سرخط خبرها:
کد خبر: 781210 A

اگر قهرمان نمی شویم حداقل خوب بازی کنیم

کاپیتان سابق استقلال معتقد است هیچ چیزی مهم تر از خوشحالی هواداران نیست

به گزارش ایلنا، شاهین بیانی کاپیتان سابق استقلال معتقد است استراماچونی اگر بتواند کاری کند که هواداران این تیم روی سکوها خوشحال باشند ارزش چنین قرارداد سنگینی را دارد چرا که هیچ چیزی مهم تر از خوشحالی هواداران نیست، هوادارانی که چند سال است جام نگرفته اند و رنجیده خاطر هستند و دوست دارند در این فصل یک تیم هجومی را شاهد باشند که فوتبال زیبایی بازی کند و نتایج خوبی به دست بیاورد.

در مورد حضور استراماچونی در استقلال چه نظری دارید؟

باید کار او را در زمین ببینیم اما یک مربی اروپایی به استقلال آمده و باید به فال نیک بگیریم چون اتفاق خوبی است. البته ایشان از استقلال و فوتبال ما شناخت ندارد و زمان می برد تا شناخت پیدا کند. هواداران باید صبر داشته باشند تا او با فوتبال ما آشنا شود. امیدوارم این زمان برای شناخت از استقلال و فوتبال ایران کوتاه باشد. مهم ترین مساله ابزار است و امیدوارم بازیکنانی در اختیارش بگذارند تا بتواند سیستم و تاکتیک مورد نظرش را در تیم اجرا کند که تا الان فکر می کنم اسکلت تیم را نتوانسته ایم حفظ کنیم. استقلال سال سختی دارد و هر چه سریعتر این مربی با استقلال آشنا شود و بازیکنان را بشناسد راحت تر می تواند کار کند.

استراماچونی را گزینه مناسبی برای هدایت استقلال می دانید؟

در این شرایط هر مربی که با دانش باشد و بتواند به استقلال کمک کند گزینه خوبی است. هواداران ما چند سال است جام نگرفته اند و با این مربی باید صبر و تحمل بیشتری داشته باشند چون زمان می برد تا با فوتبال ما آشنا شود. ایشان در اولین مصاحبه مطبوعاتی اش گفت از من قهرمانی نخواهید و نشان می دهد که مربی باهوشی است و هواداران هم تحمل کنند. یک سری تمرینات جدید به تیم اضافه شده که آن را به فال نیک می گیریم. این مربی با شفر خیلی فرق دارد، شفر سن بالایی داشت و انگیزه نداشت اما ایشان انگیزه خیلی بالاتری نسبت به شفر داشت. استراماچونی جوان است و در تمرینات پا به پای بازیکنان تیم کار می کند که خیلی مهم است. من در جوانی در استقلال با مربی آلمانی کار کردم و یک فوتبال هجومی را به استقلال آورد و نتایج خیلی خوبی گرفتیم و امیدوارم این اتفاق الان هم بیفتد و فوتبال هجومی از استقلال ببینیم.

در این شرایط سخت اقتصادی استخدام مربی گران قیمتی مثل استراماچونی به صلاح بود؟

اگر این مربی بتواند به تیم کمک کند و هواداران استقلال را خوشحال کند هیچ مشکلی ندارد چون ارزش هواداران استقلال بیشتر از پولها است. قبلا هم ما این پولها را پرداخت کرده ایم و کادر فنی قبلی هم پول زیادی گرفت اما از او استفاده نکردیم و استراماچونی اگر بتواند هواداران را روی سکوها خوشحال کند اصلا پول زیادی نیست.

در مورد جدایی مهدی رحمتی از استقلال چه صحبتی دارید؟

در درجه اول باید بگویم به خاطر زحماتی که آقای رحمتی در این سالها برای استقلال کشید از او تشکر می کنم چون افتخاراتی را برای استقلال کسب کرد. رحمتی خیلی باهوش است که این تصمیم را گرفت چون بهتر از هر کسی می دانست که دیگر نمی تواند به تیم کمک کند و تصمیم گرفت که جای دیگری به فوتبالش ادامه بدهد و استقلال هم لطمه نخورد. برای رحمتی در تیم جدیدش آرزوی موفقیت می کنم.

جدایی رحمتی استقلال را درون دروازه دچار مشکل نمی کند؟

آن چیزی که تجربه دارم این است که ما در استقلال همیشه دو تا گلر در حد ملی داشته ایم. صد در صد غلامپور می داند یک گلر سطح بالا باید در کنار حسینی قرار بگیرد و فکر می کنم مشکلی نداشته باشیم. امیدوارم حسینی با رفتن رحمتی از نظر فکری راحت تر کار کند و خیلی بهتر از قبل کار کند و برای استقلال افتخار آفرینی کند.

در مورد بازیکنان جدیدی که استقلال جذب کرده چه نظری دارید؟

بهترین بازیکنان تیم های دیگر به استقلال می آیند اما در گذشته هم دیده ایم که گاهی اوقات جواب نداده اند مثل بختیار رحمانی که نیم فصل در استقلال بود و ناموفق بود یا بیت سعید که در فولاد خیلی خوب بود اما نتوانست در استقلال خوب کار کند. استقلال تیم بزرگی است و سخت است که بازیکن سریع خودش را با این تیم وفق دهد. تمام جوانهایی که از تیم های پایه استقلال به تیم بزرگسالان می آیند خیلی راحت تر می توانند رشد کنند مثل مجید حسینی که به تیم ملی رفت و جام جهانی رفت و ترانسفر هم شد. امیدوارم این بازیکنان سریعتر خودشان را با شرایط استقلال وفق بدهند و بتوانند کارآیی خوبی در این تیم داشته باشند.

امسال از استقلال توقع قهرمانی دارید؟

من حرفم بحث هواداران است. هواداران همیشه از تیم استقلال توقع قهرمانی دارند و چند سال است که تیم قهرمان نشده است و طرفداران رنجیده خاطر هستند و الان انتظار می رود که اگر قهرمان نمی شویم بازی هجومی و تماشاگرپسندی را به نمایش بگذاریم تا هواداران لذت ببرند. وقتی در اول فصل استقلال از 6 تا بازی 4 تا را می بازد برای ما فاجعه است و انتظار داریم بازی خوبی از تیم ببینیم. زمان ما 42 تا بازی بدون باخت داشتیم که یک رکورد است و افتخار بزرگی بود و مردم به دلیل همین افتخارات انتظار بازی خوب از تیم دارند.ضمنا ایتالیا همیشه بهترین سصیستم های دفاعی را در دنیا داشته و امیدوارم ایشان ساختار دفاعی محکمی در تیم ایجاد کند که هر لحظه تن و بدن مان نلرزد و با هر توپی که روی دروازه بیاید نگران گل خوردن تیم باشیم.

در مورد حضور کالدرون در پرسپولیس چه نظری دارید؟

شناخت کافی از ایشان ندارم اما رزومه دارد و باید او هم با پرسپولیس آشنا شود و شناخت پیدا کند تا موفق شود. کالدرون اصلا با برانکو قابل مقایسه نیست چون برانکو از فوتبال ما شناخت داشت و به پرسپولیس آمد و موفق شد و قهرمانی های متوالی به دست آورد. این قهرمانی ها به خاطر برانکو بود چون سالها در فوتبال ما بود و شناخت کامل داشت و پرسپولیس دیگر به راحتی زمان برانکو نمی تواند قهرمان شود و این مساله لیگ ما را جذاب تر خواهد کرد.

 

 

استقلال شاهین بیانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر