کد خبر: 781896 A

رییس جهانی ورزش کارگری عذرخواهی کرد

یکی از مسئولان مسابقات جهانی کارگری در اسپانیا به خاطر دست ندادن دختر جودوکار ایرانی قهر کرد!

به گزارش خبرنگار ایلنا،

مسابقات جهانی کارگری این روزها در اسپانیا در حال برگزاری است و ورزشکاران زیادی از ایران هم در این رقابت ها حاضر هستند. در این میان مراسم اهدای مدال آزیتا شکاری، جودوکار وزن ۵۷- کیلوگرم ایران که به مقام سوم رسیده بود، با حاشیه هایی مواجه شد.


در جریان این مراسم زمانی که مسئول مسن برگزاری مسابقات، مدال آزیتا شکاری را به او اهدا کرد، دست خود را جلو آورد تا با او دست بدهد اما ملی پوش جودوی بانوان کارگران از دست دادن امتناع کرد. این مسئول که با فرهنگ ایرانی ها آشنایی نداشت، تصور کرد جودوکار ایرانی با این کار به او توهین کرده و به همین دلیل مراسم را به حالت قهر ترک کرد!


مسئولان کاروان ایران سعی کردند این مساله را به رییس برگزاری مسابقات توضیح بدهند. این فرد هم بعد از چند دقیقه قهر کردن بالاخره راضی شد که به پای سکو بازگردد. البته در این میان مسئولان ایرانی هم تهدید کردند با ادامه این رفتارها سالن را ترک خواهند کرد، اما در نهایت همه چیز ختم به خیر شد.


بعد از اتفاقات روز گذشته، امروز رییس فدراسیون جهانی ورزش های کارگری از واکنش نامناسب رییس انجمن جهانی جودو در هنگام اهدا مدال و دست ندادن بانوی مسلمان ایرانی با وی بدلیل اعتقادات دینی عذرخواهی کرد و قول پیگیری شایسته این موضوع را داد.


آزیتا شکاری نیز بعد از این اتفاقات در گفت و گویی اظهار داشت: حتی اگر قرار بود مدالم را ندهند، حاضر نبودم که با آن مسئول دست بدهم.

استقلال پرسپولیس علی اکبر طاهری مهدی محمد نبی حمیدرضا گرشاسبی ایرج عرب 180 پرونده پرسپولیس در فیفا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر