کد خبر: 781161 A

مالک باشگاه شهر خودرو در خصوص وضعیت تیم فوتبال این باشگاه صحبت کرد.

به گزارش ایلنا، تیم فوتبال شهر خودروی خراسان که قبلا با نام "پدیده" در رقابت‌های لیگ برتر به میدان می‌رفت، همواره طی سال های گذشته با مشکلات مالی زیادی رو به رو بود و هیچگاه نتوانست با خیال راحت و بدون مشکلات رقابت‌های لیگ برتر را پشت سر بگذارد. هر چند در این مدت تجربیات خوبی نیز کسب کرده است اما سال گذشته از یک طرف مطالبات بازیکنان پرداخت نشده بود و از طرف دیگر باز هم حرف از کسر امتیاز این تیم بود که تاثیرات این دو موضوع خیلی زود خودش را نشان داد و پدیده صدر جدول را از دست داد. در این بین موضوع واگذاری پدیده به مالک جدید مطرح شد که با کش و قوس‌های فراوان تیم پدیده به مجموعه شهر خودرو واگذار شد تا این تیم را از بحران نجات داد. شرایط به گونه‌ای پیش رفت که الان این تیم هواداران زیادی دارد و جزو نماینده استان در لیگ آسیا نیز محسوب می‌شود. تیم شهر خودرو این روز‌ها تمرینات خود را برای فصل جدید آغاز کرده است و با حضور یحیی گل محمدی و جذب سید مهدی رحمتی می‌توان شاهد روزهای خوبی برای فوتبال استان بود. فرهاد حمیداوی مالک باشگاه در صحبت‌های خود معتقد است که برنامه‌های زیادی برای آینده باشگاه به ویژه در رده‌های پایه دارد و این قول را داد که انشاءالله باشگاه در سال 1401 خودکفا شود و بازیکن به دیگر استان‌ها صادر کند. در ادامه ماحصل گفت و گو با فرهاد حمیداوی تقدیم علاقه مندان می‌شود:

 

* وضعیت مالکیت

انتقال مالکیت باشگاه خوشبختانه انجام و 100 درصد به نام ما شده است.البته بحث روال اداری آن برای انتقال در حال انجام است و هیچ مشکلی در این زمینه وجود ندارد. البته ما این آمادگی را داریم که هر زمانی استان بخواهد، تیم را کمتر از یک ساعت واگذار کنیم. اگر روزی بگویند برویم ، من تیم را واگذار می کنم و می روم. هزینه هایی را که انجام داده ام پرداخت کنند ، تیم را واگذار می کنم.اسم تیم هم به نام "شهر خودروی خراسان" تغییر یافته است. حتی نام "خراسان" را هم به شهر خودرو اضافه کرده ایم که بگوییم دلمان با خراسانی ها هم است.

* تغییرات

تاکنون که در باشگاه تغییراتی نداشته ایم و تا اطلاع ثانوی هم قصد چنین کاری نداریم. سال گذشته همه اعلام می کردند که پایان فصل ما تغییرات زیادی می دهیم. ولی این چنین نشد. اعتقاد دارم اگر افراد در باشگاه عملکرد خوبی دارند، چرا تغییر بدهیم.حتی تاکنون یک نفر هم از تهران به مشهد نیاورده ایم. همان نفرات قبلی با باشگاه همکاری می کنند. البته در تیم های پایه باشگاه حتما تغییرات زیادی صورت می گیرد. چون نیاز به تغییر داریم.  

* خودکفا شدن باشگاه

از همان روز اول دنبال تشکیل کمیته اقتصادی بودم. دنبال هیئت مدیره و تشکیلات تیمی نیستم. سعی می کنم روندی را طی کنم که باشگاه در سال های آینده درآمد خودش را تامین کند.ما برنامه های کوتاه مدت و بلند مدت برای باشگاه داریم و به امید خدا اگر اتفاق خاصی نیفتد، باشگاه در 1401 خودکفا می شود. آن موقع اتفاقات خیلی خوبی می افتد.در آن سال عملکرد شهر خودرو مشخص می شود. در اولین اقدام ،  با یک شرکت پوشاک قرارداد بستیم و قرار شد که هزار عدد لباس رایگان در سال اول به ما بدهد.حتی در سال های آینده نیز قرار است کمک های مالی کند.

* توجه به پایه ها

کاری به گذشته وضعیت رده های پایه باشگاه ندارم اما به دنبال این هستیم که تغییرات اساسی در این زمینه داشته باشیم.نگاه ما این است که روزی بتوانیم از خراسان رضوی بازیکن صادر کنیم. بازیکنانی را پرورش خواهیم داد که روزی در تیم بزرگ سالان بتوانند توپ بزنند. به زودی یک تیم استعدادیابی به باشگاه اضافه می شود تلاش می کنیم که از کل کشور نوجوانان و جوانان را شناسایی کنیم و به خدمت بگیریم. باید استعدادها را جمع کنیم و آن ها را پرورش دهیم.

* حاشیه های مهدی رحمتی؟

سید مهدی رحمتی آبرو و اعتبار کشور است و فکر می‌کنم که تعصب زیادی به مشهد و امام رضا(ع) دارد که باعث می شود امسال تمام مشهدی ها به بودن رحمتی و انتخاب گل محمدی افتخار کنند. شاید خیلی ها می‌گویند که رحمتی باعث حاشیه می‌شود اما این موضوع را رد می‌کنم و به جرئت می‌گویم که رحمتی برای ما حاشیه درست نمی‌کند. از طرفی بحث کاپیتان بودن وی مطرح شده است که خود رحمتی نیز از ما درخواست کرد که کاپیتان نباشد، گفتن مبلغ قرارداد رحمتی غیر حرفه‌ای است ، خودش بگوید بهتر است. اعتقاد وافری به رحمتی داشته و دارم و  مطمئن باشید که بهترین دروازه‌بانی را انجام می‌دهد. شک نکنید که امسال بهترین سنگربان شهر خودرو خواهد بود.

* دخالت در حوزه فنی

به هیچ وجه در حوزه فنی ورود نمی‌کنم. حتی این مسئله را هم می‌‌توانید از خود یحیی گل محمدی سوال کنید. به خودم اجازه نمی‌دهم در حوزه فنی ورود کنم. در مدیریت قائل به کار تیمی هستم.  سبک گل محمدی را خیلی دوست دارم و به او احترام می‌گذارم. صفر تا صد مسائل فنی بر عهده گل محمدی است. شاید پیشنهاد دادیم که نظرت راجع به فلان بازیکن چیست ولی نظرمان را تحمیل نکردیم. حتی نگفتیم که این بازیکن را حتما باید جذب کنید. ما اگر به گل محمدی اعتقاد داریم باید در باخت‌ها هم کنارش باشیم. فقط این نباشد که در پیروزی ها کنار تیم باشیم. انشاءالله شاهد باخت نباشیم  اما از همه هواداران توقع داریم، اگر روزی در یک بازی تیم مساوی هم کرد 10 دقیقه تیم را تشویق کنند. من را نه، بلکه تیم شهر خودرو را تشویق کنند. این یعنی که کنار ما هستند. روزی در هامبورگ 11 دقیقه به احترام شماره 11 تیم ،  مهدوی‌کیا را تشویق کردند. دوست دارم این فرهنگ در مشهد هم  نهادینه شود.

* درخواست زمین برای کمپ

پیشنهادهایی از مدیران شهری و مسئولان استانی داشتیم  که به دلیل ایجاد شور و اشتیاق و هیجان ، در دیگر رشته‌های ورزشی هم تیمداری کنیم که پای میز مذاکره هستیم ولی هنوز قطعی نشده است. اگر امکانات بدهند در این زمینه هم ورود می‌کنیم. ما یک سال قبل تقاضاهایی بابت زمین برای ایجاد کمپ دادیم که هنوز عملیاتی نشده است. حتی گفته‌ایم که هزینه زمین را هم می‌دهیم. حالا قرار شده 25 تیرماه زمینی به ما بدهند و ما هم منتظریم تا این وعده برسد. در قراردادی بلند مدت حاضریم  10 برابر مبلغ زمین هزینه کنیم، تعهد می‌دهم که هزینه‌های زیادی انجام دهیم.

* بودجه 40 میلیاردی

سال گذشته حدود 13 میلیارد تومان برای باشگاه هزینه کردیم. امسال بودجه‌ای در حدود 40 میلیارد تومان تعیین کردیم تا بتوانیم برنامه‌های خوبی برای باشگاه داشته باشیم.  از طرفی امسال برنامه خوبی برای هواداران داریم که حتما اطلاع رسانی می‌کنیم. به هر هوادار شماره شناسایی به همراه یک سری امکانات می‌دهیم. از این پس هوادار را با کد شناسایی می‌شناسیم. از طرفی با چند بازیکن برزیلی ، نیجریه‌ای و آمریکای جنوبی مذاکره کرده‌ایم که بستگی دارد آقای گل‌محمدی کدام بازیکن را انتخاب کند. با پریرا هم صحبت کردیم ولی درخواست‌هایش خیلی زیاد بود، اما حتما بازیکن خارجی در اردوها به ما اضافه می‌شود.

 

علی ترابی - روزنامه خراسان

لیگ برتر فوتبال فرهاد حمیداوی شهر خودرو مشهد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر