کد خبر: 786809 A

بازیکن طراح پرسپولیس روز گذشته در حالی از لیست گابریل کالدرون کنار گذاشته شد که در تمرینات پیش فصل حضور داشت و آماده فصل بعدی بود.

به گزارش ایلنا، عصر روز گذشته پرسپولیس دو بازیکن خود را کنار گذاشت. سروش رفیعی و شایان مصلح که فصل گذشته در جمع سرخپوشان حضور داشتند با نظر گابریل کالدرون از لیست کنار گذاشته شدند. رفیعی در اینستاگرامش به این اخراج واکنش نشان داد و این اتفاق را به گردن مدیریت باشگاه انداخت که از تعداد بازیکنان بزرگسال در تیم بی خبر بودند اما درباره رفیعی شواهد نشان می‌دهد که این بازیکن نمی‌توانست فصل آینده در ترکیب گابریل کالدرون جای داشته باشد.

از روز اولی که کالدرون به عنوان سرمربی پرسپولیس منصوب شد شایعات درباره آینده رفیعی قوت گرفت. سرمربی جدید سرخپوشان که عملکرد فصل گذشته بازیکنان این تیم را زیر نظر داشت، از آمار رفیعی رضایت نداشته است. هافبک 29 ساله که به همراه بشار رسن فصل گذشته در پست هافبک طراح حضور داشت در زمستان گذشته به پرسپولیس بازگشت. رفیعی که با پیوستن به الخور و سپس فولاد در نهایت به جمع سرخپوشان بازگشت، در لیگ هجدهم برای پرسپولیس طی 20 مسابقه رسمی به میدان رفت و با توجه به اینکه وطیفه او ارسال پاس‌های کلیدی و طراحی حملات است، هیچ پاس گلی به نامش ثبت نشد و در مقابل یک گل به ثمر رساند.

گابریل کالدرون که در مدت زمان حضورش در پرسپولیس از رفیعی در تیم ذخیره‌ها استفاده کرده از عملکرد این بازیکن در تمرینات رضایت چندانی نداشت. عدم انگیزه کافی برای رفیعی هم نکته جدی است که کالدرون آن را در نظر گرفته است. در مقابل شاید کالدرون به حضور یک بازیکن طراح بسنده کند. رسن در پرسپولیس ماندنی شد تا خیال سرمربی از حضور حداقل یک بازیکن در پست رفیعی راحت باشد. رسن 22 ساله که تا همین امروز وضعیت همکاری‌اش با پرسپولیس مشخص نبود در فصل گذشته اگرچه فرم ایده آلی نداشت اما در 30 مسابقه به میدان رفت؛ او سه پاس گل ارسال کرد و یک گل هم زد.

مشکلی که رفیعی را از پرسپولیس کنار گذاشت شباهت فراوانی به شرایطی دارد که بازیکن طراح تیم آرسنال تجربه کرده است. مسوت اوزیل که به سلطان پاس معروف است در کنار حواشی فراوانی که در خارج از زمین فوتبال داشته نتوانست خواسته هواداران آرسنال را برطرف کند و روزهای سختی را سپری کرد. اوزیل اگرچه فصل پیش 6 گل به ثمر رساند اما در 35 مسابقه رسمی تنها سه پاس گل برای آرسنال ارسال کرده بود. این در حالی است که اوزیل در فصل 18-2017 به تنهایی 14 پاس گل ارسال کرده بود و مقایسه عملکردش سبب شده بود تا هواداران از عملکردش رضایت نداشته باشند. 

رفیعی اگرچه فصل پیش با انگیزه به پرسپولیس بازگشته بود اما شواهد نشان می‌دهد او آمار موفقی در پرسپولیس نداشته و خواسته هواداران را برطرف نکرده است. او با اینکه یک فصل دیگر با پرسپولیس قرارداد داشت از تیم کنار گذاشته شد چون گابریل کالدرون در روزهایی که فقط باید به موفقیت فکر کند تا با برانکو ایوانکوویچ مقایسه نشود، نمی‌تواند روی بازیکنانی که نمی‌توانند خواسته‌هایش را برطرف کنند سرمایه گذاری کند. رفیعی از پرسپولیس اخراج شد چون اونای امری شبیه کالدرون نیست و شاید دوره بازیکنانی که سبک بازی همانند رفیعی دارند کمتر مورد استقبال قرار می‌گیرد.

پرسپولیس سروش رفیعی اونای امری مسوت اوزیل
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر