کد خبر: 786627 A

در مسابقات قهرمانی وزنه‌برداری معلولان جهان در دسته 80 کیلوگرم روح‌الله رستمی نماینده کشورمان با رکورد 236 کیلوگرم به مقام نخست دست پیدا کرد و اولین مدال طلای کاروان این رقابت ها را به نام خود ثبت کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی فدراسیون ورزش‌های جانبازان و معلولین؛ روح اله رستمی، چهارمین پاراوزنه بردار ایران، امروز سه‌شنبه ۲۵ تیر ماه، در دسته ۸۰ کیلوگرم روی تخته رفت و با مهار وزنه  ۲۳۶  کیلوگرمی موفق به کسب نخستین مدال طلای کاروان ایران شد.

رستمی که طلای مسابقات جوانان جهان ۲۰۰۸ آمریکا، نقره پارالمپیک۲۰۱۲ لندن و نشان طلا رقابت های پاراآسیایی جاکارتا را در کارنامه خود دارد، در حرکت نخست وزنه ۲۱۵ کیلویی را مهار کرد. سپس وزنه ۲۲۵ کیلویی را بالای سر برد و در آخرین حرکت درخواست وزنه ۲۳۶ کیلوگرمی کرد که در مهار آن موفق بود.

وی در حرکت چهارم خود درخواست وزنه ۲۴۱ کیلوگرمی کرد که در بالا بردن آن موفق نبود

در این دسته وزنه برداران چین و مصر در رده‌های دوم و سوم ایستادند.

در روز هفتم رقابت‌ها، سیدحامد صلحی‌پور در دسته ۹۷ کیلوگرم، سامان رضی و علی اکبر قریب‌شی در ۱۰۷  کیلوگرم بر روی تخته می‌روند.

سیدیوسف یوسفی، امیر جعفری، نادر مرادی، روح اله رستمی، سیدحامد صلحی‌پور، سامان رضی  علی اکبر قریب‌‌شی، منصور پورمیرزایی و سیامند رحمان، ۹ ورزشکاری هستند که همراه حسین توکلی سرمربی، علی محمودی مربی و محمد تابع سرپرست تیم ملی، در این دوره از رقابت‌ها حضور دارند.

مسابقات پارا وزنه برداری قهرمانی جهان از ۲۱ تیر ماه با حضور ۴۴۱ ورزشکار از ۷۸ کشور به میزبانی قزاقستان در شهر نورسطان در حال برگزاری است.

پارا وزنه‌برداری روح‌اله رستمی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر