کد خبر: 782190 A

رئیس کمیته آموزش فدراسیون گفت فوتبال: اینکه کادر فنی و مربیان تیم های ملی به این نتیجه رسیده اند که از هر رده باید دو تیم ملی داشت، جای خوشحالی دارد.

به گزارش ایلنا،میرشاد ماجدی، رئیس کمیته آموزش گفت: اینکه کادر فنی و مربیان تیم های ملی به این نتیجه رسیده اند که از هر رده باید دو تیم ملی داشت، جای خوشحالی دارد چرا که فوتبال با چنین تفکری در مسیر رشد قرار می گیرند.

وی در ادامه بیان کرد: تورنمنت‌های مختلف برای تیم های ملی در هر رده ای باعث می شود تا بازیکنان در شرایط مسابقه قرار بگیرند. ارزیابی شوند. توانایی ملی پوشان از سوی کادر فنی ارزیابی شود و در نهایت سرمربی و کادر تیم شناخت خوبی از ملی پوشان به دست خواهند آورد.

ماجدی ادامه داد:  هر زمان که توانستیم به جای یک تیم ملی، دو تیم ملی داشته باشیم  بدون شک موفق خواهیم بود. امسال یکی از آن سالهاست و مربیان به این باور رسیدند که بیش از 20 بازیکن لیاقت و توانایی این را دارند که لباس تیم ملی را بر تن کنند. توانایی کار مربیان در سطح کشور با حضور این بازیکنان مشخص می شود.

وی گفت: دو تیم متفاوت به تورنمنت چین و مسابقات کافا اعزام می شوند و همین امر باعث می شود تا کادر تیم ملی به شناخت دقیق و بالایی از بازیکنان برسند. بازیکن در تمرین کردن فوتبالیست نمی شود بلکه در مسابقات مختلف می تواند یک فوتبالیست خوب شود. پس از دو تورنمنت فوق ،  خروجی این دو تیم یک تیم کامل خواهد شد.

ماجدی در پایان گفت: بازیکنان رده های پایه در لیگ های برتر و یک بازی نمی کنند و نیاز دارند در تورنمنت ها و بازیهای دوستانه شرکت کنند که خوشبختانه فدراسیون فوتبال با تلاش و حمایت از تیم های پایه شرایط را برای ملی پوشان فراهم می کند.

 

میرشاد ماجدی کمیته آموزش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر