کد خبر: 781111 A

کریم انصاری‌فرد یک فصل دیگر با ناتینگهام‌فارست قرارداد دارد و برخلاف شایعه‌هایی که درباره جدایی او شنیده می‌شود، هدفش ادامه حضور در چمپیونشیپ است.

به گزارش ایلنا، ابتدای حضور کریم در انگلیس، آیتور کارانکا سکان هدایت ناتینگهام‌فارست را در دست داشت و او بود که انصاری‌فرد را برای حضور در خط حمله این تیم انتخاب کرد. بعد از مدتی، کارانکا جای خود را به مارتین اونیل باتجربه داد، با این هدف که اونیل به واسطه سال‌ها مربیگری در لیگ برتر و باشگاه بزرگی چون استون‌ویلا بتواند فارست را به آرزوی دیرینه خود که همان حضور در سطح نخست فوتبال انگلیس بود برساند.

در زمان مربیگری اونیل، فرصت اندکی در اختیار کریم انصاری‌فرد قرار گرفت تا توانایی‌های خود را اثبات کند. مهاجم 29 ساله تیم ملی اما در همین دقایق کوتاه هم توانست آمار فوق‌العاده‌ای به نام خود ثبت کند و 2 گل حساس نیز به ثمر برساند. گل‌هایی که مقابل هال‌سیتی و کوئینزپارک رنجرز به ثمر رسید تا هواداران ناتینگهام‌فارست بیشتر از قبل به مهاجم ایرانی تیم‌شان دل ببندند.

کریم روی هم 12 بار در ترکیب ناتینگهام‌فارست قرار گرفت و 287 دقیقه در زمین بود. او در این دقایق اندک، یک پنالتی مقابل میدلزبورو گرفت و برابر هال‌سیتی هم یک پاس گل داد. یعنی 4 تأثیر مستقیم روی گل‌های ناتینگهام‌فارست که نشان می‌داد انصاری‌فرد می‌تواند یک مهاجم ثابت در ترکیب تیم انگلیسی باشد.

با ادامه حضور مارتین اونیل اما تصور بر این بود که مثل فصل قبل، فرصت بازی کمتر به کریم انصاری‌فرد برسد. باشگاه ناتینگهام‌فارست اما در تصمیمی ناگهانی، اونیل را اخراج کرد تا صبری لاموشی را به‌عنوان سرمربی جدید معرفی کند؛ هافبک سابق تیم ملی فرانسه که از سال 2012 تا 2014 هدایت تیم ملی ساحل‌عاج را بر عهده داشت، بعد از آن 3 فصل روی نیمکت الجیش قطر نشست و فصل قبل هم رن را در لوشامپیونا به رده دهم رساند.

نخستین حضور صبری لاموشی روی نیمکت ناتینگهام‌فارست، دیدار دوستانه مقابل آلفریتون‌تاون بود. تیمی از سطح ششم فوتبال انگلیس که برابر ناتینگهام‌فارست با نتیجه 2 بر یک مغلوب شد. کریم که بعد از جدایی اونیل، نفس راحتی می‌کشید از ابتدای نیمه دوم وارد زمین شد و توانست گل دوم و برتری ناتینگهام‌فارست را در دقیقه 83 به ثمر برساند. گلی که می‌تواند نام انصاری‌فرد را بار دیگر سر زبان‌ها بیندازد و صبری لاموشی را برای استفاده بیشتر از او به فکر بیندازد.

کریم انصاری‌فرد تصمیم خود را برای ادامه حضور در ناتینگهام‌فارست گرفته و البته یک فصل دیگر با این باشگاه انگلیسی قرارداد دارد. او دیگر مارتین اونیل را روی نیمکت نمی‌بیند که اعتقادی به بازی‌اش نداشته باشد. همین می‌تواند انگیزه بزرگی برای انصاری‌فرد باشد تا به مهاجمی موثر در ترکیب ناتینگهام‌فارست تبدیل شود. همان انتظاری که فصل قبل داشتیم و حالا با چند ماه تأخیر می‌توانیم شاهدش باشیم.

کریم انصاری فرد تانیگهام فارست
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر