کد خبر: 783242 A

استراماچونی توانمند است اما بستر هم باید برای او فراهم باشد

پیشکسوت تیم استقلال اظهار داشت: استراماچونی مربی جوان و با انرژی هستند و روی کارش تمرکز کرده تا بتواند موفق شود. البته باید ببینیم بستر چقدر فراهم است تا بتواند کار کند.

به گزارش ایلنا، ستار همدانی پیشکسوت تیم استقلال معتقد است جواد زرینچه حالا که سرپرست تیم شده باید تمام توان و تمرکزش را روی کارش بگذارد و دیگر به مربیگری فکر نکند چون کار اجرایی و بحث فنی دو حوزه کاملا مجزا هستند و زرینچه حالا که وارد کار اجرایی شده باید با تمام وجود در خدمت استقلال باشد تا در این مسولیت جدید موفق شود.

در مورد حضور استراماچونی در استقلال چه نظری دارید؟

من جدا از اینکه ایشان چه رزومه‌ای ‌دارد و کجا بوده و در تیم بزرگ اینترمیلان ایتالیا کار کرده نظرم را از بدو ورود او به استقلال می‌گویم. ایشان حدود یک ماه است که به استقلال آمده و نشان داده که مربی آگاه و فهیمی است. همین که سکوت کرده و زیاد در رسانه‌ها نیست و تمرکزش روی کارش است نشان می‌دهد که آدم توانمندی است. آدم‌های تو خالی زیاد حرف می‌زنند اما آدم هایی که پر هستند فقط کار می‌کنند. استراماچونی هم بدون حاشیه فقط کار می‌کند و کاملا روی کارش تمرکز کرده و نظم و انضباط را در تیم حاکم کرده است. ایشان مربی جوان و با انرژی هستند و روی کارش تمرکز کرده تا بتواند موفق شود. البته باید ببینیم بستر چقدر فراهم است تا بتواند کار کند.

استراماچونی را گزینه مناسبی برای هدایت استقلال می‌دانید؟

بله، چرا که نه اما بستر چقدر فراهم باشد و چقدر او را حمایت کنیم مهم است. ایشان نشان داده توانمند است اما باید ببینیم مدیریت باشگاه چقدر به ایشان کمک می‌کند. باید لیگ شروع شود تا عملکرد تیم را ببینیم وبعد صحبت کنیم اما رفتار استراماچونی کاملا حرفه‌ای ‌است.

با جدایی مهدی رحمتی استقلال درون دروازه دچار مشکل نخواهد شد؟

به هر حال آن چیزی که می‌ماند استقلال و هوادارانش هستند. از رحمتی بزرگترها هم به استقلال آمدند و رفتند. مرحوم ناصر خان هم از استقلال رفت و استقلال و هوادارانش همیشه ماندگار هستند. الان حسینی می‌تواند قابلیت هایش را بهتر نشان بدهد و با اعتماد به نفس بیشتری بازی کند اما استقلال یک گلر خوب و آماده دیگر هم می‌خواهد.

جواد زرینچه سرپرست استقلال شد. در مورد حضور ایشان در تیم چه نظری دارید؟

به هر حال آقای زرینچه برای استقلال زحمات زیادی کشیده وکسی نمی‌تواند منکر زحماتش شود. حالا یک سری اختلاف سلیقه‌ها در گذشته بوده که نباید به آن فکر کنیم و باید به فکر آینده استقلال باشیم. جواد در تیم زحمت کشیده و کاپیتان استقلال بوده اما در بحث سرپرستی تجربه‌ای ‌ندارد و مثل هندوانه در بسته می‌ماند و ببینیم می‌تواند توانایی هایش را نشان بدهد یاخیر 

حضور مربیانی مثل کالدرون، دنیزلی، استراماچونی و اسکوچیچ از فرهنگ‌های مختلف در لیگ ما چه کمکی به فوتبال ما می‌کند؟

اگر ما از مربیانی که کار بلد و صاحب سبک هستند و جایگاه خوبی در فوتبال دنیا دارند و به لحاظ فنی هم بالا هستند،استفاده کنیم صد در صد به فوتبال ما کمک خواهند کرد. حضور این مربیان به لحاظ فنی و انگیزشی برای لیگ ما خوب است و می‌توانیم ارتباط خوبی با سطح اول فوتبال دنیا برقرار کنیم ضمن اینکه با توجه به اینکه تبلیغات منفی علیه ما می‌شود حضور این مربیان در ایران نشان می‌دهد که چنین چیزی نیست و کمک خوبی به مملکت ما می‌کند و به لحاظ فنی هم به فوتبال ما کمک می‌کند چون مربیان بزرگی هستند و در بحث دانش افزایی هم برای مربیان ما خوب هستند و می‌توانیم از وجودشان استفاده کنیم.

امسال از استقلال انتظار قهرمانی دارید؟

صد در صد انتظار داریم. این استقلال دیگر باید قهرمان شود و هیچ راهی ندارد. در چند سال اخیر استقلال درگیر حاشیه بود و از اهدافش دور شده بود اما الان بستر کاملا فراهم است. پارسال در مورد قهرمانی استقلال هیچ نظری نداشتم چون مدیریت عوض شده بود و مشکلات زیاد بود الان مدیریت یک سال بوده و خودشان تیم را بسته‌اند و مردم انتظار دارند که استقلال قهرمان شود و دل هواداران را شاد کند. الان نمی‌شود در مورد تیم‌های دیگر صحبت کرد چون تغییرات داشته‌اند اما در مورد استقلال انتظار ما صد در صد قهرمانی است. امسال مدیریت باشگاه ثبات داشته و همه چیز دست خودشان بوده و دیگر هیچ بهانه‌ای ‌برای عدم موفقیت ندارند.

استقلال ستار همدانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر