کد خبر: 781872 A

این هفته؛

رامین طباطبایی حضور کاپ جام جهانی بسکتبال در ایران را فرصتی مغتنم برای شناساندن ایران به اقصی نقاط جهان بر شمرد و تصریح کرد: از روند گردش این کاپ در کشورهای مختلف کلیپ‌های متنوعی تهیه می شود و در رسانه های بین المللی منتشر خواهد شد.

به گزارش ایلنا، رییس فدراسیون بسکتبال در گفت و گو با پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان گفت: بر اساس برنامه ریزی‌های فیبا مقرر شده است، کاپ مسابقات جام جهانی 2019 پیش از برگزاری رقابت ها، یک روز مهمان چند کشور راه یافته به این آوردگاه بزرگ باشد، تصریح کرد: برای نخستین بار، پنج شنبه 20 تیر ماه این کاپ میهمان کشورمان ایران خواهد بود.

رئیس فدراسیون بسکتبال میزبانی از این کاپ را به لحاظ معنوی و مادی ارزشمند دانست و گفت: فدراسیون در تلاش است تا مطابق پروتکل فدراسیون جهانی این کاپ را در مکان هایی به نمایش عمومی بگذارد که نماد های اصلی کشور عزیزمان است.

وی با اشاره به اینکه خانواده بسکتبال کشورمان برای برگزار کردن مراسم استقبال و میزبانی از کاپ جام جهانی برنامه‌های ویژه‌ای تدارک دیده‌اند گفت: یکی از مهم ترین برنامه ها حضور مسئولان فدراسیون جهانی بسکتبال به همراه کاپ جام جهانی در موزه المپیک ایران است که در این فرصت 24 ساعته انجام خواهد شد.

وی با اعلام اینکه برج آزادی و برج میلاد از سایر مکان هایی است که برای رونمایی از این کاپ انتخاب شده است گفت: با توجه به شعار این دوره از مسابقات که " حمایت از کودکان مبتلا به سرطان " است مسابقه نمادین بسکتبال در رده نونهالان  برای حمایت از این کودکان  در سالن بسکتبال آزادی برگزار خواهد شد.

فدراسیون بسکتبال رامین طباطبایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر