کد خبر: 784782 A

نقل و انتقالات آبی‌ها هنوز پایان نیافته

برنامه و تصمیم باشگاه برای خرید دست کم یک هافبک دفاعی دیگر است. باشگاه 3 گزینه داخلی دارد که با هیچ کدام توافق نهایی نرسیده و حتی به تفاهم نرسیده است

به گزارش ایلنا،مدیرعامل باشگاه استقلال اعلام کرد با تمدید قرارداد آیاندا پاتوسی وعلی کریمی و احتمالا رضا اسدی تیم کامل شده و پرونده نقل و انتقالات تیم برای لیگ نوزدهم بسته خواهد شد. با فسخ قرارداد در امارات، پرونده طارق همام بسته شد تا این هافبک خارجی  هم جدایی اش قطعی شود.همچنین امیرحسین فتحی اعلام کرد تمدید قرارداد و ماندن روزبه چشمی هم بسیار بعید است، اما پرونده مدافع- هافبک ملی پوش هنوزکاملا بسته نشده تا طبق اعلام رسمی مدیرعامل باشگاه تعداد بازیکنانی که ممکن است درروزهای آینده استقلالی شوند از 4 گزینه بیشتر نباشد.با وجود تاکید مدیر باشگاه مبنی بر پایان نقل و انتقالات آبی پوشان با روشن شدن تکلیف این 4  بازیکن،بازهم شایعات واخبار نقل وانتقالاتی پیرامون استقلال متفاوت ومتناقض با صحبت های عالی ترین مرجع تصمیم گیری در باشگاه است.

استقلال هافبک دفاعی می خرد

آنچه که در صحبت های فتحی به وضوح مشخص بود، برنامه و تصمیم باشگاه برای خرید دست کم یک هافبک دفاعی دیگر است. باشگاه 3 گزینه داخلی دارد که با هیچ کدام توافق نهایی نرسیده و حتی به تفاهم نرسیده است.هنوز 24 ساعت از صحبت های امیر حسین فتحی نگذشته بود که خبر رسید صفا هادی هافبک دفاعی 20 ساله تیم ملی عراق و باشگاه الزورا این کشور در بین گزینه های استقلال است. درباره قیمت این بازیکن ملی پوش و شرایط ترانسفر شدن اش به استقلال اطلاعات چندانی  وجود ندارد. برخی مدعی اند که باشگاه با توجه به عدم نیاز به بازیکن در پست طارق و حاشیه های این بازیکن با او فسخ کرد تا به جایش صفا هادی را بگیرد که هنوز 20 سالش تمام نشده و1/78 سانتی متر قد دارد. صفا علاوه بر هافبک دفاعی می تواند در پست هافبک میانی و هافبک و دفاع راست هم بازی کند. اگر استقلالی ها سراغ این بازیکن رفته باشند یعنی  برخلاف صحبت های مدیر عامل باشگاه به جذب اسدی و تمدید قرارداد کریمی و چشمی امید چندانی ندارند! هرچند خرید این بازیکن خارجی سیاست صرفه جویی ارزیآنچه که مسلم است استقلالی ها در پست هافبک دفاعی به دنبال بازیکن هستند.چه این بازیکن علی کریمی و روزبه چشمی باشد و چه رضا اسدی و صفا هادی یا یک گزینه دیگر!

رحمتی، فروزان یا گلر خارجی!

فتحی درمصاحبه ای که بعد از جلسه 3 نفره هیات مدیره با خبرنگاران داشت اعلام کرد با وجود حسین حسینی و مهدی نورالهی که ملی پوشان تیم بزرگسالان و تیم امید هستند و البته دروازه بانی که از تیم های پایه باشگاه آمده،استقلال به دنبال دروازه بان دیگری نیست و با همین نفرات به کارش ادامه خواهد داد. او حتی تلاش برای بازگرداندن مهدی رحمتی از پدیده خودرو مشهد را تکذیب کرد.با این وجود شایعه شده محسن فروزان دروازبان فصل گذشته تراکتورسازی که به دلیل اتهام مشارکت در شرط بندی محروم شده بود، دوران محرومیت اش تمام شده و حالا یکی از گزینه های جدی استقلال است!با توجه به اینکه سیاست باشگاه استقلال کنار گذاشتن ستاره هایی بود که  از نظر اخلاقی و رفتاری مورد تایید مدیریت نبودند، بعید به نظر می رسد که بحث حضور فروزان و استقلال جدی باشد. از طرف دیگر این دروازه بان هم مدعی شماره یک بودن و پوشیدن پیراهن تیم ملی است و حضورش در کنار حسین حسینی می تواند حاشیه و چالش تازه ای برای کادر فنی و مدیریت باشگاه ایجاد کند. گفتنی است فروزان با توجه به حضور در تراکتور سازی سهمیه لیگ برتری محسوب می شود و آخرین سهمیه باشگاه را می سوزاند.

از سوی دیگر برخلاف ادعای فتحی و تکذیب تلاش برای بازگرداندن رحمتی از پدیده، اخبار و شنیده ها از مشهد نشان می دهد که با وجود مخالفت صریح مالک باشگاه پدیده با جدایی رحمتی،رایزنی و تلاش استقلالی ها برای پس گرفتن رحمتی در پشت پرده و چراغ خاموش ادامه دارد.از شواهد و قرائن این گونه بر می آید که خرید یک دروازه بان برای رقابت با حسینی دربرنامه و سیاست های نقل و انتقالاتی باشگاه گنجانده شده است.

شاید هم همان طور که بهزاد غلامپور اعلام کرده بود آبی ها در نهایت به دنبال یک دروازه بان خارجی بروند که قیمت و کیفیت مناسبی داشته باشد. در مجموع در کنار هافبک دفاعی، آبی ها دربازار همچنان به دنبال یک گلر خوب  و مناسب برای رقابت با حسینی هستند. احتمالا بعد از تسویه بدهی پروپیچ و تمدید قرارداد پاتوسی، باشگاه سراغ اولویت های بعدی اش در نقل و انتقالات برود که هافبک دفاعی و دروازه بان است.       

 

استقلال نقل وانتقالات لیگ برتر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر