کد خبر: 781108 A

یولیان ناگلزمان، مربی آربی لایپزیگ از پپ گواردیولا، مربی سابق بایرن مونیخ الهام گرفته است.

به گزارش ایلنا، او پس از تماشای مستند «همه یا هیچ» که درباره باشگاه منچستر سیتی است، خواسته که جدیدترین ایده‌های فوتبال را در تیمش پیاده کند. این مستند را آمازون ساخته است و مستند جدید آنها که درباره بوروسیا دورتموند است هم ماه آینده منتشر خواهد شد.

نخستین تغییری که ناگلزمان داده این است که یک اتاق تحلیل ویدئویی در مرکز تمرین به راه انداخته است. این اتاق مانند سینما است و یک صفحه بزرگ، پروژکتور ویدئویی و صندلی برای همه بازیکنان دارد. اتاق از جهاتی دیگر شبیه کلاس درس هم هست و همه اعضای تیم می‌توانند در آن بنشینند.

تغییر دوم این است که شکل رختکن ورزشگاه عوض شده است. پیش‌تر رختکن مستطیلی‌شکل و قدیمی بود اما حالا بازیکنان لایپزیگ در اتاقی بیضی‌شکل حضور می‌یابند و به این ترتیب، مربی می‌تواند آسان‌تر با تک‌تک بازیکنان صحبت کند. مربی 31ساله لایپزیگ در باشگاه هوفنهایم هم بسیار نوآورانه کار می‌کرد. یکی از ایده‌های جالب او این بود که یک دیوار ویدئویی شش در سه متر در مرکز زمین تمرینی گذاشته بود تا نحوه تمرین را به بازیکنان منتقل کند.

بازیکنان اصلی لایپزیگ از دو روز دیگر به باشگاه می‌آیند تا تمرینات خود را پیش از فصل 20-2019 بوندس‌لیگا آغاز کنند. تیم لایپزیگ فصل جدید را با حضور در خانه اونیون برلین آغاز خواهد کرد. این تیم برای نخستین بار در دسته برتر بوندس‌لیگا حضور می‌یابد.

پپ گواردیولا لایپزیگ آلمان یولیان ناگلزمان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر