کد خبر: 786720 A

گزارش ویژه از آرش شرقی که در اردوگاه کارتپه حاضر شده است

یک دروازه‌بان جوان این روزها در تمرینات پرسپولیس در ترکیه آفتابی شده که رزومه او مورد تردید قرار گرفته است.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، پرسپولیس این روزها در اردوی ترکیه به سر می‌برد و همزمان با پیگیری تمرینات، کارهای نقل و انتقالات و جابجایی بازیکنان مورد نظر کادرفنی برای تقویت و تکمیل تیم در فصل جدید پیگیری می‌شود.

در همین راستا اخیراً دروازه‌بانی با ادعای حضور و سابقه عضویت در تیم جوانان گالاتاسرای ترکیه در تمرینات پرسپولیس حاضر می‌شود که در دی ماه 97 زیر نظر زلاتکو کرانچار در تیم امید هم آفتابی شده بود و چند جلسه‌ای تمرین کرد.

13980423000409_test_photon

این بازیکن در آن مقطع از نظر فنی مورد تایید کرانچار قرار نگرفت و اخیرا یکی از نشریات ورزشی ادعا کرده وی در آن مقطع عضو گالاتاسرای ترکیه نبوده و قصد داشت با ورود نامش به فهرست تیم امید با این باشگاه ترکیه‌ای قرارداد ببندد.

صفحه ویکی‌پدیای این دروازه‌بان که به نظر می‌رسد به تازگی ایجاد شده است، او را از سال 87 تا 92 عضو تیم جوانان ذوب آهن و از 92 تا 97 عضو تیم جوانان سپاهان معرفی کرده است که نشان می‌دهد او 10 سال در رده جوانان بازی می‌کرده و این در حالیست که او تنها 19 سال سن دارد و اینطور ادعا شده که از 9 سالگی در این رده بازی می‌کرده است.

Screenshot_2019-07-17 آرش شرقی - ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

در این اطلاعات او بازیکن تیم امید هم معرفی شده است در حالیکه در هیچکدام از فهرست‌هایی که در آن سال از سوی کرانچار معرفی شد نامش وجود نداشت و تنها چند جلسه به صورت تستی تمرین کرد و مورد تایید قرار نگرفت.

جالب اینجاست که او به محض حضور در اردوی پرسپولیس در ترکیه به عنوان بازیکن جدید این تیم در صفحه‌اش معرفی شد در حالیکه هیچ خبری از پرسپولیسی شدن او در دسترس نیست.

وی در پنجره زمستانی و هم زمان با حضورش در تمرینات تیم امید از طریق چند واسطه به استقلال معرفی شد و حتی خبر مذاکراتش با این تیم و توافقش با آبی‌پوشان در برخی رسانه‌ها منتشر شد ولی هرگز مذاکرات جدی و رسمی میان آنها شکل نگرفت و به نظر می‌رسد بررسی رزومه او باعث شد شفر نظری روی جذبش نداشته باشد و حالا از طریق همین واسطه‌ها به پرسپولیس معرفی شده است.

این گلر پیش از آن در آذر 97 گفتگویی با یکی از خبرگزاری‌ها داشت و طی آن ادعا کرد باشگاه ذوب آهن نقشی در لژیونر شدنش نداشته و به واسطه پدرش که با زبان ترکی آشنایی داشت با باشگاه‌های ترکیه‌ای وارد مذاکره شد و پس از اینکه در تست فنی تیم بشیکتاش مورد تایید سرمربی قرار گرفت به تمرینات فنرباغچه رفت و با این تیم قرارداد امضا کرد ولی شرایط سنی او باعث شد کارت بازی برایش صادر نشود و با تماس سرمربی گالاتاسرای یک سال بعد به این تیم اضافه شد و قرارداد بست.

با وجود اینکه گفته شده آرش شرقی بازیکن گالاتاسرای نبوده ولی نام این بازیکن در حال حاضر در سایت رسمی فدارسیون فوتبال ترکیه به عنوان بازیکن گالاتاسرای درج شده و در سایت رسمی این باشگاه هم نام او به عنوان بازیکن این تیم وجود دارد.

Screenshot_2019-07-17 ARASH SHARGHİ - Futbolcu Bilgileri TFF

Screenshot_2019-07-17 Arash Sharghi - Kaleci - GALATASARAY ORG

 

ضمن اینکه تصاویر حضور این بازیکن در تمرینات گالاتاسرای هم وجود دارد:

178858

آرش+شرقی

با این وجود به نظر می‌رسد پیوستن این بازیکن به پرسپولیس منتفی شده باشد چرا که با وجود حضور 3 گلر در فهرست پرسپولیس، روز گذشته امیرحسین بیات هم جذب این تیم شد و به نظر نمی‌رسد با داشتن 4 دروازه‌بان این باشگاه قصد داشته باشد بازهم بازیکنی در این پست جذب کند.

پرسپولیس لیگ برتر فوتبال آرش شرقی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر