کد خبر: 786015 A

ملی پوش والیبال بانوان ایران گفت: امیدوارم کنار هم هماهنگ‌تر شویم و مطمئنم این مسابقات به ما برای حضور در سئول کمک می‌کند.

به گزارش ایلنا، مهسا صابری در گفت‌وگو با سایت فدراسیون والیبال درباره وضعیت ملی‌پوشان ایران و برنامه‌های آماده‌سازی این تیم گفت: نزدیک به 4 ماه تمرین را سپری کردیم. ابتدا اردوهای انتخابی داشتیم که در نهایت کادر فنی به ترکیب مورد نظر خود رسید. کار ما تازه در اردوی برون‌مرزی آغاز شده است. تمرین کردن با افرادی که همیشه با آن‌ها تمرین می‌کنید، خیلی کمک نمی‌کند و بازی‌های بیش‌تر، ما را پخته‌تر می‌کند و به آن احتیاج داشتیم.

او ادامه داد: از فردا وارد یک تورنمنت جدی می‌شویم و هر مسابقه یک اردوی تمرینی است. امیدوارم کنار هم هماهنگ‌تر شویم و مطمئنم این مسابقات به ما برای حضور در سئول کمک می‌کند. اثر این اردو با 4 ماه تمریناتی که داشتیم برابر است.

صابری در ادامه درباره تغییر نسل و جوان‌گرایی صورت گرفته در تیم ملی، بیان کرد: جوانگرایی تیم ملی بانوان، یک جوانگرایی منطقی بود. جوان‌های ما بسیار خوب هستند و برای کسب تجربه به تیم نیامدند و همه‌ی آن‌ها که در ترکیب تیم ملی بزرگسالان هستند، در تیم‌های پایه عملکرد خوبی داشتند و اکنون می‌توانند به ما کمک زیادی انجام دهند. میانگین قدی تیم با بازیکنان جوان بالا رفته و این تغییرات، یک کار منطقی و درست بود. جوانان ما آینده‌دار هستند و مطمئنا اکنون نتیجه‌ی مسابقات قبلی را اجرایی خواهند کرد.

ملی‌پوش والیبال ایران در بخش بعدی صحبت‌های خود درباره‌ی اهمیت تورنمنت پیش رو گفت: بعد از این تورنمنت، تیم ما پخته‌تر می‌شود و هر چه بازی کنیم، بهتر است. در جام ملت‌ها، تیم‌ها با تمام توان و بهترین ترکیب حاضر می‌شوند. از حریفان شناخت کامل داریم و کادر فنی از همین حالا تیم‌های حریف را آنالیز کرده و تلاش می‌کنیم که در جمع 4 تیم حضور داشته باشیم. به این موضوع باور داریم و سطح تیم ما نسبت به گذشته پیشرفت کرده است. هر سال بهتر از گذشته می‌شویم و قطعا این موضوع برای حریفان ما نیز وجود دارد. حضور در جمع 8 تیم برای ما کار سختی نیست و اگر طبق برنامه‌ پیش برویم و مشکلی پیش نیاید، می‌توانیم در میان 4 تیم باشیم.

صابری در پایان صحبت‌های خود در واکنش به این موضوع که انتظار شما از پیشرفت تیم ملی در مسابقات پیش رو چه قدر است، اظهار داشت: سال گذشته نیز تنها 2 باخت کسب کردیم و بعد از شکست برابر کره‌جنوبی، واقعا انگیزه نداشتیم که برای رده‌ی هفتم و هشتم به میدان برویم. امیدوارم امسال همه چیز دست به دست هم بدهد تا نتیجه‌ی خوبی کسب کنیم. تا اینجای کار همه چیز خوب پیش رفته و امیدوارم از این به بعد هم همین‌طور باشد. باز هم می‌گویم کار برای ما اصلا آسان نیست زیرا تعداد مسابقات ما در سال زیاد نیست. شاید در مسابقات زیادی بازی کرده باشیم اما در کنار یکدیگر زیاد به میدان نرفتیم. روزهای باقی مانده در این تورنمنت، به ما قطعا کمک خواهد کرد و می‌خواهیم به بهترین شکل وظیفه‌ی خود را انجام دهیم.

تیم ملی والیبال بانوان مهسا صابری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر