کد خبر: 788457 A

عضو تیم ملی دوومیدانی در آستانه انتخابات فدراسیون اظهارات جالبی را مطرح کرد.

حسن شیرقوی در گفت‌وگو ایلنا، در خصوص اینکه یک بار دیگر نزدیک انتخابات فدراسیون دو و میدانی شده‌ و کسانی که نزدیک به سه سال و نیم در بدنه‌ فدراسیون بودند حالا شروع به انتقاد و تخریب کردند بیان کرد این موضوع در تمام دوره های پیش هم وجود داشته‌است: « بنده سابقه‌ی حضور در اردوی صحرانوردی نوجوانان را دارم و باید حقیقتا بگویم گروهی هستند که جز طلبکاران همیشگی فدراسیون بوده و هستند. به عقیده‌ی من همین‌ها هستند که فدراسیون دو ومیدانی را در تمام این سال‌ها کوچک و ضعیف نگه داشته‌اند.  زمان قبل از انتخابات همگی به خودشان اجازه‌ی تخریب می‌دهند و بعد از آنکه انتخابات تمام می‌شود فورا با رییس جدید ارتباط برقرار می‌کنند تا مثلا اثبات کنند تا با افراد جدید هم‌نظر هستند تا نفرات قبلی را تخریب کنند. در یک کلام می‌توانم بگویم که سودجویان دیروز تخریب گران امروز شدند.»

وی ادامه داد: «تا زمانی که این افراد منفعت طلب در بدنه‌ی فدراسیون حضور دارند و به مسافرت‌های گونانی اعزام می‌شوند و از پول فدراسیون به ناحق استفاده می‌کنند، هر روز بیشتر و بیشتر باعث ضایع شدن حقوق سایر اعضای خانواده دوومیدانی می‌شوند. واقعا می‌توانم بگویم که حق مربیان و دلسوزان واقعی در حال پایمال شدن توسط کسانی است که فقط و فقط به دنبال منافع شخصی هستند.»

شیرقوی گفت:«آقای گلستانی یکی از مربیان بزرگ است و الان شاهد هستیم که صدای اعتراض او نیز درآمده‌است. جدا که این افراد قلب مربیانی زحمتکش و دلسوز واقعی مثل او را به درد آورده‌اند. ایشان هم همین مطالبات را از آقای کیهانی رییس فدراسیون دارند وگرنه ایشان به دنبال میز ریاست فدراسیون و مربیگری تیم ملی یا جایگاه نیست. ایشان 3 سال است که مربی من هم هستند و تمام حرف من و امثال آقای گلستانی به رییس فدراسیون تنها این است؛ آدم‌های کوچک و فرصت طلب که دنبال منافع شخصی هستند را چرا آورده‌اید؟ داخل بدنه‌ی فدراسیون و سازمان و مربیان تیم ملی این افراد تنها به فکر پول، مسافرت، پاداش و خوشگذرانی‌های خودشان هستند. زمانی که به آن‌ها پول نمی‌دهد و منافع شخصی شان تامین نمی شود فورا شروع به تخریب و مصاحبه علیه فدراسیون می‌کنند.»

دونده‌ ماراتن دوومیدانی تصریح کرد: «همیشه نزدیک انتخابات که می‌شود اوضاع همین است. فقط منظور من دره‌ی ریاست آقای کیهانی نیست، زمان آقایان آشتیانی، داوری و کریمی نیز همین کار را کردند. این موضوع ریشه دار است و روند کاری این افراد دیگر کاملا مشخص شده است. همین نفرات بزرگترین لطمه را به دو و میدانی زدند و جدیدا چند نفر از مدیران و افراد جوان نیز به آنها اضافه شده‌اند تا روند دلالی و منفعت‌طلبی را ادامه دهند.»

شیرقوی در پاسخ به  اینکه  آیا عدالت در مورد ورزشکاران و مربیان اجرا شده یا فقط در اختیار نفرات خاصی بوده است گفت:« این افراد روند سیاه‌بازی و دلالی را از برخی نفرات قدیمی و کهنه‌کار یاد گرفته‌اند. اما آن گروه‌های قدیمی دیگر به قوت سابق نیستند و جای خودشان را به افراد و نیروهای جدید داده‌اند. بماند که عده‌ای از آنها همچنان حضور دارند که شگرد آنها این است که با ارتباطات نفوذ می‌کنند به بدنه‌ی فدراسیون و سازمان تیم‌های ملی که در نهایت میتوانم بگویم که این افراد کمر به نابودی دوومیدانی بسته‌اند. برای من  فرقی ندارد که چه کسی رییس فدراسیون است. هر کسی که می‌خواهد باشد اما او باید یک مدیر توانمند قابل باشد و پای دلالان را از فدراسیون کوتاه کند.»

وی در پاسخ به این سوال که منظورشان از دلالان چه کسانی است گفت:« اسم بردن از آن‌ها کار بیهوده‌ای است و چهره آنها بر تمامی اهالی دو و میدانی آشکار است که کارشان فقط تخریب دم انتخابات است. آنها در خصوص شرایط دوندگان اظهارنظر می‌کنند که واقعا که چنین چیزی بسیار خنده‌دار است چرا که نه علم ورزش آن را قبول می‌کند و نه عقل سالم آن‌را می‌پذیرد. لیست اسامی این  افراد باید اعلام شود. این افراد سودجو و تخریب‌گر دو و میدانی ایران تا دیروز حقوق بگیر فدراسیون بودند اما حالا جزو منتقدان فدراسیون هستند. من  شاگردانی دارم که از روستاهای دور افتاده شهر مراغه هستند و به دلیل نداشتن پول کرایه تاکسی نمی‌توانند سر تمرینات آماده شوند. مدیران مسولان باید به فکر این افراد باشند نه به فکر مسافرت و منافع شخصی چند نفر خاص.»

وی در پایان و در خصوص اینکه آیا امید به بهبودی  شرایط دوومیدانی می‌بیند با صراحت اذعان داشت: « بله صد درصد، اگر من در فدراسیون کاره‌ای باشم آنجا را پاکسازی می‌کنم و افراد آلوده را از آن‌جا بیرون می‌کنم. ما در فدراسیون به افراد دلسوز احتیاج داریم. افرادی که به فکر مشکلات ملی‌پوشان باشد. همه چیز دست رییس فدراسیون است ایشان می‌توانند در کمترین زمان ممکن تغییرات اساسی را در بدنه و سازمان فدراسیون ایجاد کند.»

فدراسیون دوومیدانی حسن شیرقوی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر