کد خبر: 785654 A

نفت آبادان با اسکوچیچ می‌تواند یکی از خوب‌های لیگ باشد

مومنی می‌گوید اگر قرار به ماندن در پیکان بود آن‌وقت در این تیم جنگ اعصاب به وجود می‌آمد!

به گزارش ایلنا، یکی دیگر از جداشده‌های پیکان در پایان لیگ هجدهم مهدی مؤمنی بود که مقصد جدید خودش را نفت آبادان انتخاب کرد. بازیکنی که معتقد است این تیم با اسکوچیچ و حفظ شاکله اصلی نفت آبادان شرایط خوبی را در لیگ نوزدهم تجربه خواهد کرد. نکته جالب اما در مورد مؤمنی که پیکان را بعد دو فصل ترک کرد به گلایه‌ای است که او از کادر فنی این تیم دارد که حرفش شاید حرف خیلی دیگر از بازیکنانی باشد که از این تیم خودروساز جدا شدند. آنجا که می‌گوید اگر قرار به ماندن بود آن‌وقت در پیکان جنگ اعصاب داشتم.

با انتخاب نفت آبادان به‌نوعی یکی از مارکوپولوهای فوتبال ایران لقب گرفتی؟

بابت اینکه تیم زیاد عوض می‌کنم باید بگویم که همیشه دنبال چالش جدیدی هستم. به همین خاطر در بین انتخاب‌هایی که وجود داشت با نفت آبادان توافق کردم تا یک‌فصل خوب را در این تیم تجربه کنم.

به نظر می‌رسد اتفاقات نیم‌فصل دوم با آمدن حسین فرکی باعث شد تو هم یکی از بازیکنانی باشی که علاقه‌ای به ماندن در پیکان نداشته باشی؟

راستش را بخواهید شرایط عجیبی در پیکان به وجود آمده بود. هر وقت تیم نتیجه نمی‌گرفت به‌خصوص در نیم‌فصل دوم به‌جای اینکه کل مجموعه پیکان زیر سوال برود و قاعده‌ای که در کل دنیا مرسوم است رعایت شود تنها 4، 5 نفر مدام مقصر بودند. همین شرایط باعث شد که بهترین گلزن، پاسور، دفاع و چند بازیکن اسم‌ورسم‌دار از این تیم جدا شوند چون چه می‌باختیم و چه مساوی می‌کردیم این چند نفر را کادر فنی مدام مقصر اعلام می‌کردند و همه‌چیز را از چشم آن‌ها می‌دیدند. به همین خاطر من هم جزو بازیکنانی بودم که دیگر شرایط برای ادامه کار در این تیم برایم مهیا نبود و جدا شدم.

نکته جالب در مورد فرکی این بود که هیچ‌وقت مسئولیت باخت را به گردن نمی‌گرفت. تیم را جوان می‌کرد و می‌باخت از آن‌ها خرده می‌گرفت و اگر سیستم بازی مشکل داشت به‌زعم برخی نزدیکان تیم آن‌وقت سراغ اسم‌ورسم‌دارها می‌رفت و آن‌ها را عامل باخت می‌دانست؟

واقعاً این مساله برای ما هم عجیب بود. وقتی پیکان می‌باخت تنها چند نفر عامل باخت بودند اما مشکل این نبود، مشکل تفکراتی بود که وجود داشت و فشار را مدام روی چند بازیکن می‌آورند. به همین خاطر بازیکنان مطرح از باتجربه گرفته تا جوان قید کار را زدند و از این تیم جدا شدند.

پس عامل جدایی تو این شرایط بود؟

واقعاً اگر می‌ماندم با این تفکرات جنگ اعصاب داشتم. هرچند که کادر مدیریتی پیکان واقعاً عالی است اما ازنظر فنی شرایط تیم به نحوی بود که باید می‌رفتم و اگر می‌ماندم مدام اعصابم بهم می‌ریخت. رفتارها حرفه‌ای نبود و درحالی‌که شاید نتیجه نگرفتن‌ها همه تقصیر بازیکن‌ها نبود مدام یک تعداد بازیکن را جلو می‌انداختند.

حالا در نفت آبادان شرایط برای تو مهیاست؟

به خاطر شرایطی که در پیکان به وجود آمده بود دنبال یک تجربه جدید بودم که حداقل جدا از مسائل فنی، اعصابم سرجایش باشد و با قدرت کار را پیش ببرم. حالا هم نفت آبادان را انتخاب کردم تا با زحمت و تلاش بتوانم در این تیم مثمر ثمر باشم. نفت آبادان تیم ریشه‌دار و پرطرفداری است و خوشحالم به این تیم آمدم. کمی دیر به تیم اضافه شدم و در حال حاضر تمام تلاشم این است که هرچه زودتر این عقب بودن را جبران و خودم را به دیگر بازیکنان برسانم.

به نظرت نفت آبادان با اسکوچیچ می‌تواند موفق باشد؟

قطعاً مهم‌ترین قابلیت اسکوچیچ شناختی است که او از فوتبال ایران دارد و با سبک بازیکنان ما کاملاً آشناست. چند دوره قرار بود باهم همکاری داشته باشیم اما قسمت نمی‌شد و حالا خوشحالم این اتفاق افتاد. به‌جز این مورد و حضور اسکوچیچ اینکه باشگاه 70 تا 80 درصد شاکله اصلی تیم را حفظ کرده یک امتیاز خوب به‌حساب می‌آید و بدون شک در ادامه با نفرات دیگری که به تیم اضافه می‌شوند فصل خوبی را به امید خدا تجربه خواهیم کرد. فصل گذشته هم نفت آبادان کمی بدشانس بود و دیدید که در اواخر لیگ چه امتیازات حساس و مهمی را به دست آورد. من فکر می‌کنم امسال این تیم می‌تواند به رتبه‌های بالای جدول فکر کند و با حضور اسکوچیچ این خواسته دور از انتظار نیست.

نفت آبادان مهدی مؤمنی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر