کد خبر: 781110 A

سرمربی آرژانتینی پرسپولیس تا به این لحظه دو دستیار با خود به تهران آورده است.

به گزارش ایلنا، از بین دو دستیار گابریل کالدرون یعنی خواگین و اینیگو والنسیا، اولی آنالیزور و دیگری یک بدنساز حرفه‌ای است. پس باید از آقای سرمربی بپرسیم که برای دستیار اولی، کدام گزینه را مدنظر دارد؟ درباره خواگین که به‌عنوان مربی - آنالیزور کالدرون به پرسپولیس آمده اطلاعات زیادی در دست نیست اما اینیگو والنسیا 43 ساله و اهل پامپلونا در اسپانیاست. او در رشته بدنسازی دوومیدانی و فوتبال و فوتسال فعالیت کرده و کلاس‌های مربیگری فوتبال را هم پشت سر گذاشته است. والنسیا از سال 2008 کار بدنسازی را در تیم‌های گرانولز و تودلانو و همچنین تیم دوم دیپورتیو آلاوز آغاز کرد. او همانطور که خودش می‌گوید، این شانس را داشته که در این سال‌ها با افراد مطرحی در فوتبال اسپانیا از جمله دکتر آنتونیو بورس مربی بدنساز تیم‌ملی فوتبال اسپانیا، رافا الکرتا بازیکن سابق رئال مادرید و تیم‌ملی اسپانیا، لوکاس مینا و خواکین مون کلرادو، خوزه مرینو، خوزه لومبرز و خاویر سانچز همکاری کند.

در سال 2016 والنسیا به‌عنوان تکنیسین تمرین و دستیار در تیم تودلانو از لیگ دسته سوم اسپانیا مشغول به کار شد. سپس از ابتدای سال 2017 در پست سرمربیگری این تیم فعالیت کرد. او تا پایان فصل هدایت این تیم را به عهده داشت اما در فصل 2019-2018 تنها تا هفته یازدهم روی نیمکت این تیم نشست و با 6 باخت، سه مساوی و دو برد از کار کنار رفت.

او حالا به‌عنوان دستیار گابریل کالدرون به تهران آمده و این‌طور به نظر می‌رسد که بعد از سرمربی آرژانتینی، به‌عنوان دستیار اول نقش اصلی را در کادر‌فنی این تیم خواهد داشت.

و حالا پرسش این است که آیا قراردادهای آنها هم زیرمجموعه قرارداد خودِ کالدرون است یا جدا از آن محاسبه می‌شود؟ در کادر‌فنی قبلی پرسپولیس رقم قرارداد برانکو و دستیارانش به صورت کلی و در یک پکیج گنجانده شده بود اما ظاهرا در مورد گابریل کالدرون فرق می‌کند. گویا رقم پایه قرارداد مربی آرژانتینی ۸۰۰ هزار دلار است که طی سه مرحله (300 هزار دلار به‌عنوان پیش‌پرداخت، 300 هزار دلار در نیم‌فصل و تسویه‌حساب در پایان فصل) پرداخت خواهد شد.

آپشن‌های قرارداد او هم این‌طور اعلام شده؛ پاداش 10 هزار دلاری برای پیروزی در دربی، 6 بلیت بیزینس‌کلاس برای سفرها، 100 هزار دلار پاداش قهرمانی در لیگ برتر، 50 هزار دلار پاداش قهرمانی در جام حذفی و 150 هزار دلار هم پاداش قهرمانی در لیگ قهرمانان. شرط فسخ هم در این قرارداد گنجانده شده و به نظر می‌رسد این قرارداد تنها برای شخص کالدرون بسته شده و دستیاران غیرایرانی او قراردادهایی جداگانه خواهند داشت.

جانشین پانادیچ ایرانی است؟

گفته شده بود کالدرون سه مربی با خود به تهران می‌آورد که تا امروز دو نفرشان آمده‌اند و از مربی دروازه‌بان‌ها هم هیچ حرفی نیست. شاید مرد آرژانتینی برنامه‌اش این باشد که مربی دروازه‌بان‌ها را از بین ایرانی‌ها انتخاب کند که با توجه به ناآشنایی‌اش با فوتبال ایران، کمی دور از ذهن به نظر می‌رسد. هر چه هست، دروازه‌بان‌های پرسپولیس فعلا مربی اختصاصی ندارند و باید ببینیم کالدرون در این رابطه چه تصمیمی می‌گیرد. برای دروازه‌بان‌ها هم از آن سوی مرزهای ایران مربی می‌آورد یا اجازه می‌دهد که باشگاه یکی از مربیان ایرانی را به میل خودش برای جانشینی ایگور پانادیچ انتخاب کند؟

پرسپولیس گابریل کالدرون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر