کد خبر: 782662 A

امیدوار کننده از اردوگاه آبی

استقلال جزو اولین تیم‌هایی بود که تمریناتش را شروع کرد و استراماچونی هم خیلی زود به گروه اضافه شد.

به گزارش ایلنا، استقلال به عنوان یکی از محبوب‌ترین تیم‌های ایران شش فصل است که از کسب عنوان قهرمانی لیگ برتر محروم بوده و این مساله، طرفداران تیم را به شدت آزرده‌خاطر کرده است. آبی‌ها برای فصل جدید سراغ آندرا استراماچونی رفته‌اند و سرمربی پیشین اینترمیلان ایتالیا را روی نیمکت‌شان نشانده‌اند. در حال حاضر چیزی حدود 10 روز است که استراماچونی تمرینات استقلال را زیر نظر گرفته است. مسلما بنا نیست در این مدت کوتاه کشف و شهود خاصی در مورد کیفیت مربی ایتالیایی به وجود آمده باشد، اما به طور کلی از همین حالا در مورد استقلال مدل لیگ نوزدهم، بیم و امیدهای زیادی وجود دارد.

مهم‌ترین نکته در مورد استقلال این است که این تیم امسال برخلاف چند سال گذشته تمریناتش را زودتر شروع کرد. حتما به یاد دارید که فصل قبل سرمربی وقت استقلال یعنی وینفرد شفر به دلیل تحلیل تلویزیونی مسابقات جام‌جهانی در کشورش دیر به ایران آمد. امسال اما استقلال جزو اولین تیم‌هایی بود که تمریناتش را شروع کرد و استراماچونی هم خیلی زود به گروه اضافه شد.

به علاوه به اذعان بسیاری از بازیکنان استقلال، طی فصول گذشته یکی از مشکلات مهم این تیم عدم انجام تمرینات مناسب بدنسازی بوده است. آن‌ها هر سال مشکلاتی در این مسیر داشتند، اما حالا بدنسازی به نام مارکو کاسر همراه با استراماچونی وارد ایران شده که فعلا از کیفیت کار او تعریف‌های زیادی به گوش می‌رسد.

طی چند فصل گذشته بدن استقلالی‌ها در کوران مسابقات افت می‌کرد، اما آن‌ها امیدوارند در لیگ نوزدهم شرایط متفاوتی را تجربه کنند. همچنین استقلالی‌ها خوش‌شانس بودند که امسال عمده حاشیه‌های تابستانی متوجه رقیب سنتی شد و خودشان توانستند در آرامش به تمرین بپردازند. پرسپولیس که در چند سال گذشته به لطف حضور برانکو طعم آرامش را چشیده بود، امسال «تیتر یک» طولانی همه رسانه‌ها بود و تنش‌ها را معطوف به خودش کرد. در مورد خود استراماچونی، وجه مشترک توصیف‌ها مربوط به جدیت بسیار زیاد اوست؛ طوری که از همین الان لقب «مردی که نمی‌خندد» را به این مربی داده‌اند. او مصاحبه نمی‌کند، سراغ شوخی با کسی نمی‌رود و فقط دنبال تمرین دادن تیم است.

از این نظر می‌توان مربی ایتالیایی را نقطه مقابل وینفرد شفر دانست که مدام دنبال جنبه‌های حاشیه‌ای کار مثل شال تکان دادن و مصاحبه و بگو و بخند بود. به علاوه مربی ایتالیایی استقلال که در استفاده از جوانان شهرت دارد، طی همین مدت کوتاه فضای خوبی به جوانان استقلال داده و باعث شده آن‌ها مرتبا از تغییرات کادرفنی ابراز رضایت کنند.

استقلال استراماچونی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر