کد خبر: 785732 A

رقابت های جهانی رشته های مختلف اسکیت به میزبانی کشور اسپانیا برگزار و نمایندگان رشته فری استایل ایران صاحب مدال های نقره و برنز شدند.

به گزارش ایلنا و به نقل از روابط عمومی فدراسیون اسکیت ، رقابت‌های اسکیت قهرمانی سال ۲۰۱۹ جهان از هفتم تیر به میزبانی شهر بارسلون آغاز و تا ۲۴ تیرماه ادامه دارد. کاروان اعزامی ایران در رشته‌های اسکیت هاکی، اسکیت نمایشی، فری استایل، آلپاین و سرعت به مصاف حریفان خود رفتند.

 

در بخش اسکیت نمایشی محمود نیکپور تنها نماینده اسکیت هنری کشورمان در مسابقات جهانی ۲۰۱۹ رولز گیمز اسپانیا در رده سنی بزرگسالان در برنامه اجباری توانست به مقام پنجمی این رقابتها دست پیدا کند.

 

 تیم اسکیت هاکی در این رقابت ها با شکست برابر لتونی و اسلواکی  ، مکزیک و پیروزی برابر هند ، ماکائو و ژاپن  با کسب  عنوان هجدهم جهان به کار خود پایان داد.

 

در مسابقات اسکیت سرعت ماده ۱۰۰ متر محمد صالحی به مرحله نیمه نهایی راه پیدا کرد اما متاسفانه در مرحله نهایی از کسب مدال جا ماند.

 

در بخش اسکیت آلپاین ، فاطمه کرم زاده در اولین حضور خود موفق شد عنوان بهترین ورزشکار آسیایی را به خود اختصاص دهد. همچنین این ورزشکار  توانست با ۱۹ سال سن اولین بانوی اسکیت آلپاین آسیایی و کشورمان باشد که موفق به کسب رنک جهانی و رتبه ۲۷ دنیا شود. مسعود زارعی نیز موفق به کسب رنک جهانی شد و در رتبه ۳۷قرار گرفت این در حالی بود که بسیاری از ورزشکاران قدرتمند اروپایی ازجمله آلمان ،فرانسه ،اسپانیا و ایتالیا موفق به پایان رساندن مسابقه نشدند و در رده هایی پایین تر از ورزشکاران کشورمان قرار گرفتند.

 

در تیم اسکیت فری استایل هر ۹ ورزشکار کشورمان به مرحله نیمه نهایی راه پیدا کردند و رضا لسانی در مرحله مقدماتی با ثبت زمان ۴/۱۱۸ توانست رکورد جهانی را جابجا کند . امیر محمد سواری و رضا لسانی در بخش پسران بالای ۱۸ سال توانستند به ترتیب مدال نقره و برنز مسابقات جهانی را از آن خود کنند. در بخش دختران زیر ۱۸ سال اسکیت فری استایل ، رومینا سالک به مدال برنز مسابقات جهانی دست پیدا کرد.

فدراسیون اسکیت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر