کد خبر: 781846 A

یک ماه مانده با آغاز لیگ

از شروع نقل‌وانتقالات مهم‌ترین دغدغه آبی‌ها حفظ پاتوسی است.

به گزارش ایلنا،در فاصله کمتر از یک ماه مانده به شروع فصل جدید لیگ برتر، هنوز تکلیف چند ستاره استقلال مشخص نشده است. در لیست بازیکنان بلاتکلیف آبی‌ها، پاتوسی حضور دارد. بازیکنی که با ترک استقلال، استراماچونی را برای پیدا کردن جانشین او دچار مشکل می‌کند. مدیران این تیم برای جای خالی پژمان منتظری با سیاوش یزدانی قرارداد بستند و مسعود ریگی را هم به عنوان آلترناتیو علی کریمی و روزبه چشمی خریدند.

آیاندا پاتوسی

از شروع نقل‌وانتقالات مهم‌ترین دغدغه آبی‌ها حفظ پاتوسی بود. استقلال در صورت از دست دادن پاتوسی، کار سختی برای پیدا کردن جانشین او دارد. به خصوص اینکه آرایش محبوب استراماچونی 1-3-2-4 است و در صورتی که بخواهد این ترکیب را در استقلال هم پیاده کند، شاید برای انتخاب جانشین پاتوسی به مشکل بخورد. در ترکیب استقلال، داریوش شجاعیان توانایی بازی در پست پاتوسی را دارد و در غیر این صورت شاید سرمربی ایتالیایی استقلال تصمیم بگیرد در آن پست از مهاجم سایه استفاده کند. روح‌ا... باقری و مرتضی تبریزی توانایی بازی به عنوان مهاجم سایه را دارند.

پژمان منتظری

استقلال برای اینکه با از دست دادن منتظری به مشکل برنخورد، خیلی زود با دفاع فصل قبل سپاهان قرارداد بست. سیاوش یزدانی خریدی بود که احتمالا قرار است جای خالی پژمان منتظری را پر کند. هر چند که پژمان توانایی بازی در سمت راست دفاع را هم داشت و با رفتن خسرو حیدری و فرشاد محمدی‌مهر می‌توانست این فصل در این پست هم به کمک تیمش برود، ولی سیاوش یزدانی فقط در دفاع میانی بازی می‌کند و مدیران این تیم احتمالا یک دفاع راست دیگر هم به سبد خریدشان اضافه می‌کنند.

علی کریمی و روزبه چشمی

دو هافبک دفاعی فصل قبل استقلال هم هنوز با این تیم توافق نکردند. البته مدیران این تیم خیلی زود با مسعود ریگی قرارداد بستند تا دست‌شان در این پست خالی نماند. البته با توجه به مصدومیت فرشید باقری، آبی‌ها نیاز به یک مکمل در کنار ریگی دارند.

طارق همام

خطوط تهاجمی استقلال به قدری با ترافیک بازیکن مواجه شده که با جدایی طارق هم برای این تیم مشکلی پیش نیاید. فرشید اسماعیلی، داریوش شجاعیان، محسن کریمی و مرتضی تبریزی بازیکنانی هم‌سطح با طارق همام هستند که می‌توانند جای خالی او را پر کنند.

 

 

استقلال استراماچونی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر