصله امتیازی ادامه پیدا کرد، اما تیم ایران ۲ امتیاز کسب کرد تا نتیجه بازی ۲۱ بر ۱۹ به سود ایتالیا شود. ایتالیایی‌ها در نهایت این ست را با نتیجه ۲۵ بر ۲۲ به سود خود به پایان رساندند.

 

تا پایان ست دوم پوریا یلی با ۱۲ امتیاز، امتیازآورترین بازیکن ایران بود.

 

ست سوم:

 

در ست سوم تیم ایران با دو تغییر به میدان رفت و مهدی جلوه و امیرحسین صابری به جای توخته و فلاحت‌خواه وارد زمین شدند. اسفندیار با اسپکی زیبا امتیاز نخست ایران را در ست سوم کسب کرد و دومین امتیاز ایران با سرویس فیض به دست آمد. دو تیم در امتیاز ۲ برابر شدند و این تیم ایران بود که زودتر به امتیاز سوم رسید. در ادامه هم تیم ایران عملکرد بهتری داشت و با نتیجه ۶ بر ۳ از حریفش پیش افتاد و سرویس بازیکن ایتالیا که به بیرون رفت هشتمین امتیاز را برای تیم ایران در پی داشت این در حالی است که تیم ایتالیا ۵ امتیازی بود.

 

سرویس زیبای صابری دفع ناقص بازیکن ایتالیا را به دنبال داشت و بازیکنان ایران از این فرصت استفاده کردند تا امتیازات ایران به ۹ برسد. تیم ایران در شرایطی به امتیاز ۱۱ رسید که تیم ایتالیا ۸ امتیازی بود، اما سرویس بازیکن ایتالیا را بازیکنان ایران به طور ناقص دفع کردند تا امتیازات تیم ایتالیا به ۹ برسد. اشتباهات داوری ۲ امتیاز را نصیب تیم ایتالیا کرد تا نتیجه بازی در امتیاز ۱۲ برابر شود. سرویس هدفدار اسفندیار امتیازات تیم ایران را به ۱۴ رساند، اما دوین سرویس این بازیکن چهاردهمین امتیاز را نصیب تیم ایتالیا کرد. زمانی که تیم ایران ۱۶ امتیازی شد تیم ایتالیا ۱۴ امتیاز داشت.

 

هفدهمین امتیاز هم توسط شریفی کسب شد و دفاع روی تور زیبای فیض امتیاز هجدهم را برای تیم ایران در پی داشت. تیم ایران با اسپک یلی با نتیجه ۲۰ بر ۱۷ از تیم ایتالیا پیش افتاد، اما ایتالیایی‌ها توانستند ۲ امتیاز پیاپی کسب کنند. امتیاز ۲۲ را نیز یلی کسب کرد و ایتالیا ۱۹ امتیازی بود. زمانی که تیم ایران با نتیجه ۲۳ بر ۲۰ از تیم ایتالیا پیش افتاد سرمربی ایتالیا تقاضای وقت استراحت کرد.

 

در ادامه خطای بازیکن ایتالیا باعث شد ایران ۲۴ امتیازی شود و در نهایت این ست را تیم ایران با نتیجه ۲۵ بر ۲۰ از آن خود کرد.

 

تا پایان ست سوم پوریا یلی با کسب ۱۵ امتیاز، امتیازآورترین بازیکن ایران بود.

ست چهارم:

 

ایتالیایی‌ها در همان ابتدای ست چهارم دو امتیاز پیاپی به دست آوردند، اما اسفندیار و فیض با ۲ امتیازی که کسب کردند امتیازات تیم ایران را به ۲ رساندند. در ادامه هر دو تیم در امتیاز ۳ برابر شدند. هر دو تیم ست چهارم را تا امتیاز ۷ به صورت تساوی پیش می‌بردند، اما این تیم ایتالیا بود که زودتر به امتیاز ۸ رسید.

 

 

ایتالیایی ها با دفاع روی تور و سرویس های پرشی توانستند با 2 امتیاز از تیم ایران پیش بیفتند و به امتیاز 10 برسند اما بازیکنان ایران این 2 امتیاز را جبران کردند و در در امتیاز 10 با تیم ایتالیا برابر شدند. تیم ایتالیا یک بار دیگر موفق شد اختلاف امتیازات خود را به 2 برساند و با نتیجه 12 بر 10 از تیم ایران پیش بیفتد.

شاگردان عطایی که نمی خواستند نتیجه این دیدار را واگذار کنند در امتیاز 15 با تیم ایتالیا برابر شدند و زودتر از حریفش به امتیاز 16 رسیدند. بازیکنان ایران با 2 امتیازی که کسب کردند 18 امتیازی شدند و سرمربی ایتالیا درخواست وقت استراحت کرد. بازیکنان ایران قدر این فاصله امتیازی را ندانستند و ایتالیایی ها موفق شدند در امتیاز 18 با تیم ایران برابر شوند.  اما شاگردان عطایی یک بار دیگر فعل خواستن را صرف کردند و با نتیجه 21 بر 20 از حریفشان پیش افتادند. دو اشتباه پیاپی از بازیکنان ایران نتیجه بازی را 22 بر 21 کرد و عطایی تقاضای وقت استراحت کرد. در این امتیازات بود که دفاع روی تور جلوه به کمک تیم ایران آمد و شاگردان عطایی موفق شدند با نتیجه 24 بر 23 از حریف قدر خود پیش بیفتند.

 

هر دو تیم تا امتیاز 28  برابر بودند و مهران فیض امتیاز 29 را برای تیم ایران به دست آورد اما ایتالیا هم صاحب امتیاز 29 شد تا دوباره بازی در ست چهارم برابر شود. ایتالیایی ها امتیاز 30 را نیز کسب کردند و در ادامه امتیاز 31 نصیب تیم ایتالیا شد تا با نتیجه 31 بر 29 مقابل تیم ایران به برتری برسند و در ست شماری با نتیجه 3 بر یک تیم ایران را مغلوب کنند.

تیم ایران فردا در سومین بازی خود در مرحله دوم این رقابت ها به مصاف تیم بحرین می رود.

تیم ملی والیبال جوانان ایران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر