کد خبر: 784210 A

بررسی کارنامه مهاجم جدید استقلال

مهاجم جدید استقلال آمار خوبی در تیم‌های پیشین خودش داشته و این امیدواری آبی‌ها را در مورد او بیشتر می‌کند.

به گزارش ایلنا، مهاجم جدید استقلال، در سال‌های گذشته سابقه گلزنی به یوونتوس و پاری سن ژرمن را دارد. استراماچونی برای اینکه بفهمد نمی‌توان روی مهاجمان فعلی استقلال حساب کند، زمان زیادی لازم نداشت. او خیلی زود بزرگترین ضعف سال‌های اخیر استقلال را فهمید و برای حل کردن مشکل، یک پیشنهاد بزرگ به باشگاه داد. خرید بازیکنی که به گفته بعضی منابع، سالی 500 تا 600 هزار دلار دستمزد خواسته و حداقل شش و نیم میلیارد تومان، هزینه روی دست باشگاه می‌گذارد. با این حال کارنامه او، نشان می‌دهد گزینه‌ای مطمئن، برای درمان یک درد قدیمی است.

شیخ دیاباته با سابقه بازی در سری آ با استقلال قرارداد بسته است. همان جایی که استقلال، مامه تیام را از آن خرید. با این تفاوت که او، بر خلاف تیام کارنامه گلزنی خوبی هم در ایتالیا دارد. سال‌ها مالکیت دیاباته، در اختیار باشگاه عثمانلی‌اسپور ترکیه بود. دیاباته در ترکیه آمار خوبی ندارد و در عوض، همه این سال‌ها هر بار توسط عثمانلی‌اسپور به تیم دیگری قرض داده شده، عالی کار کرده است.

از حضور دیاباته در لیگ ایتالیا، زمان زیادی نمی‌گذرد. او در فصل 2018/19 بعد از یک نیم فصل ناموفق در عثمانلی، مسافر ایتالیا شد و پیراهن بنونتو را پوشید. بنونتو که تازه به سری آ آمده بود، نیم فصل اول نتایج ضعیفی گرفت و نیم فصل دوم، دیاباته را به ترکیب تیمش اضافه کرد. کارنامه دیاباته در سری آ، فوق العاده بود. او در 11 بازی با پیراهن بنونتو، 8 گل زد. او در بازی با یوونتوس دابل کرد و دو بار، توانست دروازه شزنی را باز کند. سقوط بنونتو، باعث شد دیاباته از این تیم جدا شود و به کشورهای حوزه خلیج فارس برود.

فصل پیش، دیاباته در لیگ امارات بازی می‌کرد و آنجا هم کارنامه خوبی داشت. او از هفته پنجم به الامارات اضافه شد و در 19 بازی که برای این تیم به میدان رفت، 10 گل زد و 2 گل هم ساخت. آمار خوب دیاباته به همین دو فصل محدود نمی‌شود. فصل 2016/17 هم عثمانلی‌اسپور پس از یک نیم فصل بدون گل در سوپر لیگ ترکیه، دیاباته را به لیگ فرانسه فرستاد. او نیم فصل دوم پیراهن متز را پوشید و در 14 بازی توانست 8 گل بزند. دیاباته در فرانسه هم دروازه پرستاره‌ترین تیم لیگ را باز کرد و یکی از گل‌هایش، به پاری سن ژرمن بود.

پیش از حضور در عثمانلی‌اسپور، دیاباته بازیکن بوردو در لیگ فرانسه بود. آخرین فصل حضور دیاباته در بوردو، با 10 گل و 4 پاس گل به پایان رسید. ثبات او در بوردو، آنقدر بود که 5 فصل پیاپی، هیچوقت کمتر از 8 گل برای این تیم نمی‌زد. بهترین دورانش هم فصل 203/14 بود که توانست با 12 گل، بین ده گلزن برتر لیگ قرار بگیرد.

بجز کارنامه ناموفق در عثمانلی‌اسپور، سال‌هاست دیاباته توانسته یک مهاجم با ثبات و گلزن برای تیم‌هایش باشد. او فصل آخرش 10 گل در لیگ امارات زده و با وجود حضور کوتاه مدت در بنونتو و متز، 8 گل برای‌شان در ایتالیا فرانسه زد. بازیکنی که در فرانسه و ایتالیا بیشتر از مهاجمان فعلی استقلال در ایران گل می‌زند.

 

استقلال شیخ دیاباته
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر