کد خبر: 781717 A

مهاجم جدید استقلال تهران مورد تایید کادرفنی قرار گرفته و به زودی به هواداران معرفی خواهد شد.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، شیخ دیاباته، مهاجم اهل مالی که روز گذشته شایعات فراوانی پیرامون حضورش در استقلال تهران شکل گرفته بود، گزینه جدی کادرفنی استقلال و مورد تایید آندره آ استراماچونی است.

این مهاجم 31 ساله که سابقه حضور در تیم بوردو و متس فرانسه را در کارنامه دارد قرار است روز دوشنبه در تست پزشکی شرکت کند تا اگر مشکل خاصی نداشته باشد برای مذاکره و عقد قرارداد اقدام کند.

پیشنهادی که باشگاه استقلال به بازیکن فصل گذشته الامارات ارائه کرده است شامل همکاری دو ساله است. ارزش فعلی این مهاجم در سایت معتبر ترانسفر مارکت 3 میلیون یورو است. ارزش قرارداد گذشته او 4 میلیون یورو بود. دیاباته در حال حاضر بازیکن آزاد است و با هیچ تیمی قرارداد ندارد.

آشنایی با دیاباته

دیاباته 194 سانتی متری در آکادمی بوردو رشد کرده و عضو تیم جوانان این باشگاه فرانسوی بود، فوتبال حرفه‌ای خود را سال 2008 در تیم بزرگسالان همین باشگاه در فرانسه آغاز کرد. او تا سال 2016 موفق شد 50 گل در 127 بازی برای بوردو به ثمر برساند. البته او طی 8 سالی که تحت قرارداد بوردو بود، دوبار به عنوان بازیکن قرضی به تیم‌های آجاکسیو ونانسی رفت که در تیم اول 30 بازی انجام داد و 14 گل زد. برای نانسی فقط 2 بار به زمین رفت و موفق به گلزنی نشد.

او در سال 2016 از بوردو فرانسه به عثمانلی اسپور ترکیه پیوست اما در 8 بازی گلی به ثمر نرساند. دیابته با انتقال قرضی از عثمانلی در سال 2017 به متز بازگشت. او شرایط ایده آلی را تجربه کرد و در 14 مسابقه 8 گل به ثمر رساند. بعد از یک فصل، دیاباته با قراردادی قرضی از متز جدا شد و به بنونتو رفت و در 11 بازی 8 گل برای بنونتو به ثمر رساند. پس از اتمام نیم فصل اول نخست او سر از حاشیه خلیج فارس درآورد.

مهاجم الامارات در ادامه سال گذشته بازهم عملکرد خوبی در لیگ امارات داشت و در 9 بازی، 6 گل زد تا آماده انتقال جدیدی شود. به رغم درخشش در امارات او به عثمانلی بازنگشت و حالا آماده است تا به استقلال بپیوندد.

استقلال تهران شیخ دیاباته
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر