کد خبر: 789200 A

تیم ملی والیبال جوانان کشورمان با نتیجه سه بر یک از سد آرژانتین عبور کرد تا شانس این تیم برای کسب مقام در رقابت های جام جهانی والیبال جوانان پر رنگ شود.

به گزارش ایلنا به نقل از  روابط عمومی فدراسیون والیبال، تیم والیبال جوانان ایران در اولین بازی خود در مرحله دوم رقابت‌های والیبال جوانان جهان از ساعت ۱۸ امروز (دوشنبه) در سالن اصلی مجموعه ورزشی عیسی اسپورت به مصاف تیم قدرتمند آرژانتین رفت. قضاوت این دیدار حساس بر عهده سامی حسن ابراهیم (بحرین) به عنوان داور اول و ادگار سروله (بوتسوانا) به عنوان داور دوم بود.

والیبالیست‌های جوان ایران در این بازی با پیراهن‌های سرمه‌ای رنگ به میدان رفتند و رنگ لباس لیبرو تیم ایران هم قرمز بود. عطایی در این بازی تیمش را با ترکیب امیرحسین اسفندیار، مرتضی شریفی، مهران فیض امام دوست، امیرمحمد فلاحت خواه، امیرحسین توخته، پوریا یلی و محمدرضا حضرت پور (لیبرو) به میدان فرستاد.

ست اول:

اولین امتیاز بازی زمانی به ثبت رسید که بازیکن آرژانتین توانست توپ را از میان دست‌های شریفی عبور دهد. بازیکنان ایران نیز با سرویس اشتباه بازیکن آرژانتین صاحب اولین امتیاز خود در این بازی شدند. امتیازات هر دو تیم تا امتیاز ۳ برابر بود، اما دفاع روی تور بازیکن آرژانتین چهارمین امتیاز را برای تیم به ارمغان آورد. امتیازی که توسط اسفندیار جبران شد و در ادامه شریفی یک امتیاز سرویس برای تیم ایران به دست آورد تا نتیجه بازی ۵ بر ۴ به سود تیم ایران شود.

در ادامه شاگردان عطایی اختلاف امتیاز را به ۲ رساندند و با نتیجه ۷ بر ۵ از حریف قدرتمند خود پیش افتادند. تیم ایران زودتر به امتیاز ۸ رسید و این در حالی است که تیم آرژانتین ۶ امتیازی بود. پس از اولین وقت استراحت فنی تیم آرژانتین ۲ امتیاز پیاپی کسب کرد تا بازی به تساوی کشیده شود. این تساوی تا امتیاز ۱۳ ادامه پیدا کرد و دفاع روی تور فیض امتیاز ایران را به ۱۴ رساند. ۲ امتیاز پیاپی توسط فیض و اسفندیار باعث شد تیم ایران زودتر به امتیاز ۱۶ برسد. فاصله ۲ امتیازی ادامه پیدا کرد و تیم ایران با نتیجه ۱۹ بر ۱۷ از تیم آرژانتین پیش افتاد و کسب بیستمین امتیاز توسط شریفی، درخواست وقت استراحت توسط سرمربی آرژانتین را به دنبال داشت.

فلاحت‌خواه با تیزهوشی یک امتیاز برای تیم ایران کسب کرد و یلی نیز امتیازات تیم ایران را به ۲۲ رساند. اختلاف ۵ امتیازی باعث شد سرمربی آرژانتین یک بار دیگر درخواست وقت استراحت کند. یک دفاع روی تور بی‌نقص امتیازات تیم ایران را به ۲۴ رساند و بیست و پنجمین امتیاز ایران هم توسط اسفندیار کسب شد تا تیم ایران در ست اول با نتیجه ۲۵ بر ۱۹ به پیروزی برسد.

تا پایان ست اول پوریا یلی و مرتضی شریفی هر کدام با کسب ۵ امتیاز، امتیازآورترین بازیکنان ایران بودند.

ست دوم:

سرویس بازیکن آرژانتین به بیرون از زمین رفت تا اولین امتیاز تیم ایران کسب شود و دومین امتیاز هم توسط اسفندیار کسب شد. بازی با نتیجه ۳ بر ۲ دنبال شد، اما بازی در امتیاز ۴ به تساوی کشیده شد و در ادامه تیم ایران توانست با نتیجه ۵ بر ۴ از حریفش پیش بیفتد، اما کسب ۳ امتیاز پیاپی توسط بازیکنان آرژانتین نتیجه بازی را ۷ بر ۵ به سود این تیم کرد. در اولین وقت استراحت فنی نتیجه بازی ۸ بر ۶ به سود تیم آرژانتین بود.

تیم ایران در امتیاز ۹ با تیم آرژانتین به تساوی رسید و این تساوی امتیازات تا امتیاز ۱۱ نیز ادامه داشت. ۲ امتیازی که بازیکنان آرژانتین به دست آوردند باعث شد نتیجه باز ۱۳ بر ۱۱ به سود این تیم شود. در این امتیازات بود که داور بحرینی به ضرر تیم ایران سوت می‌زد.

در دومین وقت استراحت فنی نتیجه بازی ۱۶ بر ۱۳ به سود تیم آرژانتین بود. این فاصله امتیازی تا زمانی که تیم آرژانتین به امتیاز ۱۸ رسید هم ادامه پیدا کرد، اما بازیکنان ایران این فاصله امتیازی را جبران کردند و در امتیاز ۱۹ به تیم آرژانتین رسیدند. بیستمین امتیاز هم توسط اسفندیار کسب شد تا سرمربی آرژانتین مجبور شود تقاضای وقت استراحت کند. کسب بیست و دومین امتیاز تیم ایران یک بار دیگر درخواست وقت استراحت برای تیم آرژانتین را به دنبال داشت.

پس این وقت استراحت، تیم آرژانتین فاصله ۴ امتیاز پیاپی کسب کرد و با نتیجه ۲۴ بر ۲۳ از تیم ایران پیش افتاد. کسب بیست و پنجمین امتیاز توسط تیم آرژانتین باعث شد تیم ایران در این ست با نتیجه ۲۵ بر ۲۳ مغلوب شود. تا پایان ست دوم امیرحسین اسفندیار و مرتضی شریفی هر کدام با کسب ۹ امتیاز، امتیازآورترین بازیکنان ایران بودند.

ست سوم:

بازیکنان آرژانتین ست سوم را با کسب ۳ امتیاز پیاپی آغاز کردند، اما یلی روند امتیازگیری آن‌ها را قطع کرد و در ادامه شریفی امتیازات تیم ایران را به ۲ رساند. یک دفاع روی تور توسط بازیکنان ایران، سومین امتیاز را برای تیم ایران به همراه داشت تا بازی به تساوی برسد. اشتباهات فردی باعث شد تیم ایران ۳ امتیاز از تیم آرژانتین عقب بیفتد و نتیجه بازی ۸ بر ۵ به سود تیم حریف شود. زمانی که تیم آرژانتین به امتیاز ۱۰ رسید این فاصله امتیازی همچنان وجود داشت و به همین دلیل بهروز عطایی تقاضای وقت استراحت کرد. ادامه اشتباهات انفرادی توسط بازیکنان ایران باعث شد آرژانتین با نتیجه ۱۲ بر ۸ از تیم ایران پیش بیفتد.

۲ سرویس زیبا از اسفندیار ۲ امتیاز حساس برای تیم ایران در پی داشت تا نتیجه بازی ۱۲ بر ۱۱ به سود تیم آرژانتین شود و فاصله ۴ امتیازی به یک امتیاز برسد. در امتیاز ۱۳ بود که تیم ایران به تیم آرژانتین رسید و امتیازات دو تیم برابر شدند. این تساوی امتیازات تا امتیاز ۱۵ ادامه داشت و این تیم ایران بود که زودتر به امتیاز ۱۶ رسید. تیم آرژانتین پس از دومین وقت استراحت فنی یک امتیاز کسب کرد و با تیم ایران برابر شد، اما بازیکنان ایران ۲ امتیاز پیاپی به دست آوردند تا با نتیجه ۱۸ بر ۱۶ از تیم آرژانتین پیش بیفتند. اسپک زیبای اسفندیار امتیاز تیم ایران را به ۱۹ رساند. این بازیکن در ادامه امتیاز بیستم را نیز به دست آورد. زمانی که تیم ایران به امتیاز ۲۴ رسید تیم آرژانتین بیست و یک امتیازی بود. در نهایت شاگردان عطایی در ست سوم با نتیجه ۲۵ بر ۲۲ به پیروزی رسیدند.

تا پایان ست سوم، امیرحسین اسفندیار با کسب ۱۶ امتیاز، امتیازآورترین بازیکن ایران بود.

ست چهارم:

شریفی با یک اسپک زیبا امتیاز نخست ست چهارم را برای تیم ایران کسب کرد، اما بازیکنان آرژانتین با کسب ۲ امتیاز پیاپی از تیم ایران پیش افتادند، اما شریفی یک بار دیگر امتیاز کسب کرد تا دو تیم در امتیاز ۲ برابر شوند. این تساوی امتیازات تا امتیاز ۷ هم ادامه داشت، اما این تیم ایران بود که زودتر به امتیاز ۸ رسید. شاگردان عطایی در ادامه با نتیجه ۹ بر ۷ از تیم حریف پیش افتادند، اما آرژانتینی‌ها این فاصله ۲ امتیاز را جبران کردند و به امتیاز ۹ رسیدند، اما کسب ۳ امتیاز پیاپی توسط بازیکنان ایران باعث شد نتیجه بازی ۱۲ بر ۹ به سود تیم ایران شود. یلی سیزدهمین امتیاز تیم ایران را کسب کرد تا نتیجه بازی ۱۳ بر ۱۰ به سود تیم ایران شود. زمانی که تیم ایران با نتیجه ۱۵ بر ۱۱ از تیم آرژانتین پیش بود اسفندیار بار دیگر یک امتیاز کسب کرد تا در دومین وقت استراحت فنی نتیجه بازی ۱۶ بر ۱۱ به سود ایران شود.

روند امتیازگیری شاگردان عطایی ادامه داشت تا تیم ایران با نتیجه ۲۰ بر ۱۲ از تیم آرژانتین پیش بیفتد. اختلاف ۸ امتیازی خیال عطایی را بابت برد در این بازی راحت کرد، اما بازیکنان آرژانتین دست بردار نبودند و ۴ امتیاز پیاپی کسب کردند تا نتیجه بازی ۲۰ بر ۱۶ شود. سرویس‌های قدرتی ستاره آرژانتین کار برای تیم ایران سخت کرد و این بازیکن فاصله تیمش را با تیم ایران به ۲ رساند. تیم ایران در شرایطی به امتیاز ۲۳ رسید که تیم آرژانتین ۲۱ امتیازی بود. در نهایت تیم ایران این ست را با نتیجه ۳۲ بر ۳۰ به پیروزی رسید و در ست شماری با نتیجه ۳ بر یک موفق شد بر حریف قدر خود غلبه کند.

تیم ملی والیبال جوانان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر