کد خبر: 782288 A

در فاصله 25 روز تا شروع لیگ برتر؛

تیمی که در حال حاضر در اختیار دنیزلی است در برخی پست‌ها نیاز مبرم به جذب بازیکن دارد.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، اواخر فصل گذشته بود که محمدرضا زنوزی، مالک باشگاه تراکتور طی صحبت‌هایی به هوادارانش وعده داد که تیم کهکشانی اصلی را فصل آینده خواهند دید و امسال برنامه‌ای برای قهرمانی در لیگ نداشتند.

تراکتور فصل گذشته در حالیکه تا مدت‌ها درگیر انتقال امتیاز بود و کارش را دیر شروع کرد ولی فعال‌ترین تیم نقل و انتقالات بود و ستارگان زیادی جذب کرد که از همان ابتدا از این تیم به عنوان مدعی عنوان قهرمانی یاد می‌شد و حتی تا یک قدمی رسیدن به آن پیشرفت ولی حواشی خود ساخته در 5 هفته پایانی باعث شد این تیم نه تنها از کورس قهرمانی خارج شده که حتی در کسب سهمیه آسیایی هم ناکام بماند.

با این وجود دل هواداران تراکتور به وعده مالک متمول خوش بود و منتظر ترکاندن بمب‌های تابستانی بودند ولی حالا با وجود گذشت نزدیک به دو ماه از پایان لیگ هنوز خرید پر سرو صدایی از این تیم ندیدیم و شاید بتوان گفت شناخته‌شده ترین بازیکنانی که جذب سرخ‌های تبریزی شدند رشید مظاهری و محمدرضا خانزاده ملی‌پوش هستند. این در حالیست که تراکتور در برخی از پست‌های حساس بازیکن از دست داده و هنوز جایگزینی برایشان به خدمت نگرفته است.

به بررسی وضعیت سرخ‌های تبریز در پست‌های مختلف:

دروازه‌بان:

تراکتورسازی 5 هفته پایانی فصل گذشته را به خاطر نداشتن دروازه‌بان از دست داد. حواشی ایجاد شده برای محسن فروزان و کنار گذاشتن او از ترکیب باعث شد اخباری پس از حدود یک سال و نیم دوری از میادین و عملکرد ضعیف در آخرین دیدارهای خود در ترکیب سایپا به ترکیب اصلی برسد و اشتباهات سریالی او یکی از عوامل اصلی نتیجه نگرفتن در بازی‌های پایانی بود. در حالیکه تراکتورسازان بازی‌های خوبی با هدایت لیکنز انجام می‌دادند ولی این نقطه ضعف آنها را از جمع 4 تیم بالای جدول خارج کرد و در نبرد سهمیه شکست خوردند.

بدین ترتیب مشخص بود که اولویت تراکتور برای پنجره تابستانی جذب یک گلر است و رشید مظاهری به این تیم پیوست و به نظر می‌رسد خیال تراکتور از این پست راحت باشد ولی هنوز جانشین مطمئنی برای او روی نیمکت وجود ندارد و اگر مصدومیت یا محرومیتی برای رشید اتفاق بیافتد مشخص نیست که بشود روی اخباری حساب کرد. با این وجود در این پست خیلی نمی‌توان اوضاع تراکتور را بد دانست.

 

دفاع میانی:

تراکتور نسبت به فصل گذشته مهدیزاده، عبدالله‌زاده و محمد طیبی را از دست داده و صحبت از لژیونر شدن ایمان سلیمی هم هست که تا کنون اتفاق نیفتاده است. از طرفی آنها محمدرضا خانزاده و مسیح زاهدی را جذب کردند که می‌تواند تا حد زیادی خیالشان را از پست دفاع وسط راحت کند ولی جذب یک بازیکن دیگر در این پست برای تیم دنیزلی می‌تواند مفید باشد.

 

دفاع چپ:

خیال تراکتورسازی در این پست با وجود احسان حاج‌صفی راحت بود و بازگشت محمد مسلمی‌پور هم اوضاع خوبی برایشان روی نیمکت رقم می‌زد ولی این باشگاه در اقدامی عجیب یک سهمیه لیگ برتری خود را صرف خرید میثم تیموری کرد که فصل گذشته اغلب نیمکت نشین بود کرد. در حالیکه اگر هم تراکتور در پست دفاع چپ نیاز به نیمکت قوی داشت می‌توانست قرارداد رضا شربتی را تمدید کند. به هر صورت اوضاع تراکتور در دفاع چپ خوب است.

 

دفاع راست:

جایی که فصل گذشته نقطه قوت تراکتوری‌ها بود حالا می‌تواند پاشنه آشیل آنها باشد. با جدایی دانیال اسماعیلی‌فر تنها گزینه تراکتور در این پست احمد موسوی است که او هم بیشتر یک بازیکن رو به جلو و مناسب‌تر به عنوان هافبک یا وینگر است. حتی دفاع راست تراکتور را با موسوی بیمه بدانیم بازهم هیچ گزینه‌ تعویضی در این پست وجود ندارد و اگر مصدومیت یا محرومیتی برای این بازیکن پیش بیاید معلوم نیست دنیزلی باید چکار کند.

 

هافبک دفاعی:

یکی دیگر از نقاطی که تراکتور در آن نیاز به جذب بازیکن دارد هافبک دفاعی است. تراکتورسازی فصل گذشته در این پست علاوه بر اکبر ایمانی، مهدی مهدی‌پور، علی طاهران، علیرضا نقی‌زاده و کوین کنستانت را در اختیار داشت که تمام این نفرات جدا شدند. تراکتور سعید مهری جوان را هم جذب کرده که تجربه لازم را برای این پست حساس ندارد و باید کم کم به ترکیب اضافه شود.

 

هافبک هجومی

نیاز به بازیکن در این پست بر اساس تفکرات دنیزلی و سیستمی که به کار می‌گیرد خواهد بود ولی او در پاس و پرسپولیس عمدتاً 2-4-4 بازی می‌کرد که شامل یک هافبک دفاعی و 3 هافبک رو به جلو می‌‌شود. در این پست سوگیتا، دژاگه و شجاعی حضور دارند و تیکدری جوان هم جذب شده و از طرفی احسان پهلوان از جمع تراکتورسازان جدا شده است. علیرضا نقی‌زاده هم قابلیت بازی در این پست را داشت که او به سپاهان پیوست. در این پست ترکیب اصلی تراکتورسازان تکمیل است ولی شاید برای نیمکت بهتر باید حداقل یک بازیکن جذب شود.

 

خط حمله

مشکل اصلی تراکتور در حال حاضر این پست است. اروین و استوکس با وجود داشتن قرارداد در تمرینات حاضر نمی‌شوند و به نظر می‌رسد باشگاه هم از بازگشت آنها نا امید شده است. در حال حاضر ساسان انصاری تنها مهره قابل اتکای دنیزلی در خط حمله است و البته محمدرضا آزادی جوان هم حضور دارد ولی تراکتوری‌ها حداقل 2 بازیکن در این پست لازم دارند.

 

جمع بندی

در فاصله 25 روز مانده تا شروع لیگ برتر تراکتور بین 4 تا 7 بازیکن دیگر برای تکمیل تیمش نیاز دارد و باید دید در فرصت باقی‌ مانده چه بازیکنانی جذب سرخپوشان تبریزی می‌شوند. جذب بازیکن در پست دفاع راست، هافبک دفاعی و خط حمله برای این تیم ضروری است.

Screenshot_2019-07-07 Football Formation Creator - Make Your Team and Share Tactics(1)

تراکتورسازی تبریز لیگ برتر فوتبال
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر