کد خبر: 788321 A

بررسی فعالیت سرخپوشان تبریزی در نقل و انتقالات؛

تراکتوری‌ها برای کامل شدن تیم‌شان هنوز نیاز به جذب چند بازیکن دارند.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، تراکتور این روزها در اردوی ترکیه مراحل آماده‌سازی خود برای فصل جدید را سپری می‌کند و در حالی که مربی کارکشته و کارنامه‌داری مثل مصطفی دنیزلی را روی نیمکت خود می‌بیند،‌ از همیشه برای کسب اولین قهرمانی تاریخ خود در لیگ برتر امیدوارتر است. تراکتوری‌ها تا اینجا ورودی و خروجی زیادی داشتند تغییرات اساسی نسبت به فصل قبل در ترکیب این تیم خواهیم دید و البته هنوز نواقصی وجود دارد که باید تا پیش از شروع فصل و پایان نقل و انتقالات رفع شود تا با تیمی کامل پا به مسابقات بگذارد.

تراکتور تا اینجا چهار بازیکن سرباز خود یعنی مهدی مهدی‌پور، احسان پهلوان، دانیال اسماعیلی‌فر و رضا شربتی را از دست داده و علی عبدالله‌زاده و محسن فروزان هم پیش از پایان فصل قبل از این تیم کنار گذاشته شدند و علیرضا نقی‌زاده و محمد طیبی هم به سپاهان و نفت مسجد سلیمان پیوستند. آنتونی استوکس،‌ کوین کنستانت و لی هری اروین هم سه خارجی تراکتور در فصل قبل بودند که هر یک به شیوه‌ای همکاری خود را با این تیم خاتمه دادند تا در مجموع نسبت به فصل قبل 11 بازیکن از جمع تراکتوری‌ها جدا شوند که می‌شود یک تیم کامل از آنها تشکیل داد.

Screenshot_2019-07-21 Football Formation Creator - Make Your Team and Share Tactics(2)

از جمع این نفرات حداقل 5 بازیکن تا زمان حضور در تراکتور در ترکیب اصلی این تیم حضور داشتند که جدایی آنا خلاء بزرگی در ترکیب تیم در فصل جدید ایجاد خواهد کرد. حال سراغ بازیکنان جذب شده و جدید این باشگاه برویم تا مشخص شود در کدام پست‌ها نیازش را برطرف کرده و در کدام‌ پست‌ها هنوز مشکل دارد.

 

بازیکنان ورودی

تراکتور 5 هفته پایانی فصل قبل را به دلیل کنار گذاشتن فروزان با حضور محمدرضا اخباری در دروازه به میدان رفت و گلر تراکتور در آن دیدارها به هیچ وجه عملکرد مناسبی نداشت و یکی از عوامل از دست رفتن شانس قهرمانی و سهمیه سرخپوشان محسوب می‌شود و از همان زمان نیاز به جذب یک گلر در این تیم احساس می‌شد و به همین دید باشگاه خیلی زود با رشید مظاهری از ذوب آهن به توافق رسید و او را جذب کرد.

در خط دفاع هم محمدرضا خانزاده جانشین طیبی شده تا زوج ایمان سلیمی را در فصل جدید تشکیل دهد و در سمت راست هم با وجود اینکه بازیکن تخصصی جذب نشده ولی احمد موسوی در تیم حضور دارد و مسیح زاهدی که به تازگی از ماشین‌سازی به این تیم آمده توانایی بازی در دفاع راست را دارد.

به جای شربتی در سمت میثم تیموری از استقلال به این تیم آمده و مسلمی‌پور هم بعد از یک نیم فصل دوری بازگشته تا خیال تراکتور از این ناحیه هم راحت باشد.

در خط هافبک دفاعی با جدایی کنستانت و مهدی‌پور، تنها اکبر ایمانی در این پست باقی مانده بود و البته سعید مهری جوان هم از لیگ یک آمده است ولی اینطور که گفته می‌شود یک بازیکن دیگر هم در این پست جذب خواهد شد و صحبت از رضا اسدی در این میان مطرح بود. از طرفی گفته می‌شود دنیزلی می‌خواهد مثل کی‌روش از حاج صفی در پست هافبک دفاعی استفاده کند و تیموری را در دفاع چپ به کار بگیرد.

در پست هافبک هجومی همچنان شجاعی و سوگیتا حضور دارند و دژاگه هم با وجود غیبت طولانی قرار است به تبریز برگردد و در این میان جای خالی نقی‌زاده و پهلوان احساس می‌شود. تیکدری جوان خرید تراکتوری‌ها در این پست است و البته رضا شکاری که خرید پر سرو صدای تراکتور در این پست بود.

در خط حمله بیشترین خلاء در تراکتور احساس می‌شود و هنوز کسی جای اروین و استوکس را پر نکرده است تا ساسان انصاری و محمدرضا آزادی جوان تنها بازیکنان تراکتور در این پست باشند و حداقل نیاز به جذب 2 بازیکن جدید باشد.

ترکیب تراکتور در فصل جدید تا اینجای کار به شکل زیر خواهد بود:

Screenshot_2019-07-21 Football Formation Creator - Make Your Team and Share Tactics(1)

لیگ برتر فوتبال تراکتور آذربایجان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر