کد خبر: 783805 A

تراکتور که این روزها بار دیگر به یکی از قدرت‌های فوتبال ایران تبدیل شده در گذشته هم در جمع مدعیان قهرمانی قرار داشته است.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، یکی از تیم‌های مدعی سال‌های اخیر فوتبال ایران بدون شک تراکتورسازی تبریز است که قرار است از این فصل با عنوان تراکتور آذربایجان در مسابقات حاضر شود.

تراکتور در چند سال اخیر یکی از تیم‌های مدعی قهرمانی لیگ برتر بوده و 3 بار تا آستانه بالا بردن جام پیش رفته ولی هر بار به دلایلی در رسیدن به آن موفق نشده است. این تیم از فصل گذشته به واسطه ورود به بخش خصوصی و در اختیار گرفتن مالکیت باشگاه توسط محمدرضا زنوزی توانسته قدرت مالی بیشتری نسبت به گذشته داشته باشد و با جذب مهره‌های سرشناس و مربیان طراز اول خارجی نسبت به همیشه قدرتمندتر شده است و یکی از مدعیان جدی قهرمانی محسوب می‌شود.

با این وجود تراکتور تیم جدیدی نیست و به تازگی مدعی نشده و پیش از این هم در جمع مدعیان قهرمانی سطح اول فوتبال ایران حضور داشته است.

تصویر زیر مربوط به تراکتورسازی قدرتمند و پر مهره سال 71 است:

photo_۲۰۱۹-۰۷-۱۰_۱۱-۳۷-۲۸

ایستاده از راست: احد شیخ‌لاری، ناصر فراستی، اکبر ذوالمجیدیان، کریم باقری، علیرضا نیک‌مهر و کریم قاسمی

نشسته از راست: غلامحسین دین‌محمدی، جواد شالچی، حسین حسندوخت، سیروس دین‌محمدی و محمود صادقی

هدایت این تیم را واسیلی گوجای رومانیایی بر عهده داشت.

در آن زمان لیگ آزادگان که سطح اول فوتبال ایران محسوب می‌شد به صورت لیگ در دو گروه برگزار می‌شد و در نهایت تیم‌های اول و دوم هر گروه تورنمنتی 4 جانبه برگزار می‌کردند که در نهایت قهرمان مشخص می‌شد.

تراکتورسازی در گروه اول با 21 امتیاز قهرمان شد و به همراه کشاورز راهی دور حذفی شد و در گروه دیگر پرسپولیس (پیروزی) با 18 امتیاز اول شد و به همراه پاس راهی دور حذفی شدند.

تراکتور در مجموع دو دیدار رفت و برگشت با یک شکست 1-0 و یک تساوی 1-1 مقابل پاس تهران از صعود به فینال باز ماند و پیروزی هم با برتری بر کشاورز فینالیست شد. در نهایت در بازی پایانی پیروزی و پاس به تساوی یک - یک رسیدند و پاس در پنالتی به برتری رسید و قهرمان شد.

تراکتورسازی تبریز لیگ برتر فوتبال تراکتور آذربایجان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر